Przekroczenie uprawnień CBA i fałszywe zeznania w sprawie dr. G.? Sędzia zawiadomi śledczych

Igor Tuleya, który prowadził proces dr. Mirosława G., złoży do prokuratury dwa zawiadomienia - podaje TVN24. Pierwsze zawiadomienie ma dotyczyć możliwości przekroczenia uprawnień przez CBA i prokuratorów, którzy zbierali materiały mające świadczyć o winie kardiochirurga, a drugie - składania fałszywych zeznań przez świadków.
Jak poinformował TVN24 sędzia Tuleya w rozmowie z TVN24, oba zawiadomienia sporządzone zostaną w najbliższy poniedziałek, a złożone w prokuraturze - najpóźniej we wtorek rano.

"Metody CBA budzą skojarzenia z czasami stalinizmu"

Pierwsze z tych zawiadomień ma dotyczyć "przewinień dyscyplinarnych" ze strony funkcjonariuszy CBA i prokuratorów, którzy w związku ze sprawą dr. G. prowadzili nocne, wielogodzinne przesłuchania, jedno po drugim. Podczas odczytywania uzasadnienia wyroku Tuleya ocenił tę taktykę organów ścigania jako "przerażającą". - Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50., czasów największego stalinizmu - mówił sędzia.

Drugie zawiadomienie będzie z kolei dotyczyć składania fałszywych zeznań przez świadków w procesie dr. G. Jak objaśnił prowadzący sprawę kardiochirurga, chodzi o świadka, który zeznał, że musiał wziąć kredyt na łapówkę dla lekarza. Jak się okazało później, pożyczka została wzięta kilka miesięcy po tym, jak mężczyzna przestał być pacjentem G.

Kamiński: Te opinie są bezpodstawne, nieprawdziwe

Sędzia Tuleya nie wykluczył, że zawiadomień do prokuratury może być więcej. Jego uzasadnienie wyroku dla dr. G., w którym nie zostawił suchej nitki na metodach CBA, spotkało się z krytyką ze strony m.in. byłego szefa biura Mariusza Kamińskiego.

Obecny poseł PiS w programie "Tak Jest" oświadczył, że według niego opinie zawarte w tym uzasadnieniu są "bezpodstawne i nieprawdziwe". - Nie wiem, w oparciu o jakie fakty pan sędzia formułuje tego typu opinie - dziwił się. I zaapelował do sędziego, aby - jeżeli w jego mniemaniu CBA dopuściło się złamania prawa - złożył zawiadomienie do prokuratury.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Przekroczenie uprawnień CBA i fałszywe zeznania w sprawie dr. G.? Sędzia zawiadomi śledczych
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 71 razy 63

  yes! yes!
  wielki szacun dla sędziego Tulei! może to będzie nasz jedyny sprawiedliwy, dzięki któremu ocaleje nasz kraj? dobrać się tym załganym sk.synom do tyłków!

 • marika-live

  Oceniono 64 razy 56

  Panie sędzio wielki szacunek!!! W takich ludziach jak Pan nadzieja, pokazał Pan, że nie ma równych i równiejszych i przede wszystkim wykazał się Pan wielką odwagą. Pan chyba pierwszy nie przestraszył się tak dobitnie powiedzieć prawdy i mam nadzieję, że nie zboczy Pan z tej drogi.

 • halinnka.beauty

  Oceniono 59 razy 51

  ci panowie, raczej kreatury, już nikogo nie zniszczą,a kto zwróci życie osobom, które nie doczekały przeszczepów?

 • hw0

  Oceniono 50 razy 44

  Nareszcie zwyciężył zdrowy rozsądek.Gdyby większość obywateli tak myślała jak sędzia Tuleya, to Polska byłaby silnym demokratycznym państwem.

 • parabellum.p08

  Oceniono 41 razy 39

  Byle konsekwentnie. Tym razem nie może rozejść się po kościach.

 • boykotka

  Oceniono 42 razy 38

  Przykre jest to, że europoseł Wojciechowski dalej twierdzi, że przez doktora G ginęli ludzie. Takim delikwentom powinno się przynajmniej wirtualnie splunąć pod nogi, co niniejszym czynię.

 • ciemnyludd

  Oceniono 40 razy 34

  To jest tylko "czubek góry lodowej" różnych draństw "Prawa i Sprawiedliwości" dla której słowo "korupcja" była wówczas tym czym dzisiaj trotyl we wraku Tupolewa...Pod warunkiem że korupcji dopuścili się ludzie związani z opozycją, (na przykład p. Blida, albo p. Sawicka) albo ludzie którzy komuś w PIS nadepnęli na odcisk..., Jak na przykład kardiochirurg Garlicki kardiochirurgowi Relidze, ówczesnemu ministrowi zdrowia....Nie chodzi tu o rewanż czy nawet sprawiedliwość, ale Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry byłby bardzo pożądany dla oczyszczenia polityki z takich metod uprawiania władzy...

 • defhead

  Oceniono 28 razy 28

  Pamitacie film ,,ostatni sprawiedliwy,, oby pan sedzia Tuleya okazal sie jednym z pierwsztch sprawiedliwych. Pokazal na czym polega niezawislosc sadow i to w pelnym tych slow znaczeniu. Mam nadzieje,ze niektorzy odczuja to bardzo bolesnie,bo ciezko na to pracowali w IV RP

 • kkryg

  Oceniono 31 razy 27

  ...światełko w tunelu polskiego sądownictwa? ... oby to nie był nadjeżdżający z przeciwka pociąg :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX