PiS wnioskuje o ukaranie za skecz Limo o papieżu. Fani chwalą kabaret: Daliście czadu! Było mega!

Stand-up Abelarda Gizy, w którym żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka Limo. Fani tymczasem są występem zachwyceni i chwalą go na Facebooku grupy.
Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych" prowadzony przez kabaret Limo. Abelard Giza zaczął w swoim stand-upie od żartów z papieża. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Giza z Limo.

Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących. - Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie? - żartował Giza.

Fani zachwyceni skeczem: "Tak się uśmiałam, że się popłakałam"

Na fanpage'u kabaretu na Facebooku fani nie szczędzą pochwał dotyczących występu: "No nie mogę: wózek bojowy na warzywa, hahahahahaaha!" - napisała Danuta. "Skecz o papieżu - GENIALNY !! :D" - chwalił Artur. "A ja się tak uśmiałam, że się popłakałam:) Bardzo mi się podobało :P" - dodała Kasia. "Daliście wczoraj CZADU, było MEGA !!!!!!!!" - napisał Marcin (pisownia oryginalna - red.).

Pojawiały się też słowa krytyki i groźby: "Jesteście bandą zwyrodnialców, Abelard Giza, Kacper Ruciński wygłosili ostatni skecz w swoim życiu... Różnie w życiu bywa... Nie spotkałem się nigdy z taką wulgarnością... kpiny z Papieża i religii chrześcijańskiej i samego Boga... to po to płacić mamy abonament!!!... Żądam publicznych przeprosin i kar dla decydentów" - napisał Zbyszek.

PiS oburzony, Limo nie komentuje sprawy

Oburzeni występem są także członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki z PiS. Złożyli oni wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS.

A co na to sam kabaret Limo? - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka grupy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (64)
PiS wnioskuje o ukaranie za skecz Limo o papieżu. Fani chwalą kabaret: Daliście czadu! Było mega!
Zaloguj się
 • duokwak

  Oceniono 88 razy 86

  To tylko kabaret,taki sam jaki wykonali posłowie w sejmie modlitwą o deszcz.Tu powinien być napisany wniosek o ukaranie tych tępaków (p)osłów za ośmieszanie sejmu RP.
  Mamy tę demokracje i wolność słowa czy nie?

 • ciemny_lud

  Oceniono 71 razy 71

  Chwileczkę! Pierwszy raz słyszę, że istnieje jakiś "Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski"!
  Dlaczego nie ma w takim razie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Kleryklaiizacji Polski? Gdzie jest lewica i gdzie sa posłowie Ruchu Palikota?

 • skynet1234

  Oceniono 68 razy 68

  No to teraz wyobraźcie sobie PIS przy władzy. Cenzura, kontrola, zamykanie gęb. Jedyne co słuszne mówi Jarek i pedofile na ambonach w niedzielę. A! Zapomniałem o Rydzyku i Jego mediach- będzie dozwolone do słuchania jedynie Radio Maryja a do oglądania TV Trwam. I to nie jest ironia i żart....

 • niktwazny126

  Oceniono 61 razy 61

  Skoro PiS czuje się obrazone, to natychmiast ukarać. Najlepiej ukamienować Limo, a telewizję zrownać z ziemią, że takie bezeceństwa pokazuje. Od razu byłoby miejsce dla Tv Trwam... Równocześnie należy nagrodzić wszystkich narodowców, maszerujących ulicami, bo ich transparenty niczyich uczuc nie urażają, są pełne tolerancji, miłości...

 • kiki_pawelek

  Oceniono 60 razy 60

  "Parlamentarny Zespoł ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski".... w kraju, w ktorego konstytucji zaznaczona jest SWIECKOSC panstwa, w parlamencie jest taki zespol...? Nigdy nie bedzie dobrze w Panstwie Polskim, czarna zaraza nas wszystkich wykonczy... na chwale pana zapewne...

 • berecik-niemoherowy

  Oceniono 44 razy 44

  Macie tu namiastkę rządów kaczych bolszewików! Tak będzie wyglądała wolność słowa!

 • xymeon_x

  Oceniono 40 razy 40

  mam nadzieję, że nie dostaną na multipleksie miejsca dla katolickiej gadzinówy indoktrynacyjnej bo wtedy będą mieli gdzie się lansować kato talibowie z PiS i neofaszyści z Narodowego Ogłupiania Polaków NOP i Organizacji Nazistów Rasistowskich ONR

 • krukpl

  Oceniono 28 razy 28

  Filmik skasowany :) a podobno tv publiczna :) tak jak z meczami , rozpoczęciem euro , oraz tą scenką z meczu z Anglią pamiętacie gdy paru kibiców wleciało na boisko i ich ochrona goniła a filmiki były z muzą chariots of fire też je kasowali

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 27 razy 25

  zapraszam do Francji, tam dopiero leca teksty!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX