Tym: Tezy księdza de Berier lekko zapachniały wodą kolońską z czasów NSDAP

Słowa księdza-profesora Franciszka Longchamps de Berier o "bruździe dotykowej" na czołach dzieci z in vitro poruszyły również Stanisława Tyma. - Lekko zapachniało oryginalną wodą kolońską przechowywaną od czasów NSDAP i naszym kołtuństwem demonstrującym się dziś w licznych dyskusjach także poza Kościołem - pisze satyryk i felietonista w najnowszym wydaniu "Polityki".
- Post, pokuta i troska o zbawienie wieczne dały się we znaki księdzu profesorowi Franciszkowi Longchamps de Berier, członkowi zespołu ekspertów ds. bioetycznych episkopatu - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym. De Berier w wywiadzie dla "Uważam Rze" ogłosił, że są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu w twarz dziecka wiedzą, że zostało ono poczęte z in vitro, bo mają "dotykową" bruzdę, charakterystyczną dla pewnego zespołu wad genetycznych. - Lekko zapachniało oryginalną wodą kolońską przechowywaną od czasów NSDAP i naszym kołtuństwem demonstrującym się dziś w licznych dyskusjach także poza Kościołem. Po kilku dniach ksiądz profesor zaczął się tłumaczyć, o co mu chodziło, i pogrążył się do końca - ocenia Tym.Ksiądz-profesor, jak pisze Tym, przekonywał, że celem jego wypowiedzi była jedynie dyskusja o zagrożeniach związanych z in vitro. - Krótko mówiąc, jak się okazało, nie zrozumieliśmy troski księdza profesora, bo chodziło mu wyłącznie o szczęście dzieci i ich rodziców - pisze w Polityce satyryk. - W jego przekonaniu wśród dzieci z in vitro ryzyko wystąpienia wad genetycznych jest o 30 proc. większe niż w przypadku poczętych naturalnie. Byłoby dobrze wiedzieć, skąd wziął te dane i w którym kościele ten sufit - kończy Tym.

Po opisaniu wywiadu dostaliśmy emocjonalny list ojca dziecka z in vitro, który napisał m.in.:"Odpieprz się od mojego dziecka"

De Berier tłumaczył, że tezy czerpał z materiałów z konferencji naukowej pt. "Otoczmy troską życie". Pochylił się nad nimi Grzegorz Sroczyński z "GW". - Dobrze by było, gdyby rewelacji księdza de Beriera nie musiała prostować "Gazeta Wyborcza", tylko zrobili to jego zwierzchnicy z Episkopat - pisał.

Prof. Płatek: Szkoda, że zdolny prawnik ostał się tylko jako posłuszny ksiądz

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (225)
Tym: Tezy księdza de Berier lekko zapachniały wodą kolońską z czasów NSDAP
Zaloguj się
 • hrkukus

  Oceniono 399 razy 373

  Ksiądz deBożole Szanselize idealnie pasuje do maksymy, którą tu ktoś kiedyś reklamował:
  "czasem lepiej milczeć i uchodzić za idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszystkie wątpliwości".
  Że też w naszym cudownym kraju ten idiotyzm tak dobrze koreluje z religią. Skąd to się bierze?

 • leszek_nowak

  Oceniono 289 razy 271

  Ja bym im pozwolił mówić, co chcą. I tylko nagrywać, i puszczać - najlepiej w telewizji w czasie największej oglądalności. Kabarety by zbankrutowały, ale przynajmniej ludzie mieliby tanią rozrywkę.

  www.opracowanie.eu

 • w12121

  Oceniono 278 razy 264

  Jakis czas temu byl wywiad z jednym z pierwszch "dzieci z probowki" w Polsce, dzis dorosla mloda kobieta. Ktora ksiadz w dziecinstwie poinformowal, ze dzieci z "in vitro nie maja duszy i nie powinny przyjmowac sakramentow". Poglady kleru sa przerazajace, a ich przedmiot zainteresowania od wiekow ten sam, czyli narzady plciowe i wszystko wokol jak poczecie pokalane i niepokalane, prezerwatywy, antykoncepcja, aborcja, in vitro itd. Obraz z ukrzyzowanym penisem, ktory kiedys tak zbulwersowal hierarchow dobrze oddawal istote tej wiary..

 • myslenie-nie-szkodzi

  Oceniono 115 razy 111

  Zgadzam się z panem Tymem, że stwierdzenia tego księdza ocierają się o rasizm. Czy takich przestępstw nie ściga się z urzędu? Moim zdaniem, przed tak szkodliwą głupotą powinno się chronić społeczeństwo.

 • puzonik48

  Oceniono 114 razy 108

  W Niemczech ,taki klecha nie miałby racji bytu .Taka wypowiedź sprawiłaby kolejną falę wystąpień z KK ,bo tam obywatel płaci podatek ,nie po to żeby robić z niego durnia !!!!!! ,tylko po to żeby służyć mu pomocą ,nie ograniczającą się tylko do słowa bożego .Biskupi niemieccy musieli ugiąć się pod presją społeczeństwa i zaakceptować stosowanie pigułki wczesnoporonnej ,przynajmniej po gwałcie :):)

 • asperamanka

  Oceniono 94 razy 94

  Cóż, a propos pana księdza de Berier przypomina się powiedzonko pewnego amerykańskiego komika:

  "Od stania w kościele człowiek nie staje się chrześcijaninem, podobnie jak od stania w garażu człowiek nie staje się samochodem." ;-)

 • intotheale

  Oceniono 53 razy 53

  Swoją drogą ciekawe czy ludzie z dotykową bruzdą będą mogli zostać księdzem. Chociaż nikomu tego nie życzę, ale ciekawe. Przecie zostali "wyprodukowani w sposób niegodny", a w hierarchii godności i pychy więcej niż szarańczy w pladze egipskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX