Makowski: "Kibol: nowy wzór katolika? Gdzie zabrnął Kościół?"

"Jak to się stało, że wzorem dobrego katolika i patrioty dla Kościoła staje się brutalny kibic z racą w ręku" - pyta na blogu Jarosław Makowski, szef Instytutu Obywatelskiego.
Makowski, szef związanego z Platformą Obywatelską think tanku, komentuje na blogu doroczną pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę i słowa ks. Jarosława Wąsowicza, który mówił podczas rzeczonej pielgrzymki, że kibice są "najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną" w Polsce.

"Jak to się stało, że wzorem katolika i patrioty dla Kościoła staje się brutalny kibic z racą w ręku, który krzyczy, że 'na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści', a nie młody wolontariusz, który w czasie zbliżającej się WOŚP będzie pomagał zbierać pieniądze na leczenie starszych ludzi?" - pyta dzisiaj Jarosław Makowski.

"Co się dzieje z Kościołem?"

Publicysta zastanawia się, dlaczego Kościół staje "w obronie kiboli", a ma kłopoty, by "jasno opowiedzieć się przeciw przemocy wobec kobiet". "Jak trzeba przeżywać swoją wiarę, by twierdzić, że kibice to biedni wykluczeni, a jednocześnie młodą parę, która nie może mieć dzieci i dlatego stosuje in vitro, straszyć ekskomuniką i twierdzić, że dokonuje ona 'wyrafinowanej formy aborcji'?" - pyta Makowski.

I podsumowuje: "Gdzie zabrnął Kościół katolicki w Polsce, dzień w dzień czytający Dobrą Nowinę o Jezusie z Nazaretu, że swoim wiernym za wzór stawia kibiców, którzy niemal co tydzień urządzają na stadionach burdy?".

Cały wpis na blogu Jarosława Makowskiego na stronie internetowej "Polityki" >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (114)
Makowski: "Kibol: nowy wzór katolika? Gdzie zabrnął Kościół?"
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 330 razy 310

  A czy kościół kiedykolwiek wypowiadał się stanowczo w sprawie pzremocy wobec kobiet czy zwierząt ? Nigdy nic takiego nie słyszałam.
  Kościól walczy o utrzymanie przywilejów, władzy. Agresywni kobole mogą w tym pomagać, a w każdym razie tak się KK zdaje.Kościól zawsze zastraszał, trzymał za pysk słabych, pozbawionych podstawowych praw. Z bogatymi i wpływowymi się układał. Mieli wspólne interesy. Skąd nasi pańszczyźniani chłopi mieli przekonanie, że są potomkami Chama i dlatego ich życie musi być niewolnicze i ciężkie.

 • skynet1234

  Oceniono 229 razy 217

  KK sam nie wie co ma ze sobą zrobić. Jak tu nadal otumaniać lud, skoro otumanić się nie daje? Jak okłamywać, kiedy okłamać się nie da? Jak udawać, że się na dziewczynki i chłopczyków nie chodzi, kiedy wszystko zaczyna być ujawniane? Jak udawać, że się wódki nie pije i na imprezy nie chodzi, kiedy wszyscy to widzą? HIPOKRYZJA to drugie imię KK.

 • kliwia-tylko

  Oceniono 205 razy 195

  To co się wtedy zdarzyło na Jasnej Górze, było haniebne...
  Piszę to jako katoliczka praktykująca.

 • xymeon_x

  Oceniono 179 razy 171

  jak widziałem pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie katabas skandował, przymuszając do tego dzieci: 'Pokojowi chuligani Chrystusa" a dzieciaki skandowały za nim ... WTF !??!

  DEBILE ....

  ale coś jest znamiennego ... w tym roku w moim bloku (3 klatki po 10 mieszkań) księdza po kolędzie przyjęły 3 osoby !! TYLKO 3 osoby !!! w zeszłym roku nie przyjęło go może z 10 osób ( w tym ja antychryst)

  znamienne jest to dla katabasów... jak przyjdzie finansować kler z procenta podatku, to skończy się na tym, że katolików w Polsce mamy maksymalnie 60%...

 • saidakbar

  Oceniono 171 razy 149

  przecież katole to kibole co w tym dziwnego albo inna swołocz drąca ryja bóg z nami przecież kościół takim debilom przyklaskuje jupiiiii wojna krzyżowa znowu będzie niech żyje średniowiecze :):)

 • pogadaniec

  Oceniono 154 razy 142

  Kibole sa kosciolowi potrzebni do robienia zadym i szantazowania niezbyt uleglej wladzy.

 • pogadaniec

  Oceniono 147 razy 141

  Jedyna pociecha jest taka, ze wszystkie patologie, dziwactwa i histerie polskiego i globalnego Kosciola swiadcza o tym, ze Kosciol katolicki w obecnej formie zdycha. Czy narodzi sie cos nowego naprawde godnego uwagi i powaznego traktowania? Czas pokaze.

 • strefas

  Oceniono 111 razy 103

  Gdyby mordercy z zakładów karnych zrzucili się na "mszę" to i oni dostali by dyspensę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX