Posłowie PiS skarżą kabaret TVP2: "To raczej projekcja nienawiści niż kabaret..."

Troje posłów PiS zwróciło się dziś do KRRiT z wnioskiem o ukaranie TVP2 za wyemitowanie ostatniego odcinka programu kabaretu Limo "Tylko dla dorosłych". W opinii polityków miał obrażać uczucia osób starszych i wierzących. "Bardziej przypominało to projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy" - napisali posłowie.
Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki - złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych", programu prowadzonego przez kabaret Limo.

Program traktował m.in. o ostatnich wydarzeniach w Kościele katolickim. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Abelard Giza z Limo.

"Program przekroczył nie tylko granicę obrzydliwości..."

"Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji" - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS.

- Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16, przedstawiony jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2 - wyjaśnił w rozmowie z Radiem Maryja, które jako pierwsze podało informację o skardze, Andrzej Jaworski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (59)
Posłowie PiS skarżą kabaret TVP2: "To raczej projekcja nienawiści niż kabaret..."
Zaloguj się
 • chandler667

  Oceniono 111 razy 109

  kabaret jak kabaret... jeśli się komuś nie podoba to oglądać nie musi, jest takie coś jak pilot do tv i to służy do wyboru tego na co się chce patrzeć.
  nie żyjemy w państwie wyznaniowym, chociaż czasem mam takie wrażenie. Ze wszystkiego można żartować, ale jak już idzie o katolików to musi być od razu afera...
  ja się w religie nie bawię, ale jak przez ostatni czas informacje w każdej tv w 50% są poświęcone kościołowi, papieżowi itd to jest dobrze ? niewierzący tez płacą abonament i może nie chcą słuchać o religii w takiej ilości ?
  to może powinno się złożyć wniosek o ukaranie za pokazywanie człowiekowi od małego tylko jednego punku widzenia świata... katolickiego i to w wydaniu bez żadnej wątpliwości słusznego. Telewizja powinna pokazywać rożne punkty widzenia, a nie jedną niby słuszną prawdę.

 • oby.watel

  Oceniono 101 razy 101

  Nie po to zniesiono cenzurę, żeby w telewizji pokazywali programy, które się nie podobają prawdziwym polskim patriotom. W końcu wolność nie polega na nadawaniu wszystkiego co się chce, ale dopiero po skonsultowaniu z episkopatem. To wolny raj.

 • ciemnyludd

  Oceniono 85 razy 83

  Największy KABARET NIENAWIŚCI leci z byle mszy, zwłaszcza przed wyborami, albo z Radia Maryja PRZED WYBORAMI, albo w Radio Maryja...CAŁODOBOWO...

 • villk

  Oceniono 76 razy 68

  przeraża mnie , że ci nasi "polscy katolicy " ,są tak dalecy od chrześcijństwa....

 • romanpomaga

  Oceniono 62 razy 62

  Widocznie PiSowi daleko do dorosłości, skoro nie rozumie "Tylko dla dorosłch".

 • yamako

  Oceniono 59 razy 59

  Jaworski, zwany Darem Podkarpacia, jak zwykle w formie. Odczep się, facet, od kabaretów, to dla ciebie żadna konkurencja w rozśmieszaniu gawiedzi.

 • krukpl

  Oceniono 57 razy 53

  George Carlin miał świetnie jego nie męczył taki pis , a gdyby się z takim bytem zetknął pewnie by zrobił niezły kabaret i totalnie bez hamulców zjechał

  www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
  chwała kabareciarzom

 • zorn.gottes

  Oceniono 47 razy 45

  jaworski, kompromitujesz się po raz kolejny.
  spadaj do tv trwam i radyja - tam twoje miejsce kołtunie.

 • tem0138

  Oceniono 39 razy 39

  Na pewno średnio śmieszne, ale czy od razu obraźliwe? Nie bardzo. Ot, taka kabaretowa konwencja: wiadomo, że będzie głupie , niepoważne, w zamyśle humorystyczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX