Cezary Gmyz wygrał z wydawcą "Rzeczpospolitej"

W piątek warszawski sąd okręgowy wydał wyrok, w którym w całości uwzględnił powództwo redaktora Cezarego Gmyza przeciw obecnemu redaktorowi naczelnemu dziennika "Rzeczpospolita" Bogusławowi Chrabocie. "W praktyce to wygrana z Hajdarowiczem" - powiedział Gmyz.
Jak poinformował tygodnik "Do Rzeczy" mecenas Maciej Zaborowski, sąd wydał wyrok, w którym uwzględnił powództwo Gmyza w całości i nakazał dziennikowi Rzeczpospolita opublikowanie sprostowania o następującej treści:

Nieprawdą jest, że kiedykolwiek zobowiązałem się do dnia 5 listopada 2012 r. do godz. 14:00 przedstawić władzom spółki Presspublica bądź też władzom redakcji "Rzeczpospolitej" dokumenty, nagrania i wszelkie materiały, na podstawie których napisałem artykuł "Trotyl na wraku tupolewa". Cezary Gmyz

- W praktyce jest to oczywiście wygrana z Grzegorzem Hajdarowiczem. Sprostowanie dotyczy bowiem oświadczenia Rady Nadzorczej Zarządu wydanego po wyrzuceniu mnie z "Rzeczpospolitej" - powiedział w rozmowie z "Do rzeczy" Cezary Gmyz.

- Od początku byłem zdumiony kłamstwami rozpowszechnianymi przez Hajdarowicza i jestem przekonany, że to dopiero pierwszy krok w walce o prawdę dotyczącą tekstu "Trotyl na wraku tupolewa" i o moje dobre imię - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Cezary Gmyz wygrał z wydawcą "Rzeczpospolitej"
Zaloguj się
 • chudy_jak_pies

  Oceniono 26 razy 20

  Czym innym jest prawda dotycząca tekstu, a czym innym prawda zawarta w tekście.

 • ciemnyludd

  Oceniono 27 razy 17

  Rzeczywiście WYBUCH BYŁ...Ale tylko w "Rzeczpospolitej". Reszta bez zmian... Nie mogę się już doczekać komentarzy MACIEREWICZA !

 • andrzejt1950

  Oceniono 14 razy 10

  Dobre imię . Dobre sobie!!

 • bejano2011

  Oceniono 8 razy 8

  Pyrrusowe zwycięstwo

 • beliar323

  Oceniono 6 razy 4

  No jak mógł się zobowiązać przedstawić dokumenty, które nie istnieją?

 • srololot

  Oceniono 14 razy -8

  gratulacje , czosnkowym na pohybel , jeszcze 1000 kroć na pohybel łajzom ........

 • polak189

  Oceniono 16 razy -12

  Tak to jest, gdy dziennikarzy wyrzuca się na poliyczne zamówienie. Niestety, metody rodem z PRL wiecznie żywe. Obecny reżim, jako kontytucja komuny, korzysta z najlepszych wzorców z poprzedniego ustroju. Cenzura pełną gembą.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX