"To, co zrobił Romaszewski, budzi niesmak. Do głowy by mi nie przyszło, żeby wyciągać pieniądze od III RP"

Waldemar Kuczyński krytykuje Zbigniewa Romaszewskiego za to, że wystąpił do sądu o odszkodowanie za represje w czasach PRL. B. wicemarszałek Senatu dostanie 240 tys. zł. Wg Romaszewskiego pozwoli to jemu i żonie na godne życie. Obecnie mają dochody na poziomie prawie 6 tys. zł. - Nie siedziałem tyle, ile Romaszewski. Ale do głowy by mi nie przyszło, żeby wyciągać pieniądze od III RP. A my mamy sporo mniej pieniędzy - mówił Kuczyński w TOK FM.
Zbigniew Romaszewski to jeden z założycieli Komitetu Obrony Robotników. Razem z żoną kierował Biurem Interwencji KOR. Po 1989 roku zasiadał w Senacie. Pełnił m.in. funkcję wicemarszałka izby. Po przegranych wyborach w 2011 roku został wybrany na sędziego Trybunału Stanu.

Warszawski sąd przyznał mu w sumie 240 tys. zł za krzywdę, jaką było skazanie w 1983 roku na cztery i pół roku więzienia. Opozycjonista spędził w więzieniu dwa lata.

Jak tłumaczył Zbigniew Romaszewski, decyzja sądu jest wyrównaniem patologii panujących w Polsce. Dziś otrzymuje ponad 4 tys. zł emerytury, a jego żona ok. 1,7 tys. zł. Przyznane pieniądze, jak mówił, pozwolą im na godne życie.

To budzi niesmak

Postępowanie Zbigniewa Romaszewskiego oburzyło innego opozycjonistę - Waldemara Kuczyńskiego. Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", na drogę sądową powinny się decydować tylko osoby, które znajdują się w trudnym położeniu.

- To, co zrobił Romaszewski, budzi niesmak. Nie siedziałem tyle, ile Romaszewski. Ale swoje przeżyłem i do głowy by mi nie przyszło, żeby wyciągać pieniądze od III RP. I to na dodatek będąc w dobrej sytuacji, kiedy na dwuosobowe gospodarstwo jest 5 700 zł. My z żoną mamy sporo mniej - argumentował Kuczyński, który po raz pierwszy został zatrzymany w 1968 roku.

Jak stwierdził publicysta, Zbigniew Romaszewski dostał od demokratycznej Polski nagrodę, bo przez lata pełnił "wysokie stanowiska publiczne".

- Tę decyzję tłumaczę tym, że on nienawidzi III RP. Być może gdyby to była IV RP, prowadziłby niegodne życie za 5 700 zł - stwierdził Waldemar Kuczyński.

Senator Romaszewski po stronie Starucha "Stoję po stronie prześladowanych>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (452)
"To, co zrobił Romaszewski, budzi niesmak. Do głowy by mi nie przyszło, żeby wyciągać pieniądze od III RP"
Zaloguj się
 • bogoria11

  Oceniono 955 razy 867

  Naprawdę żenujące. Czyli cała ta styropianowa opozycja robiła to dla forsy. Sens ich działań, jeśli oceniać to po zjawisku TKM za rządów AWS/UW polegał na wymianie elit, dorwaniu się do władzy i pieniędzy. Elity opozycji kompromitują się z każdym dniem. Najpierw domaganie się pieniędzy za represje komunistyczne, potem okazało się, że całkiem spore grono opozycjonistów, to byli TW bezpieki (oczywiście nikt nigdy nikogo nie zakapował, ani pieniędzy nie brał). Zresztą Romaszewski ukazał swoje merkantylne oblicze zaraz po wyborach kiedy narzekał nie na brak reelekcji, ale na utratę apanaży, biura, służbowego samochodu. Smutne. Legendy obracają się w gruzy...

 • neumarkt

  Oceniono 809 razy 759

  Może nawet zasłużony, ale jaka wstrętna kreatura! Łasy na pochwały, samochodziki slużbowe, a teraz gratyfikacje za bohaterską działalność. To bohaterstwo to dmuchanie do mikrofonu z zasięgiem 200 metrów? Smieszny człowieczek, godny pożałowania!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 763 razy 701

  Nie rozumiem jak można mieć żal do patrioty- profesjonalisty za to że oczekuje godnej zapłaty za usługę. Warto by było pomyśleć o jakimś taryfikatorze...
  Za udział w marszu...
  Za wywieszenie flagi...
  Za skandowanie...
  Za oplucie policjanta...
  Za.......

 • nintom

  Oceniono 699 razy 649

  szlachetny, uczciwy, prawy i sprawiedliwy - panie romaszewski - jest pan zapewne za sprawiedliwością na świecie - DLA MNIE PAN JEST ZERO

 • zorn.gottes

  Oceniono 651 razy 615

  typowy bohater - roszczeniowiec.
  męczennik od siedmiu boleści.
  w pisie pełno takich.
  przefarbowało od prezesa, który miał jeszcze gorzej, bo go zamknąć nie chcieli.

 • duokwak

  Oceniono 604 razy 568

  Patriota za pieniądze,żałobnicy za pieniądze kraj w wykonaniu "prawdziwych Polaków" to gorsze szambo niż PRL.

 • andrzej1.61

  Oceniono 588 razy 492

  Romaszewski jak wielu innych nie walczył z dyktaturą komunistyczną w celu przywrócenia wolności Polsce i Polakom, on walczył o przywrócenie dyktatury katolickiej jeszcze gorszej i bardziej zbrodniczej jak komunistyczna. Jeden bandycki okupant zastąpiony innym, część kolaborantów i współpracowników się zmieniła lecz gro została gdzie znajdą lepszych sprzedawczyków. Pan Romaszewski z kolegami i oczywiście swoimi mocodawcami nas Polaków uważają za naród bezmyślnych niewolników po prostu baranów którzy nie zasługują za wolność i własne niepodległe państwo, wartości i moralność socjalistyczną zamieniono na wartości i moralność katolicką, każda z nich niesie głód, cierpienie, niewolę i wyzysk i jest siebie warta. Gdybyśmy byli wolnym i niepodległym krajem to coś takiego jak Romaszewski i spółka powinien odsiadywać wieloletnie wyroki za zdradę, kolaborację i szpiegostwo dla obcego państwa wrogo nastawionego do Polski i Polaków a nie otrzymywać jakieś odszkodowania.

 • saidakbar

  Oceniono 288 razy 208

  no i co w tym dziwnego że politycy skubią państwo? :) zawsze to robili i zawsze będą robić :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX