Mariusz Kierepka, prokurator od "nocnych przesłuchań", chce zostać sędzią

Prokurator, który lubił nocne przesłuchania, chce teraz zostać sędzią. - Moim marzeniem było przelecieć się śmigłowcem i skoczyć na spadochronie. Spełnienie pierwszego z tych marzeń prokuratura mi umożliwiła - opowiadał posłom prokurator Mariusz Kierepka. Jakie jego marzenie ma teraz zaspokoić sąd? - pyta w "Gazecie Wyborczej" Bogdan Wróblewski.
- Słyszałeś? Kierepka "zgłosił się na monitor" [żargonowe: kandyduje na sędziego] - powtarzają warszawscy sędziowie. Rzecznik sądu okręgowego Maja Smoderek potwierdza: - Tak, prokurator Mariusz Kierepka kandyduje na wolne stanowisko sędziowskie w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola. Nie jest jeszcze wyznaczony sędzia wizytator, który oceni jego kwalifikacje.

Wiosną 2007 r. Fundacja Helsińska zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu, że Kierepka nakłaniał do fałszywych zeznań przeciw mecenas Maricie Dybowskiej-Dubois. Ojciec jej ówczesnego klienta miałby zeznać, że adwokatka przyniosła do aresztu komórkę dla syna. Nie zeznał, złożył za to oświadczenie o wymuszaniu zeznań przez Kierepkę.

- To był jedyny przypadek, kiedy Fundacja Helsińska złożyła zawiadomienie przeciwko prokuratorowi - podkreśla jej wiceprezes Adam Bodnar. - Kandydat na sędziego powinien być poza jakimikolwiek podejrzeniami, a istnieje wiele wątpliwości co do przebiegu kariery prokuratora Kierepki.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Mariusz Kierepka, prokurator od "nocnych przesłuchań", chce zostać sędzią
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 25 razy 23

  Decyzja sędziego ubiegania się o stanowisko sędziego wydaje się uzasadniona. Bo kiedy (niedługo) pan profesor Gliński zostanie premierem rządu fachowców, nie będzie miał innego wyjścia jak powołać na ministra sprawiedliwości najbardziej znanego fachowca z tej branży czyli pana ZBIGNIEWA ZIOBRĘ... A on już potrafił przeprowadzić KAŻDE ważne śledztwo w kraju za pomocą JEDNEGO PROKURATORA, na przykład z Katowic, a dlaczego każdej ważnej sprawy nie mógłby wygrać za pomocą dobrze sprawdzonego (byłego) prokuratora, a teraz już sędziego...... Bo nawet w rządzie fachowców prawo i sprawiedliwość ....the F I R S T !

 • papl1987

  Oceniono 13 razy 13

  To teraz będą Prawdziwe i Sprawiedliwe sądy 24-godzinne ;-)

 • sferk9

  Oceniono 11 razy 11

  Prokurator ma być bezstronny i nie tylko kierować się prawem, ale stać na jego straży. Prok. Kierepka jest jednym z niestety zbyt wielu prokuratorów, który - jak wynika z wyroku sądu - nie ma skrupułów w gromadzeniu "dowodów" PRZECIWKO wskazanej mu osobie, metodami bardzo wątpliwymi. Jeszcze bardziej smutne, że ktoś taki chce zostać sędzią...

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 5

  ....oj.... gdyby Kaczyński utrzymał się przy władzy, to przetańczył by z wami prokurator Wróbel jeszcze nie jedną noc, a dla aresztantów "na wydobyciu" zbudowało by się nie jeden obozik z drutem kolczastym dookoła... W celu podtrzymania tradycji.

 • zelalem

  Oceniono 5 razy 5

  Będzie pracował w sądach 24 godzinnych na nocną zmianę!

 • rbik53

  Oceniono 3 razy 3

  Nocna Zmiana

 • andrzejt1950

  Oceniono 5 razy 3

  Wart poczytać w NIE o tym panu jak skakał po stole ,podczas przesłuchania .
  A tak na marginesie ,kto wprowadził system aresztów wydobywczych kto pozwala na bezkarność sędziów prokuratorów policji i wszystkiego tego typu elementów demokratycznych .
  To ta banda czworga z Wiejskiej która ma du..y przyspawane do fotela i nie nie zezwala nikomu przysiąść się do koryta,chcecie nomalność w Polsce pozbądżcie się tę,V kolumnę Watykanu wtedy będzie szansa na normalność

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX