Przeciwnicy związków partnerskich mówią o Bogu? Tym: Ja Panu Bogu współczuję takich wyznawców

- Jeśli ktoś nie lubi ludzi, to niech się nie chowa za Pana Boga - pisze w ?Polityce? Stanisław Tym. - Żaden Pan Bóg nie zasłużył sobie na takie traktowanie.
Tolerancja to jest taka dobrotliwa wyższość demonstrowania wobec innych, którzy nie zasłużyli sobie na pełnię praw należnych każdemu człowiekowi - pisze w tygodniku "Polityka" Stanisław Tym. - Jeśli ktoś nie lubi ludzi, to niech się nie chowa za Pana Boga. Żaden Pan Bóg nie zasłużył sobie na takie traktowanie - dodaje. - Nie bardzo rozumiem, dlaczego prosta sprawa administracyjna, jaką jest zarejestrowanie się wspólnie z kimś, z kim się chce mieszkać, spędzać razem czas i cieszyć się życiem, musi być przez wierzącego w Boga katolika tolerowana - pisze Tym.

Tym krytykuje Adama Hofmana, rzecznika PiS, za to, że odrzucenie ustaw o związkach partnerskich nazwał "zwycięstwem normalności". - Pytam, czym według niego jest normalność? Związki partnerskie są faktem społecznym - stwierdza Tym. - Ja Panu Bogu bardzo współczuję z powodu takiego wyznawcy - dodaje.

A do ministra Gowina, który projektom zarzucał niekonstytucyjność, Tym mówi: -Ogłaszam, że coraz więcej dzieci w Polsce rodzi się niezgodnie z konstytucją, coraz więcej ludzi przyjaźni się, kocha, tęskni i opiekuje się drugim człowiekiem w sposób kompletnie niezgodny z konstytucją.

Na koniec stwierdza: - Za tych wszystkich namaszczonych przez samych siebie, dla których człowiek nie jest drogą, a zawalidrogą, jest mi po prostu wstyd.

W piątek Sejm odrzucił dzięki głosom posłów Platformy Obywatelskiej trzy projekty ustaw o związkach partnerskich. Platforma nie składa broni i zapowiada, że będzie o związki walczyć. Jednak tłumaczenia konserwatywnych posłów PO o związkach partnerskich nie dają zbyt wielkich nadziei na zmianę ich stanowiska. ("Jestem z Podkarpacia", "na homoseksualizm jest moda" )Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (287)
Przeciwnicy związków partnerskich mówią o Bogu? Tym: Ja Panu Bogu współczuję takich wyznawców
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 439 razy 375

  Zrobiłem psikusa wszystkim Bogom wierząc w nich wszystkich....Niech się biją między sobą o moją duszę.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 366 razy 324

  Tym bardzo ładnie to napisał. Zawsze był człowiekiem mądrym i sprawiedliwym, a do tego znakomitym artystą.

 • tadzislaw666

  Oceniono 330 razy 276

  P.S. Gdy konserwy tworzą boga na swoje podobieństwo, to ten bóg jest prymitywny i małostkowy. Wiara, iż bóg przejmuje się cudzym sposobem baraszkowania, powoduje, iż sprawy łóżkowe stają się sprawą publiczną, bo kwestią moralną. Bóg taki zagarnia prywatność, autonomię i stawia granice etyczne tam, gdzie dla liberalnego człowieka ich nie ma. Współżyj i daj współżyć innym.

 • maura4

  Oceniono 219 razy 195

  Bardzo mi się podoba. Tylko oni nie są namaszczeni sami przez siebie, a przez katolicyzm, swoich proboszczów i biskupów. A sądząc z wypowiadanych z mównicy sejmowej słów - nienawidzą ludzi.

 • kubadziu

  Oceniono 151 razy 141

  Gdyby Jezus pojawił się w Polsce roku 2013 r. ze swoim przesłaniem, które przecież jest nieskomplikowane i bardzo ludzkie, zapewne nieźle naraziłby się Kościołowi i "prawdziwym katolikom".

 • aldisek

  Oceniono 84 razy 76

  Zarządajmy referendum w/s:
  1. Odrzucenia Konkordatu
  2. Związki Partnerskie
  3. Wybory do Sejmu Jednomandatowe
  4. Zlikwidowanie Wszystkich Immunitetów

 • gblo

  Oceniono 70 razy 60

  Społeczeństwo funduje słodkie życie posłom ,urzędasom,klerowi i innym społecznie nieużytecznym i bezproduktywnym grupom cwaniaków,którzy żyją ponad stan ,kiedy społeczeństwu każe się zaciskać pasa a sobie wyłacać nagrody / vide ;sejm ,nfz/. Wiele związków partnerskich żyje na granicy minimum ,pracuje i odprowadza podatki ,a fanatycy religijni,homofobi i skołtuniony sejm wybrany przez tychże obywateli odmawia im prawa do radości i miłości.Tytuł naukowy tej krzykaczki jest tyle wart co jej poglądy.I znów Europa się śmieje.

 • moni_zaw

  Oceniono 60 razy 54

  Poslanki i poslowie , nie kazdy wierzy w Boga. Wiec nie musi zyc z jego zasadami, wy jezeli chcecie to nie wchodzie w zwiazki partnerskie, ale nie mozecie tego zabraniac innym.

 • andzia585

  Oceniono 56 razy 50

  Panie Stanisławie , tylko patrzeć jak Pana i Pana rodzinę zlustrują . Zaraz znajdą historiez PRL , część rodziny to ruskie , część to Zydzi , działacze PZPR i pracownicy SB.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX