Niesiołowski nie wierzy w 800 tys. niedożywionych dzieci. Głód był kiedyś. "Myśmy cały szczaw z nasypu zjedli"

- Głodne dzieci były, jak ja chodziłem do szkoły - mówił w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Poseł PO nie wierzy w doniesienia o 800 tys. głodnych dzieci. - Myśmy wtedy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki zjedli. Dziś szczawiu nikt nie zjada - powiedział.
Stefan Niesiołowski, poseł Platformy Obywatelskiej, był gościem Moniki Olejnik w jej programie "Kropka nad i". Poseł ze swadą odpowiadał na pytania o rządy Donalda Tuska. Mówił, że premier cały czas jest popularnym politykiem. - Słyszę, że nic nie robi, źle rządzi, a PO prowadzi w sondażach. Polska przezwyciężyła kryzys... - wyliczał Niesiołowski.

- Tak, tylko 800 tys. dzieci jest niedożywionych - wcięła się Olejnik.

- To nieprawda. Jak ja chodziłem do szkoły, to były wtedy głodne dzieci. Jak ktoś miał bułkę albo kawałek czekolady, to wszyscy mówili: Daj gryza - odparł Niesiołowski. - Myśmy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki jedli. Dziś te wszystkie śliwki leżą, dzieci w grają piłkę, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o tym - stwierdził poseł. Jego zdaniem 800 tys. głodnych dzieci to "gruba przesada". - Nie wierzę w dane Fundacji "Maciuś" - dodał Niesiołowski

Według danych fundacji niedożywione jest co dziesiąte dziecko z najmłodszych klas szkolnych. - Dzieci młodsze dopytują się o jedzenie, ale dla starszych to sprawa wstydliwa. Dziecko samo o nie nie poprosi. Muszą zareagować nauczyciele, pedagodzy szkolni lub sąsiedzi - podkreśla Grzegorz Janiak, prezes Fundacji "Maciuś", która przeprowadziła badania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (359)
Niesiołowski nie wierzy w 800 tys. niedożywionych dzieci. Głód był kiedyś. "Myśmy cały szczaw z nasypu zjedli"
Zaloguj się
 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 894 razy 692

  Byłem dzisiaj na nasypie..nie ma szczawiu.
  Byłem też pod śliwami..żadne śliwki tam nie leżą..
  Rzeczywiście..wyżarł wszystko...
  ps a piekarza który rozdawał głodnym niesprzedany chleb to chcieli zamknąć

 • remo29

  Oceniono 755 razy 597

  Stefan Niesiołowski jest przykładem, że szczaw szkodzi.
  --
  parada karzełków

 • oby.watel

  Oceniono 487 razy 371

  O. Jest coś w co pan Niesiołowski nie wierzy? To zupełnie normalne. Będąc w koalicji rządowej łatwiej uwierzyć w gadające węże niż głodujące dzieci. Gdyby rządziło PiS pan poseł nie takim rzeczom dałby wiarę.

 • maniakon

  Oceniono 368 razy 310

  politycy generalnie zyja w wyimaginowanym swiecie, dochody w stosunku do zwyklej rodziny co najmniej x10 i chleb i sol plus umyte pulchne dzieciaki aktywistow partyjnych jak maja odwiedzic jakas dziure, zacznij czlowieku spacerowac lub jezdzic autobusem miejskim (jedno i drugie ryzykowne bo cie ludzie zlinczuja) zobacz ta polska biede zamiast piepryc!

 • nafletek

  Oceniono 350 razy 290

  Hmm jeśli Niesiołowski myśli o dzieciach leżących na ulicy z wzdętymi brzuszkami to faktycznie nie ma w Polsce takich głodnych dzieci ...ale jest procent...za duży procent dzieci niedożywionych... kazdy kto zna sytuacje np na tzw ścianie wschodniej wie o co chzodzi... Pan poseł wykazał sie ignorancją...jest juz tyle lat posłem a nie wie co sie w Polsce dzieje...ciekawe

 • mordred

  Oceniono 326 razy 228

  Jedliście szczaw z nasypu, telewizji nie było, komputerów nie było, kraj był zrujnowany po wojnie, samochód bo był luksus nie byle jaki, za granicę, nie mówiąc do innego miasta, to już była wyprawa, analfabeci byli i nawet jeszcze partyzantka w lesie, ...
  Panie Niesiołowski, bredzi pan koszmarnie. To chyba objaw demencji. Czas na emeryturę, motylki łapać.

 • kobiszonisko

  Oceniono 200 razy 148

  niesioł, klocu.
  Wszyscy jesteście oderwani od rzeczywistości. Nie ma biedy w Polsce?? Pier.do lisz.
  Nie zasługujesz klocu nawet na najniższą krajową. Ty i większość tobie podobnych NIEROBÓW z Wiejskiej.

 • auro35

  Oceniono 132 razy 72

  Nie chce mi się tego czytać ale założę się, że Niesioł znowu u Olejnik.

 • cozano

  Oceniono 83 razy 71

  Niesiolowski w latach 2007-2010 zgarnal 130 tys.pln nagrod z tytulu zasiadania w Sejmie, niezaleznie od wynagrodzen zasadniczych, tez zreszta nieskapych. Nic zatem dziwnego, ze temat niedozywienia dzieci moze byc dla niego tematem tak abstrakcyjnym, ze az przechodzi jego pojecie. Przypomina on nieco wypowiedz Marii Antoniny (zony Ludwika XVI.... zreszta nienajlepiej skonczyla), ktora na wiadomosc, ze ludzie demonstruja, bo nie maja chleba odparla - nie maja chleba? to niech jedza ciastka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX