Komentarze (68)
Argumenty nie wygrają ze spiskowymi teoriami. Bo "biznes smoleński to czysty zysk finansowy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 12345janka

  Oceniono 9 razy 3

  Sram na prawdziwych Polaków i ich Smoleńskie smrody z nieudacznikiem kartoflem I.

 • supergrabek

  Oceniono 4 razy 2

  Może zamiast zespołu zatrudnić papugę powtarzającą konkluzję raportu i puszczać ją w państwowej telewizji za każdym razem jak wyjdzie nowa głupota? Skoro napisali raport, to co jeszcze mają prostować?

 • tygrysiewicz

  Oceniono 2 razy 2

  Rydzyk i jego kumple bywają w Stanach i tam uczą się jak się zarabia na takich sprawach jak UFO, albo Smoleńsk.
  Proste?
  Proste.

 • marciniok

  Oceniono 1 raz 1

  Redaktor Wroński powinien jednak tego TAWSa 38 objaśnić. Jest trochę prawdopodobne, że hipotezy zamachowe i ich popularność to w głównej mierze efekt niekompetencji dr Laska. Frustracja red. Wrońskiego jest właśnie wywołana nieudolnością Komisji Millera.
  Powinna ona udostępnić liczne materiały wideo i foto, wtedy by było wiadomo od razu że samolot nie mógł przejść nad tymi wysokimi drzewami o których wspomina Gargas. Uwzględnienie zeznań ludzi, do których ona dotarła sprawiłoby, że nie musiałaby do nich docierać.

 • szalonyprofesor

  Oceniono 3 razy 1

  Oczywiście, że kolejny państwowy zespół to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Aby to miało sens, osoby, do których kieruje swój przekaz musiałyby być otwarte na argumenty, a tak nie jest i nie będzie.

  Ale przede wszystkim jest to marnowanie pieniędzy, ponieważ rzucenie byle jakiego głupiego pomysłu spiskowego nie kosztuje ani czasu ani pieniędzy. Natomiast fachowa, poparta naukowymi dowodami odpowiedź na te brednie zawsze kosztuje czas i pieniądze, i to sporo. Dlatego ten zespół nigdy nie wyrobi się z obalaniem teorii, ponieważ ich twórcy będą w stanie dostarczać coraz to nowych szybciej i taniej. Zanim ten zespół obali jedną tezę, Macierewicz wrzuci już pięć nowych, a zrobi to o wiele bardziej spektakularnie. Szkoda kasy na to.

  A jak jest gdzie indziej? W USA do dziś wiele osób nie wierzy, że Oswald, który strzelał do Kennedy'ego działał sam. Teorie spiskowe to też wielki biznes w USA. Powstają filmy jak chociażby JFK i angażują się w niego sławy jak Oliver Stone. Grają w nim sławy jak Kevin Costner. O każdym z tych nazwisk Antoni Krauze może tylko pomarzyć. Ale jaka jest różnica? W USA rząd nie bierze udziału w debacie na ten temat. OK, są ludzie, którzy mają prawo wierzyć w teorię spiskować i ją propagować za olbrzymie pieniądze (aby jeszcze większe zarobić). Jest demokracja, mogą robić co chcą. A rząd nie ma nic do tego. Rząd USA w ogóle nie czuje się zobowiązany odpowiadać na te teorie. A u nas? Każde intelektualne beknięcie jakiegoś zwolennika teorii zamachu smoleńskiego i od razu wszyscy politycy wywołani do tablicy, zaraz za nasze pieniądze zespół do obalania. Po co??? Żeby kolegom zapewnić posady??? Niech odpowiadają na zamachowe tezy, ale nie za pieniądze podatnika. Prywatnie też można na tym zarobić. Na Zachodzie wyjdzie książka o spisku na Kennedy'ego, wyjdzie zaraz potem kontr-książka obalająca. Wyjdzie Kod Da Vinci, zaraz wyjdzie też demaskatorska książka "Łamanie kodu Da Vinci". Jedni i drudzy zarabiają, czytelnik może sobie wybrać, w co chce wierzyć, a podatnik nie wydaje na to złamanego grosza.

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje zaniechac kryptoreklamy tego przedsięwzięcia i przestac pisac na temat katastrofy.

 • pogostarek

  Oceniono 5 razy 1

  może tez coś napisze o wypadku, np ze to było UFO, i będzie SF i do raportu Macierewicza się nada. jak napisze ze Tusk to kosmita z marsa a Kaczynski byl wybitnym opozycjonista.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 6 razy 0

  No właśnie Panie Czapiński: emocje!
  A jak Pan myśli, czy opublikowanie zapisu ostatniej rozmowy Braci Kaczyńskich przez ten zaginiony, służbowy telefon satelitarny, nie wzbudziłby emocji? I to jakich, obojętnie czy Pan Jarosław namawiał Brata, aby nie ryzykowali lądowania we mgle i polecieli na lotnisko zapasowe - nawet kosztem fiaska wymarzonego efektu propagandowego w Katyniu, czy też mitygował obawy przed lądowaniem w Smoleńsku, bo przecież - wiadomo, nasi piloci lękliwi są i dmuchają na zimne - jak wcześniej w Tbilisi!
  Także opublikowanie pełnego zapisu rejestratora akustycznego kokpitu, bez tych miejsc wykropkowanych, wzbudziłaby emocje, a zwłaszcza już decyzja b. Pana Prezydenta dla pilotów - co mają robić, na jaką czekali!
  Może Pan Szanowny pochyliłby się nad wyjaśnieniem zagadki: dlaczego te dwa dowody w sprawie były negliżowane przez Komisję Ministra Millera i obecnie przez Rząd Premiera Tuska?
  Robi to dziwne wrażenie: obrona Pana Prezesa i z nim jego teorii spiskowej przez agendy zaciekle przez tamtych atakowanego Rządu Premiera Tuska!

 • el_quatro

  Oceniono 15 razy -3

  Bycie ekspertem lotniczym GW to nie jest żaden biznes, ale dla profesorków różnych socjologii i politologii całkiem atrakcyjna fucha. Parę minut wstydu i wpada parę złotych

 • muzzyczny

  Oceniono 6 razy -4

  "Oni nie mają "poweru" medialnego, nikt z nich nie walnie w stół, żeby zaprotestować. Będą posługiwać się argumentami"
  Cóż za ironia
  Pan Czapiński nie docenia siły prawdy. Argumentami i faktami należy się chyba posługiwać a nie oszczerstwami medialnymi i teoriami wyssanymi z palca

 • robson-w1973

  Oceniono 7 razy -5

  Znana z oddania PO Agora, oraz czołowy lizus partii Tuska Wroński, wrzucają na forum publiczne akcję Smoleńsk. Akcja Smoleńsk to temat , który jest najbezpieczniejszy i najwygodniejszy dla Tuska PO i rządu PO PSL.
  Trzeba mówić głośno i pytać o rosnące bezrobocie ! Trzeba mówić głośno i pytać , o tragedię w Śląskiej kolei i kolei w ogóle, do czego na Śląsku doprowadziła koalicja PO i RAS, a w kraju min! Nowak i koalicja PO PSL! Trzeba mówić głośno i pytać o negocjacje w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Ile Polska tak naprawdę otrzyma z tego unijnego tortu. Trzeba mówić głośno i pytać, dlaczego Polska płaci najdrożej z rosyjski gaz, w całej Europie. Trzeba mówić głośno i pytać o wymianę handlową z Rosją , dlaczego jest aż tak źle. Trzeba mówić głośno i pytać oto dlaczego, MSZ I MEN , będą likwidować polskie szkoły na całym świecie. ( odpychając tym samym, Polką Polonię jeszcze dalej od kraju.Ryszard Schnepf nie zezwolił by ambasadzie RP w Waszyngtonie by zorganizowano spotkanie świąteczne dla dzieci uczęszczających do polskiej szkoły. Kilka dni później na terenie ambasady swoje książki promowała Anne Applebaum żona Radosława Sikorskiego szefa MSZ. Wówczas ambasador nie miał żadnych obiekcji, by udostępnić obiekt, prywatnemu przedsięwzięciu. ) Trzeba mówić głośno i pytać o , zamykane szkoły i przedszkola w małych miasteczkach i na wsiach, w całym kraju. Trzeba mówić głośno i pytać oto, są żłobki i przedszkola, które rząd Donald Tuska i koalicja PO PSL ,obiecywali w kampaniach wyborczych . Trzeba mówić głośno i pytać o, ciągle drożejące leki( około 30% pacjentów nie wykupuje recept, bo nie stać ich na to)! Trzeba mówić głośno i pytać oto, dlaczego nadal SA zamykane odziały dziecięce i szpitale dziecięce w całym kraju. Trzeba mówić głośno i pytać oto, dlaczego na ścianie wschodniej są zamykane ,małe szpitale nawet małe przychodnie (jedyne miejsce, gdzie można otrzymać pomoc medyczną, w promieniu 50km) . Trzeba mówić głośno i pytać oto, dlaczego od 2013 roku drastycznie zdrożeją ceny za wywóz nieczystości (średnio o 100%).Niech wytłumaczą się minister magister Rostowski , dlaczego przez blisko dwa lata Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej, nie reagowali na to, że Amber Gold nie płacił podatków, nie składał zeznań podatkowych. Bezrobocie rośnie w oszołamiającym tempie, z wyjątkiem posad w rządzi. W 2012 roku w ministerstwach , zalazło zatrudnienie 1136 osób, jak informuje jeden z tabloidów. Nadal media milczą w jaki sposób córka ministra Rostowskiego, dostała świetnie płatną pracę w MSZ, nie mając żadnego doświadczenia. MSZ to pierwsze miejsce pracy córki Rostowskiego .

 • kkes

  Oceniono 13 razy -7

  Towarzyszu Wroński, z jednej strony zadawane są pytania i przedstawiane argumenty, a z drugiej strony są obelgi o chorobach psychicznych, teoriach spiskowych i oskarżenia o robienie biznesu i to wobec ludzi, którzy wyrzekają się blichtru, lansu i mainstreamu by dotrzeć do prawdy. Jak wy chcecie rzeczowo dyskutować?
  Czy towarzysz jest w stanie spojrzeć w lustro po tym co zrobiliście z Gmyzem, który jak się okazało, miał racje co do obecności trotylu na wraku?

 • von_seydlitz

  Oceniono 12 razy -8

  Jak nie można udowodnić swoich tez i obalić innych - to najlepiej wyśmiać... Taka propagandowa metoda PO....

  A cały czas chodzi o to, że ich "śledztwo" to pic i śmiech na sali....

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 10 razy -8

  A ja mam taki szybki quiz dla ludzi czujących się lepszymi i mądrzejszymi, bo w żadne teorie spiskowe nie wierzą. Tylko bez szukania po Internecie, bądźcie uczciwi wobec samych siebie. Która/które z wymienionych teorii spiskowych jest nieprawdziwa/nieprawdziwe?

  - W USA wstrzykiwano nieświadomym pacjentom szpitali związki plutonu.
  - Za zamachami terrorystycznymi w 1954, skierowanymi przeciw amerykańskim i brytyjskim instytucjom w Egipcie, stał w istocie izraelski wywiad.
  - Rząd USA prowadził testy broni biologicznej rozpylając aerozol z bakteriami w nowojorskim metrze.

 • ta56

  Oceniono 14 razy -8

  Przekornie zauważę panie Wroński, iż opluwanie PIS-u w mediach i wcześniejsze naśmiewanie się z Lecha Kaczyńskiego to też swego rodzaju przemysł pozwalający zarobić nielichej gromadce pismaków na kawałek chleba. Cóż jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

 • dudibudi

  Oceniono 13 razy -9

  Gazeta a szczególnie ten politruk Wroński, ma duże zasługi w Kłamstwie Smoleńskim...........podobnie jak tatuś i brat, ober redaktora, w podtrzymywaniu Kłamstwa Katyńskiego........siła tradycji "dobrej" dziennikarskiej sowieckiej szkoły.

 • newyorker77

  Oceniono 11 razy -9

  Wronski, ty jestes glupszy, anizeli wygladasz. I co? Podobno jestes zurnalista? Jesli w Wybiorczej to cala reszte mozna sobie dospiewac.

 • wiesscar

  Oceniono 23 razy -19

  "Filmy z kolejnymi dzikimi teoriami rozchodzą się w dobrych nakładach. Pojawia się masa książek smoleńskich. Ludzie mają z tego pieniądze - stwierdził Wroński. "

  skoro ludzie daja na to pieniadze to co Wronskiemu do tego,
  cale to sledztwo MAKu i raport Millera to lipa, zbyt duzo tu dziwnych zbiegow okolicznosci: samobojstwa? awarie magnetowidu, wykrecane oswietlenie i wkrecanie, urwanie nagrania w czarnych skrzynkach, pomylki i braki w tlumaczeniu nagran z czarnych skrzynek, klamstwa o generale Blasiku, klamstwa ze robili cztery okrazenia, nodoslownie caly ciag przeklaman,
  Klich mial leciec - nie polecial, dziwne, wpakowal caly sztab dowodczy a moze wystawil? kto to wie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX