Środa: Lepperyzacja Ruchu Palikota

Ruch Palikota przypomina Samoobronę nie tylko z powodu używanego języka i metod politycznej walki ("metoda na cepa"), ale i głoszonego dziś hasła: "Nowicka musi odejść", tak jak według Leppera "Balcerowicz musiał odejść". Palikot i Rozenek, tak jak kiedyś Lepper i Łyżwiński, postanowili wywołać i prowadzić agresywną wojnę płci, pełną pogardy wobec kobiet - pisze Magdalena Środa.
Nie ma co prawda seksafery w dosłownym sensie, ale Palikot i Rozenek, tak jak kiedyś Lepper i Łyżwiński, postanowili wywołać i prowadzić agresywną wojnę płci, pełną pogardy wobec kobiet. Wanda Nowicka jest tu kozłem ofiarnym, skupiła na sobie całą nienawiść Ruchu Palikota wobec lewicy (bo Wanda Nowicka to jedna z najbardziej zasłużonych lewicowych polityczek w kraju) i kobiet. Słowa o gwałcie - mimo uczonego kontekstu, w który uwikłany został filozof Nietzsche - przypominają jak nic rechot Leppera towarzyszący słowom, że "nie można zgwałcić prostytutki". Ileż w tym było (i jest) męskiego szowinizmu, agresji i poczucia bezkarności!

Palikot nie przewidział

Palikot jest wściekły, że prosty, teatralny zabieg wyrzucenia Nowickiej z funkcji wicemarszałkini natrafił na taki opór. Nie brał w ogóle pod uwagę faktu, że kobieta może stawiać opór, że nie jest marionetką w jego rękach, ale polityczką z krwi i kości, za którą stoją wyborcy, wyborczynie, Kongres Kobiet i wiele innych organizacji. W jego spiskowej wizji świata wszystko jest wynikiem knowań Tuska i Millera. Palikot nie może sobie wyobrazić, że na świecie prócz knowań jest jeszcze zwykła ludzka (kobieca) solidarność i że nie potrzeba spisków, by bronić kogoś przed manipulacją i krzywdą. Wystarczy przyzwoitość.

Katharsis RP

Ruch Palikota przypomina Samoobronę nie tylko z powodu używanego języka i metod politycznej walki ("metoda na cepa"), ale i głoszonego dziś hasła: "Nowicka musi odejść", tak jak według Leppera "Balcerowicz musiał odejść". (I jak to się skończyło? Wszyscy wiemy. Balcerowicz ma się bardzo dobrze). Wyrzucenie Nowickiej ma rytualnie oczyścić partię ze wszelkich brudów, a jej pełne zbawienie ma przynieść Aleksander Kwaśniewski, który przyjedzie na białym koniu i zabierze partię do raju. (Nie znam Kwaśniewskiego, ale podejrzewam, że w najbliższym czasie będzie miał za dużo wyjazdów, by spotkać się z Palikotem).

Czemu nikt nie broni Nowickiej?

I jest tylko jedno pytanie: Dlaczego nikt z posłów i posłanek z PO nie powstrzyma swoich liderów ciągnących ugrupowanie na samo dno? Czy w Ruchu Palikota nie ma żadnej kobiety ani żadnego gentlemana, którzy mogliby zabrać głos w obronie koleżanki i przerwać tę publiczną eskalację nienawiści? Posłuszeństwo posłuszeństwem, rokowania na dalszą karierę polityczną rokowaniami, ale twarz ma się tylko jedną!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (175)
Środa: Lepperyzacja Ruchu Palikota
Zaloguj się
 • chudy_jak_pies

  Oceniono 286 razy 194

  Tylko fakt, że Nowicka jest kobietą spowodował, że udało jej się osiągnąć to, co przy udziale Palikota osiągnęła i tylko fakt, że jest kobietą, sprawił, że za swoje zachowanie nie otrzymała należytej oceny, reprymendy i kary. Dodatkowo tylko fakt, że jest kobietą spowodował, ze RP zachwiał się na scenie politycznej. Myślę, że szkoda, iż pani Nowicka jest kobietą. Mężczyzna zapewne dostałby w ryj i było by po kłopocie. Oczywiście to żart, ale jasne, że płciowa ochronka jest najsilniejszym w naszych czasach pancerzem. Zresztą Palikot sam ten pancerz ukuł.

  Pani Środo… masakra. Dopuść kobieto rozum do głosu. Daj odpocząć hormonom.

 • gnom123

  Oceniono 193 razy 153

  "Posłuszeństwo posłuszeństwem, rokowania na dalszą karierę polityczną rokowaniami, ale twarz ma się tylko jedną! "
  1 Jak się coś obiecuje to tylko obiecuje...
  2 Dzielenie się kasą pod stołem jest bardzo etyczne
  3 Wrobienie koleżanki jw
  Twarz ma się tylko jedną p. Środa właśnie pani ją straciła

 • uszatek_2

  Oceniono 205 razy 153

  .... niestety z przykrością, odnośnie tej sprawy, nie zgadzam się w większej części z poglądem pani prof. Środy...

 • starej_daty_czlowiek

  Oceniono 201 razy 141

  Nikt nie broni Nowickiej, bo wszyscy czuja smrodek. I delikatna woń damskich perfum go nie zabije.

 • kermit60

  Oceniono 175 razy 139

  Uważałem p.Środę za dobrą komentatorkę i etyczkę ale w tej sprawie jest stroną , jest zaangażowana emocjonalnie co uniemożliwia jej racjonalizację poglądów.To p.Środa jest w dużej mierze odpowiedzialna za to co się stało z Nowicką.Była mediatorem między Palikotem a Nowicką .Niestety mediator powinien być niezależny.i bezstronny . Byłem pełen empatii dla Partii Kobiet i Ruchu Feministycznego a pozostał niesmak i rozczarowanie.

 • w.zboralski

  Oceniono 129 razy 113

  Na miejscu prof. Środy w te spory o kasę ja bym nie angażował swojego autorytetu. A to poszło o kasę, a gdzie jest kasa, choćby taka "mała" (40.000 to roczna pensja brutto BARDZO dobrze zarabiającego robotnika!!!) tam nie ma miejsca dla filozofii...

 • krukpl

  Oceniono 102 razy 80

  No i się odezwała Środa w poniedziałek :)
  Pisałem ,że nie zjedzie rostowskiego za jego krytykę Holland i nie zjechała

 • realizmforte2

  Oceniono 84 razy 70

  Jest mi cholernie przykro, po raz pierwszy nie zgadzam się z panią Środą i zupełnie nie pojmuję Jej toku rozumowania.
  Jak można porównywać Janusza Palikota do partii psychopaty Leppera, która była normalnym przedsiębiorstwem za seks ? Jak można porównywać głupie, emocjonalne lapnięcie zdradzonego obrzydliwie Palikota, do rechotu alfonsa, o tym że prostytutki nie da się .... ???
  Czy panie zapomniały, kto doprowadził do osądzenia i osadzenia policjantów -gwałcicieli z
  Lublina ?? Kto jeden, jedyny w obronie zgwałconych kobiet poruszył niebo i ziemię ?? Wszyscy pamiętają sztucznego penisa, ale że właśnie ten szokujący przedmiot obudził opinię publiczną i nie pozwolił decydentom zakamuflować skandal gwałtów na posterunku policji , to już nikt nie chce pamiętać.
  Jak panie feministki w tedy pomogły gwałconym kobietom ?? W ogóle nic nie zrobiły w tej sprawie. linczowany dzisiaj Palikot przeciwstawił się sejmowej, sądowniczej i policyjnej mafii, do dzisiaj za to pokutuje, taki naród głupi. Penis pomógł sprawiedliwości, nie krzyż wiszący w polskim Sejmie, o ironio losu !

  Porównywanie Palikota i jego ugrupowania do metodycznej partii zboczeńców jest chamstwem, jest nie sprawiedliwością. Niech że panie przestaną się kompromitować,robicie ze szklanki rozlanej wody tsunami. Przy wielkich stołach feministycznych panie jakoś sobie poradzą, ale los zwykłych kobiet w Polsce jeszcze bardziej się skomplikuje, kiedy będziecie się kłócić i dzielić.

 • andy18m

  Oceniono 92 razy 64

  Kobieca solidarność. Tiaaa...
  Dlaczego w parlamencie nie ma "Partii Kobiet'?
  Wsadziła pani Nowicką na ochwaconego konia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX