Ks. Sowa krytykuje Terlikowskiego: Nie mogłem w to uwierzyć. Obraził Owsiaka w imię niezrozumiałych zasad

- Przeczytałem i nie mogłem uwierzyć w to, że Tomek, nawet jeśli widzi dobre strony, to w imię niezrozumiałych zasad i pryncypiów musi Jerzego Owsiaka uszczypnąć i chyba również obrazić. Dlatego że nie jest ?na sto procent z nami? - powiedział w Radiu ZET ksiądz Kazimierz Sowa, odnosząc się do wczorajszego wpisu Terlikowskiego na blogu.
Tomasz Terlikowski napisał na blogu m.in., że "Jerzy Owsiak jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja". "Szlachetna w założeniu akcja zaczyna służyć złu" - stwierdził Terlikowski i zaznaczył, że "od momentu gdy Jerzy Owsiak świadomie i dobrowolnie opowiedział się po stronie 'cywilizacji śmierci' - tak właśnie trzeba traktować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy". Redaktor naczelny portalu Fronda.pl odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Jerzego Owsiaka, który przyznał, że jego zdaniem "eutanazja to pomoc starszym w cierpieniach".

Ksiądz Sowa stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik, że "nie ma żadnych wątpliwości", że Jerzy Owsiak jest dobrym człowiekiem. Odniósł się również do słów lidera WOŚP o eutanazji, od których zaczęła się cała awantura. - Nie siedzę w głowie Jerzego Owsiaka i nie wiem, co poeta miał na myśli, ale nie sądzę, że była to tak jednoznaczna deklaracja proeutanazyjnych postaw - powiedział Sowa.

Podniesienie tematu eutanazji mogło zaszkodzić Orkiestrze

- Jedni robią z Jerzego Owsiaka diabła wcielonego, a inni świeckiego świętego i mesjasza dobroczynności. On uruchamia akcję i aktywność społeczną, ale jest człowiekiem wielowymiarowym - mówił dyrektor religia.tv, przypominając, że Owsiak od początku budził kontrowersje - jak nie hasłem "Róbta co chceta", to organizacją Przystanku Woodstock.

Ksiądz Sowa przyznał, że podniesienie tematu eutanazji mogło zaszkodzić Orkiestrze. - Zrobiliśmy na stronie religia.tv sondę wśród środowisk katolickich, pytając ludzi o ich poparcie. Wiele osób, które dotąd odnosiły się życzliwie, w tym roku zachowało pewien dystans - powiedział dyrektor religia.tv.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Ks. Sowa krytykuje Terlikowskiego: Nie mogłem w to uwierzyć. Obraził Owsiaka w imię niezrozumiałych zasad
Zaloguj się
 • kkkooolll3

  Oceniono 45 razy 41

  A po jaką cholerę media zapraszają Terlikowskiego do programów. Przecież to fundamentalista i homofob. Ten facet jest chory z nienawiści do inności.

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 38 razy 34

  Pan Terlikowski zawsze obraża w imię swoiście przez siebie pojmowanych zasad "chrześcijańskich". Tak już ma "wydrukowane".

 • ciemnyludd

  Oceniono 30 razy 22

  Według mnie, Terlikowski robi to w imię AŻ NADTO ZROZUMIAŁYCH ZASAD...proszę księdza...

 • skues

  Oceniono 20 razy 20

  Terlikowski jest wyrazicielem katolickiej buty, która daje się streścić krótko: nas (katolików) jest więcej, to jest nasz kraj i macie zachowywać się tak jak my chcemy. Bo jak nie...

  Terlikowski ma wyraziste poglądy na większość dylematów współczesnego świata. Ja również takie poglądy posiadam. Różnica między mną a nim jest taka, że mi nie przyjdzie do głowy, by uważać moje poglądy za jedyne słuszne z definicji i domagać się, by im nadać status obowiązującego prawa i karać za posiadanie odmiennego niż Terlikowski zdania.

  Takich Terlikowskich mamy w Polsce więcej i jako ateista nie mogę zrozumieć, czemu państwo zmusza mnie bym żył wedle poglądów Terlikowskiego, Gowina, czy Rydzyka, a nie własnych.

  Jeżeli będę nieuleczalnie chory i będę chciał, aby lekarz dał mi 'dobrą śmierć', to uważam, że jest to moje niezbywalne prawo oraz kwestia sumienia lekarza. A Terlikowski niech się nie wcina.

  W 'Zniewolonym umyśle' Miłosz pisze jako motto:

  "Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma się co szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak.
  STARY ŻYD Z PODKARPACIA"

 • leszekwarszawa

  Oceniono 18 razy 16

  Ilez trzeba miec w sobie nienawisci i pogardy dla innych, zeby wypowiadac takie sady jak ta gnida Terlikowski...

 • maura4

  Oceniono 21 razy 15

  Dla mnie powody, intencje, którymi kieruje się Terlikowski są zrozumiałe. Całe nasze życie, każdego Polaka musi być podporządkowane nauczaniu KK. To nauki KK powinny być obowiązującym w Polsce prawem, także dla ateisty i ludzi innych wyznań. To musi wiązać się z ograniczeniem wolności i swobód obywatelskich, samostanowienia.Terlikowski uważa, że ludzie nie mają prawa żyć, jak chcą w ramach obowiązującego prawa. Muszą żyć i zachowywać się tak, jak nakazuje KK.On przecież ciągle podważa prawa człowieka, bo one nie są owocem nauczania KK, ani też jego esencją.

 • agata-ata

  Oceniono 12 razy 12

  o ile dobrze pamiętam Jurek Owsiak najpierw zadeklarował cel WOŚP 2013 (czym podniósł problem seniorów w końcu na poziom otwartej dyskusji społecznej ) dopiero potem wypowiedział się o eutanazji. A na koniec zebrał dla seniorów 2 mln złotych, za które chce kupić łózka a nie truciznę!. To nawet takim ludziom jak red. Terlikowski powinno dać do myślenia jakie są intencje Owsiaka.Czy red. Terlikowski jakkolwiek lub czymkolwiek może to przelicytować?

 • xymeon_x

  Oceniono 11 razy 11

  Terlikowski to jedyny chyba na świecie przypadek katolika będącego radykalnym antychrześcijaninem ...

  klękanie przed klechami nie czyni lepszym człowiekiem, życie w myśl chrześcijańskich zasad tolerancji i miłosierdzia TAK

 • von_seydlitz

  Oceniono 14 razy 8

  Zasady są proste: Owsiak swoją ideologią jest ideologicznym przeciwnikiem. I koniec.

  Ja tam Owsiaka z podobnych powodów nie za bardzo lubię, ale na orkiestrę daję, bo skutek jego działań jest pozytywny, nawet mobilizacja ludzi wokół zasadniczych celów jest jak najbardziej pozytywna....

  I po podsumowaniu więcej jest jednak dobrego jak złego....

  To tylko przykład jak nie należy osobistych antypatii przenosić w przestrzeń społeczną.....

  ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX