Paradowska do Macieja Laska: Jak zareagujecie na film Gargas o katastrofie?

Zespół ekspertów, którzy przygotowali raport Millera, nie szykuje błyskawicznej reakcji na najnowszy film Anity Gargas o katastrofie smoleńskiej. Jak zapowiedział w TOK FM szef komisji Maciej Lasek, dopiero w przyszłym tygodniu zapadną pierwsze konkretne ustalenia dotyczące pracy zespołu, który ma wyjaśniać wątpliwości dotyczące katastrofy.
Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych szykują się do odpowiadania na wszystkie hipotezy i spekulacje dotyczące katastrofy smoleńskiej. A tych nieustannie przybywa. Wczoraj np. "Gazeta Polska Codzienna" opublikowała kolejny już film Anity Gargas dotyczący wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. W "Anatomii upadku" oficjalną wersję przedstawioną przez polską komisję kwestionuje m.in. kierowca autobusu ze Smoleńska.

27 stycznia obejrzymy kolejny film. "Śmierć prezydenta" przygotowany przez National Geographic.

- Będziemy brali udział w dyskusji, który z filmów odwzorowuje rzeczywisty przebieg zdarzeń - zapowiedział Maciej Lasek w "Poranku Radia TOK FM".

Pamięć ludzka jest zawodna

Sensacje ujawnione przez Anitę Gargas nie robią wrażenia na szefie PKBWL. Bo jak mówił, w przypadku wypadków lotniczych pojawiają się osoby, które uważają, że mają nowe informacje na temat katastrof.

- Każde zeznanie powinno być zweryfikowane. Świadek musi opowiadać swoimi słowami. Nie może być naprowadzany na odpowiedź. Zaraz miną trzy lata od katastrofy. Pamięć ludzka nie jest taka jak pamięć rejestratorów parametrów lotów. Mieliśmy w przeszłości nawet taki wypadek, kiedy kamery zarejestrowały co innego, niż mówili świadkowie - stwierdził Lasek.

"Byliśmy zbyt mało aktywni"

Gość "Poranka Radia TOK FM" zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja o oficjalnym rozpoczęciu pracy przez zespół ekspertów. Maciej Lasek chciałby, żeby zaczęła działać strona internetowa, "na której pojawiałyby się odpowiedzi na pytania osób, które mają wątpliwości". Rozważa też organizowanie konferencji prasowych i udział ekspertów w konferencjach naukowych.

- Do tej pory byliśmy zbyt mało aktywni. Raport komisji Jerzego Millera jest bardzo trudny w odbiorze. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, bo dotarło do nas, że raport nie przebił się w wystarczający sposób do opinii publicznej. Ale my jesteśmy specjalistami od badania wypadków lotniczych, a nie od mediów - usprawiedliwiał się szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Krzysztof Lasek zapowiedział udział w dyskusjach, ale przypomnijmy nie przyjął zaproszenia od Antoniego Macierewicza.

Poseł PiS chce, żeby eksperci państwowej komisji wzięli udział w debacie zaplanowanej na 5 lutego przez parlamentarny zespół badający okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (150)
Paradowska do Macieja Laska: Jak zareagujecie na film Gargas o katastrofie?
Zaloguj się
 • dyskootantka

  Oceniono 238 razy 150

  Kolejny "ekspert" pisiacki to kierowca autobusu? I prostowaniem tych rewelacji ma zajmować sie Lasek? No nie rozśmieszajcie od rana, bo niedługo zacytują jakiegoś bezdomnego, który po denaturacie miał wizję i widział, że dobijali rannych.

 • mark6

  Oceniono 201 razy 113

  Żądam odpowiedzi na ZASADNICZE pytania:
  Czy Śp. miał zgodę Pana Min. Sikorskiego na OFICJALNY wyjazd do Katynia?
  Jeżeli nie tak jak np. do Brukseli to był to PRYWATNY wypad urzędnika państwowego za który Rząd RP nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Rodzina Śp. winna ponieść wszystkie koszty związane z Katastrofą!!!!

  Dlaczego polscy tzw. piloci złamali wszystkie możliwe procedury lotnicze wprowadzając m.in. w błąd rosyjskich kontrolerów NIE KWITUJĄC informacji z wieży??

  Jaka była treść oststniej rozmowy blizniaków ?

  Jaki byłby sens organizowania zamachu na NIC ZNACZĄCEGO tzw. prezydęnyta, którego ponowna reelekcja
  była równa ZERO !!!
  etc. etc.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 191 razy 105

  Paradowska do Macieja Laska: Jak zareagujecie na film Gargas o katastrofie?

  Jest tylko jedna możliwa reakcja - zawiadomienie spzitala dla psychicznie chorych o obowiązku przygotowania kilku miesc i łóżek dla nowych pensjonariuszy.
  Normalni to oleją , psychiczni mnie nie interesują, bo od tego jest służba zdrowia.

 • aqqwa

  Oceniono 124 razy 86

  "Rozbłysk jak żółtko jajka"

  I wszystko jasne! Tutkę załatwiła zmutowana ruska kura.

 • wmc-33

  Oceniono 66 razy 54

  Można się śmiać z tych filmów, ale nie należy ich ignorować. Nikt członkom PKBWL nie może zabronić przełożenia raportu komisji Millera na język zrozumiały dla szarego człowieka, który wierzy w to co słyszy, widzi i czyta, nie posiadając kompetencji do krytycznej analizy faktów. W tej sprawie milczenie nie jest złotem, tylko katastrofalnym zaniechaniem.

 • kaczorbe

  Oceniono 80 razy 48

  a co ta paniusia może wiedzieć -wyliczyła sobie ze wzorków przebieg katastrofy?......czy zwyczajnie usiłuje zrobić karierę po trupach?.....gazeta w której ta pańcia pracuje już z założenia nie jest obiektywna wiec o jakiej prawdzie możemy tutaj mówić ?

 • 12345janka

  Oceniono 79 razy 35

  Prawdziwa Polka jaką jest Gargas niedawno stwierdziła, że została spłodzona i urodzona przez manekiny. To jest dopiero sensacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX