Gargas o filmie NG: Producentem jest firma, która ma kontrakty z Rosją. Krzymowski: To film klasy C

- W tym filmie kłamstwo goni kłamstwo. Producentem jest firma, która zawarła z Rosją szereg kontraktów, które pozwoliły jej zwiększyć obroty o 300 procent w 2010 roku. Moim zdaniem ten film z założenia nie miał być filmem obiektywnym - mówiła w TVP 1 Anita Gargas, oceniając film National Geographic "Śmierć prezydenta". Michał Krzymowski, autor książki "Smoleńsk. Zapis śmierci" także przyznał: To film klasy C. Na poziomie pierwszego wrażenia to było śmieszne.
Anita Gargas, autorka filmu "Anatomia upadku", zaznaczyła, że jej zdaniem film National Geographic został stworzony wyłącznie na podstawie raportu rosyjskiego MAK i nie odpowiada na szereg pytań. - W tej chwili najważniejszą hipotezą, która powinna być brana pod uwagę, jest hipoteza o wybuchach, do których doszło na pokładzie tupolewa. Wybuchach zlokalizowanych jeszcze przed drogą, za którą samolot runął w ziemię, które doprowadziły do rozpadu samolotu - tłumaczyła w programie "Polityka przy kawie" w TVP 1 prawicowa reżyserka i dziennikarka.

Zdaniem Gargas film jest nieobiektywny z powodu powiązań producenta z Rosją. - Przecież jego producentem jest firma, co jest już powszechnie znane, która zawarła z Rosją szereg kontraktów, szereg umów, które pozwoliły jej zwiększyć obroty o 300 procent w 2010 roku. Moim zdaniem jest to przesłanka do tego, żeby twierdzić, iż ten film z założenia nie miał być filmem obiektywnym. I chyba pierwszy raz zdarza się, żeby powstawał film, który przedstawia fakty, zanim śledztwo ws. katastrofy się skończyło - powiedziała Gargas.

Krzymowski: Film NG śmieszny, a Gargas - jednostronny

Film "Śmierć prezydenta" skrytykował także obecny w studiu TVP 1 Michał Krzymowski, autor książki "Smoleńsk. Zapis śmierci". - Ten film, jego poziom i sposób realizacji, przypomina trochę film klasy nawet nie B, tylko C. A co do faktów - myślę, że zrobiono go bez zachowania realiów. Sytuacja, w której pokazuje się wieżę w Smoleńsku jako dobrze zorganizowane centrum dowodzenia i sprowadzania samolotów, a ludzie z MAK przypominają raczej agentów z "Archiwum X"... Na poziomie pierwszego wrażenia to było śmieszne - przyznał.

Krzymowski zaznaczył jednak, że zastrzeżenia ma również do filmu Anity Gargas. - Absolutnie się nie zgadzam [z tezą o wybuchu - red.]. Uważam, że film pani Gargas był jednostronny. Głównym wehikułem w tym filmie jest teza o wybuchach, a jest przecież też wiele faktów, które przemawiają przeciwko temu - chociażby to, że ludziom nie popękały bębenki, to, że nie było nadtopień w środku samolotu, że nie popękały szyby.... Poszlaki, że były wybuchy, są bardzo nikłe w tej chwili - zaznaczył dziennikarz.

Bez spekulacji i hipotez, czyli zmanipulowany?

Film "Śmierć prezydenta" to próba rekonstrukcji przyczyn katastrofy na podstawie polskiego i rosyjskiego raportu. Wiele momentów pominięto. Nie znajdziemy tam spekulacji spod znaku Antoniego Macierewicza (choć kilkakrotnie wspomina się o narastających teoriach spiskowych otaczających katastrofę). Nie ma sporów między prokuratorami Polski i Rosji. Nie są wspomniane też żadne hipotezy dziennikarskie (na przykład ta o rzekomej kłótni gen. Błasika z pilotem na płycie lotniska na Okęciu). Więcej o filmie >>

Wczoraj odbyła się telewizyjna premiera filmu "Śmierć prezydenta", który jest jednym z odcinków serii "Katastrofa w przestworzach". Już po pokazach prasowych w prawicowych mediach pojawiły się głosy, że film jest "zmanipulowany" i "zrobiony tak, jakby redaktorem naczelnym NG był sam rzecznik rządu Paweł Graś". Wczorajsza projekcja tylko utwierdziła prawicowych dziennikarzy w tym przekonaniu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (79)
Gargas o filmie NG: Producentem jest firma, która ma kontrakty z Rosją. Krzymowski: To film klasy C
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 85 razy 83

  Droga redakcjo Tok-fm!
  A co na ten temat mówią pacjenci oddziałów zamkniętych ? To też może być ciekawe....

 • ciemnyludd

  Oceniono 67 razy 63

  Pani Gargas nie powiedziała najważniejszego... że autorzy filmu są .. Ż Y D A M I

 • chudy_jak_pies

  Oceniono 72 razy 62

  Myślę, że gdyby stworzyć Polską Listę Świrów to ta pani mogłaby ją spokojnie otwierać pospołu z Macierewiczem, Sobecką, Pawłowicz, Piętą, Górskim, Kempą... nie chce mi się więcej pisać.

  Mówienie o powiązaniach producentów filmu z Rosją w kontekście jego wydźwięku to znakomity powód do wytoczenia pani Gargas sprawy o zniesławienie. Amerykanie uwielbiają takie sytuacje i są zaprawieni w bojach. Jak kobitka nie zamknie swojej niewyparzonej gębusi to niebawem może być szczuplejsza o ileś tam tysięcy dolarów.

 • skynet1234

  Oceniono 68 razy 60

  "Anatomia upadku"... film o upadku moralnym Pani Gargas i całego PiSu. W ogóle całej prawicy - hipokrytów i kłamców. Już widzę, jak Pani Gargas i cała reszta "Solidarnych 2010" produkuje teraz kilkanaście filmów, jako "odpowiedź na kłamstwo NG". Macierewicz wystąpi o usunięcie programu NG w ogóle. ;-) Krzyczcie sobie prawicowe chamy ile chcecie, głoście swoje "prawdy" objawione w Waszym maleńkim, urujonym świecie i umysłach.

 • maura4

  Oceniono 59 razy 57

  Pani Gargas, tezę o zamachu obaliła pani osobiście w swoim filmie. Gdyby do tych wybuchów doszło pzred drogą, to pani świadek nie mógłby widzieć samolotu lecącego z kołami do dołu.
  Śledztwo w sprawie katastrofy skończyło się. Raporty z nigo są dostępne w internecie. To co robią wasi eksperci, którzy o lotnictwie nie mają pojęcia, nie jest śledztwem.
  Prawdopodobnie wszyscy eksperci od katastrof lotniczych na całym świecie analizowali owe raporty. Jak dotąd nie słyszałam, aby jakiś zagraniczny ekspert od lotnictwa podważał raporty, wskazywał na błędy, coś mu się nie zgadzało.
  Pani Gargas władze USA olały was kompletnie. Ruskie im kazali ? Na pewno oparli się na opiniach własnych ekspertów. Mają jednych z najlepszych na świecie. Eksperci z innych krajów ucza się u nich.
  Może do tego, aby zrozumieć i ocenić fakty, potrzebny jest mózg przynajmniej kategorii A. Może w trakcie edukacji trzeba było przynajmniej postać obok wiedzy. Choćby popatrzeć na fizykę i chemię.

 • choleryk_wwa

  Oceniono 58 razy 56

  Nowa, i to kompletna, eudytka nam rośnie. Pani Gargas już jest specem od kinematografii, publicystyki, katastrof lotniczych, botaniki (na przykładzie brzozy) a teraz także i od audytu wewnętrznego i sprawozdań finansowych firm wszelakich.. Skąd się biorą takcy kretyni? Ale swoją drogą, skoro Pani Gargas tak dokładnie prześwietliła obroty i kontrakty NG, to niech wszem i wobec się pochwali o ile wzrosły jej własne zyski i kontrakty od czasu katastrofy smoleńskiej i jak wzrastają z każdym kolejnym miesiącem głoszenia przez nią kolejnych teorii spiskowo-zamachowych. Nagle okaże się że ona i jej podobne poczwary (włącznie z PISem i jego popłuczynami) są największymi beneficjentami tej całej katastrofy!

 • taroudant

  Oceniono 47 razy 47

  No i znowu cały świat przeciwko nam. Ech, nie ma już wolnych mediów poza RMaryja i TVTrwam. Przydałoby się jakieś tragiczne i głupie powstanie, dawno już nie było żadnego zrywu z motyką na słońce. No dawać, nieporni i niezależni eksperci od trotylu - na barykady !!!

 • mosquito26

  Oceniono 50 razy 46

  PRAWDY NIE DA SIE ZAKRZYCZEĆ. Pani również to się nia uda.

 • arvelli_net

  Oceniono 40 razy 40

  ... no cóż, pani gargas, pukając się w czoło proszę nie oczekiwać że ktoś pani otworzy... jest tam przeraźliwie pusto... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX