Ks. Sowa o okładce "Newsweeka": "Chamska. Naczelny ma problem ze sobą"

- Ta okładka udowadnia tylko, że "Newsweek" ma jakąś fobię na punkcie Kościoła - powiedział na antenie Radia Zet ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia TV. Duchowny skomentował w ten sposób najnowszą okładkę tygodnika, na której widzimy księdza w sutannie i klęczącego przed nim chłopca. - Kościół nie ma problemu z pedofilią - dodał ks. Sowa.
- Albo naczelny, albo szefostwo "Newsweeka" ma jakiś problem ze sobą. Kolejne okładki są coraz bardziej chamskie. Używam tego słowa z całkowitą odpowiedzialnością. One są po prostu zmanipulowane - powiedział ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z Moniką Olejnik. Zdaniem dyrektora Religia TV Tomasz Lis zdecydowanie przesadza z krytyką Kościoła katolickiego w swoim tygodniku.

- Pytam publicznie Tomasza Lisa: Tomek, za tydzień, dwa, trzy kogo zobaczymy na okładce? Może biskupa, który zrobił stłuczkę po pijanemu? To są wyjątki, które maja potwierdzać regułę, że Kościół jest czym? Organizacją przestępczą? - powiedział duchowny. - Ta okładka udowodni tylko jedno: że "Newsweek" ma jakąś fobię na punkcie Kościoła. Za każdym razem musi być ksiądz pedofil albo ksiądz, który ma kochankę, ksiądz homoseksualista, ksiądz złodziej itd. - ironizował ks. Sowa.

Kazimierz Sowa podkreślił, że z samym tekstem, który zapowiada kontrowersyjna okładka, można dyskutować. - Kościół nie ma problemu z pedofilią. Zasady, w jaki należy te sprawy wyjaśniać (księży pedofilów - red.), zostały bardzo jasno określone - powiedział. - Mamy do czynienia z sytuacjami, które nie powinny się zdarzać. Ta sprawa powinna mieć szczęśliwy finał, a takim finałem może być tylko orzeczenie sądu - dodał.

Ks. Sowa: "Longchamps de Berier zasmucił mnie"

Ks. Kazimierz Sowa odniósł się także do niedawnych słów ks. Franciszka Longchamps de Berier, który w wywiadzie dla "Uważam Rze" stwierdził, że dzieci poczęte metodą in vitro mają "dotykową bruzdę na czole". - Ten cytat będzie się za nim ciągnął do końca - powiedział dyrektor Religia TV. - Zasmucił mnie ks. de Berier nie tylko wywiadem dla "Uważam Rze", zasmucił mnie swoim pełnym przekonania stanowiskiem, że racja jest po jego stronie - dodał.

Duchowny zaznaczył, że Franciszek Longchamps de Berier jako ksiądz "miał prawo określić, że in vitro jest tym, co często się określa jako tzw. niegodziwa metoda". - Natomiast nikt, ani ksiądz, ani żadna inna osoba, nie ma prawa dyskredytowania dzieci, które przychodzą na świat metodą in vitro - podkreślił ks. Sowa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (92)
Ks. Sowa o okładce "Newsweeka": "Chamska. Naczelny ma problem ze sobą"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 94 razy 82

  "Kościół nie ma problemu z pedofilią".... oczywiście w takim sensie jak powiedział arcybiskup Pieronek, że KOŚCIÓŁ MA WAŻNIEJSZE SPRAWY... A obłudnemu medialnemu księżulkowi o nazwisku Sowa, też już puszczają nerwy... Kiedyś było prościej, do polemiki wystarczało trochę chrustu i podpałka....

 • dzikowy

  Oceniono 91 razy 79

  "Kościół nie ma problemu z pedofilią"

  Bo to i prawda. Wszyscy mają problem z pedofilią w kościele. No, poza samym kościołem oczywiście.

 • maura4

  Oceniono 78 razy 70

  Jeżeli chodzi o pedofilię, to tak. Uważam, że KK jest organizacją przestępczą. Istnieją zasady ? A od kiedy ? A jak było do niedawna ? Nie wyobrażam sobie organizacji świeckiej, która utrzymałaby się będąc oskarżana o długotrwałą, instytucjonalną pedofilię. Za kościelną pedofilię ponosi winę nie tylko KK, ale również władze świeckie wielu państw. Chyba w każdym państwie musiało dojść do wybuchu wielkiego skandalu, ogromnego wzburzenia społecznego, aby władze raczyły się tym zainteresować.Opisywane pojedyncze przypadki dziecięcych tragedii, nie robiły na nich wrażenia.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 69 razy 59

  okladka niesmaczna, chamska?
  normalna!

  a wypowiedzi niektorych kaplanow sa delikatne, pelne finezji?

 • glit64

  Oceniono 76 razy 58

  Jedna Sowa wiosny nie czyni.... Kosciół jest zwykłą bandą ciemniaków i towarzyszy Szmaciaków ("doić, strzyc to bydło, a jak padnie zrobić mydło"). Na szczescie Niemiec rozpoczął tak długo oczekiwany proces erozji tego szajsu... Niedługo mozna będzie parafięę zamknąć jak zwykłe niedochodowe biuro. Hurra!

 • piotrpe-rkowski

  Oceniono 52 razy 44

  Fakt że okładka jest niesmaczna. Ale stwierdzenie że pedofilia nie jest problemem kościoła to ignorancja.

 • mirekms

  Oceniono 48 razy 38

  Sowa,ty masz kłopoty z sobą

 • gregorry1953

  Oceniono 21 razy 17

  To racja, nie można generalizować i oskarżać wszystkich duchownych o pedofilię, jazdę po pijaku, seks księży itd., gdyż w każdym środowisku takie osoby się znajdują. Natomiast podstawowym problemem jest kwestia, jak kościół podchodził i podchodzi do tych spraw. Przez lata, a nawet i obecnie wiele tych spraw jest tuszowanych i zamiatanych pod dywan. Wobec prawa wszyscy powinni być jednakowo traktowani, nie może tu występować zasada, że wszyscy są równi, ale są i równiejsi. Właśnie wedle tej zasady postępowała PZPR i ludzie to dobrze pamiętają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX