Sędzia Tuleya bez zakazu wypowiadania się, ale o sprawie dr. G. mówić już nie będzie

- Sędzia Tuleya nie ma zakazu wypowiadania się. U nas jest taka zasada, że sędzia we własnej sprawie się nie wypowiada, ale ja byłam na urlopie, a sędzia Tuleya jest rzecznikiem prasowym sądu. Dziś wróciłam, więc ja przejmę obowiązki informowania w tej sprawie - mówi portalowi Gazeta.pl Maja Smoderek, drugi rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.
Wcześniej o zakazie wypowiadania się w tej sprawie poinformowała telewizja TVP Info. Miał on mieć związek z wystąpieniami w mediach sędziego Tuleyi. Wczoraj w TVN24 podtrzymał on słowa, które wypowiedział w uzasadnieniu wyroku ws. dr. Mirosława G. - Mam wrażenie, że porównanie do okresu stalinowskiego nie było bardzo ostre - dodał.

- To określenie dotyczyło sposobu prowadzenia przesłuchań. Przesłuchania odbywały się w godzinach nocnych, były wielogodzinne i to musi budzić skojarzenia z konwejerami, czyli wielogodzinnymi przesłuchaniami, jakie były na porządku dziennym w latach czterdziestych czy pięćdziesiątych - powiedział. - Oczywiście nie dochodziło do tortur fizycznych, ale konwejery polegały właśnie na takiej taktyce przesłuchiwania.

Metody rodem z Szucha

Sędzia przytoczył też opinię jednego ze świadków, który w czasie okupacji niemieckiej był więziony na Szucha [siedziba hitlerowskiego Gestapo - red.]. - Jemu pobyt w siedzibie CBA skojarzył się z działaniem zupełnie innych organów niż UB w latach czterdziestych, to jest w protokole - powiedział.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Sędzia Tuleya bez zakazu wypowiadania się, ale o sprawie dr. G. mówić już nie będzie
Zaloguj się
 • saidakbar

  Oceniono 19 razy 19

  no jasne jeśli ktoś mówi prawdę trzeba mu ryja zamknąć :):):):) POLITYCY POSRANI ZE STRACHU SIĘ OCZYWIŚCIE NIE ODEZWIĄ

 • skynet1234

  Oceniono 16 razy 16

  Człowiek prawdę powiedział i już chcą Mu usta zamknąć. Mam nadzieję, że ktoś Go poprze i w końcu wyjdą na jaw działania Zera-Ziobry i Jego popleczników. I, że w końcu ktoś się za Nich wszystkich weźmie!

 • ciemnyludd

  Oceniono 14 razy 14

  "Ten pan nie będzie więcej zabijał"...powiedział pewien PIS-minister..,a również przyczynił się do śmierci [pani Blidy podobnymi pomówieniami .... I do dzisiaj nie mając z tego powodu kłopotów nadal BRYLUJE W MEDIACH... Ale kłopoty ma SĘDZIA, który odważył się uchylić rąbka tajemnicy TAKIEGO WŁAŚNIE SPOSOBU UPRAWIANIA WŁADZY...Ale najważniejsze że my kraj nie tylko katoliczki ale czczący "objawienie" urodzin Chrystusa masowymi pochodami, pomimo że tak naprawdę to CHRYSTUS SIĘ U NAS NIE PRZYJĄŁ, ani w administracji państwowej, ani wśród biskupów, bo wystarczy tylko posłuchać co oni MÓWIĄ...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 12 razy 12

  Kamiński powinien utracić wszystkie przywileje nabyte w czasie zabawy w szeryfa.

 • czarna.beata

  Oceniono 11 razy 11

  Nareszcie ktoś odważył się sprawy nazwać po imieniu.Szkoda,teraz młodego sędziego zaszczują i pokarzą że nie opłaca sie być odważnym.Pis i jego psy skutecznie utrudnia mu życie.Mam tylko nadzieję ze ten sędzia i jego przełożeni nie ugną się .

 • 1.stanley

  Oceniono 2 razy -2

  Tuleya i wszystko jasne,z kim mamy do czynienia.

 • zdzisek1949

  Oceniono 11 razy -11

  Miało być lepiej czyli niezależne sądownictwo i prokuratura
  a wyszło jak zawsze. Sędziowie są politykami zależnymi
  od partii rządzących jeżeli stoisz czyli głosujesz lub popierasz
  nie tą partię lub koalicję ,która aktualnie rządzi jesteś przegrany
  czyli skazany !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX