TVP2 przeprasza "za treści zawarte w programie 'Tylko dla dorosłych'"

"Wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku 'Tylko dla dorosłych' pragniemy serdecznie przeprosić" - napisała Dyrekcja TVP2. Stand-up Abelarda Gizy z tego programu, w którym komik żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2.
Na początku oświadczenia TVP2 zastrzega: "Przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić, że cykl 'Tylko dla dorosłych' emitowany jest po godzinie 23.00, opatrzony kwalifikacją wiekową od lat 16 i - jak wskazuje tytuł - skierowany jest do widzów dorosłych, świadomych satyryczno-kabaretowej konwencji programu. Formuła cyklu 'Tylko dla dorosłych' oparta została na gatunku 'stand-up', bardzo popularnym m.in. w Stanach Zjednoczonych".

Następnie telewizja tłumaczy, że "formuła ta zakłada także dużą swobodę wypowiedzi artysty kabaretowego, utrzymanej często w tonie ostrej, bezkompromisowej satyry z wykorzystaniem środków takich jak przerysowanie, przejaskrawienie czy świadomie wywołana kontrowersja". "Zależało nam także, aby dopuścić do głosu młode i średnie pokolenie polskiego kabaretu, a panowie Albert Giza i Kacper Ruciński, którzy wystąpili w piątkowym odcinku, należą do czołówki rodzimych stand-uperów" - napisała Dyrekcja Programu Drugiego TVP.

Na końcu TVP przeprasza urażonych widzów: "Aktualnie czekamy na decyzję KRRiT w związku ze skargą, która po emisji programu została do niej skierowana przez grupę posłów PiS. Jednocześnie wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku 'Tylko dla dorosłych' pragniemy serdecznie przeprosić".

Kontrowersyjny stand-up

Stand-up Abelarda Gizy, w którym żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych" prowadzony przez kabaret Limo.

Abelard Giza zaczął w swoim stand-upie od żartów z papieża. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Giza z Limo.

Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących. - Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie? - żartował Giza.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (21)
TVP2 przeprasza "za treści zawarte w programie 'Tylko dla dorosłych'"
Zaloguj się
 • xmall

  Oceniono 46 razy 42

  Może przeproszą przy okazji za Pospieszalskiego?
  Chętnie przyjąłbym przeprosiny za tivimarkety w paśmie regionalnych i nadmiar programów o zabarwieniu katolickim w TVP Szczecin.

 • demolka666

  Oceniono 40 razy 38

  i ja miałbym płacić za taką telewizję? NIGDY! katolicka telewizja publiczna to nie moja telewizja, niech szatan rydzyk płaci wespół z pisobolszewikami, gowinem i godsonem :)

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 40 razy 36

  Tchórzliwe ci.py na klęczkach.

 • andy18m

  Oceniono 18 razy 18

  Po co Multiplexowi jakaś głupia koncesja?
  Oddać mu w cholerę całą TVP.

 • gregorry1953

  Oceniono 17 razy 17

  Ja nawet nie wiedziałem że taki "Limo" istnieje. Teraz już wiem dzięki PiS. "Limo" powinien bardzo podziękować za bezpłatną reklamę, bo teraz "Limo" trafił pod strzechy.

 • docsnugg

  Oceniono 15 razy 15

  "KRRiT [...] przychyliła się do skargi."

  To z mojego blogu...i nie mam raczej powodów do radości ...

  www.tokfm.pl/blogi/zenujacy-blog/2013/03/willkommen_bienvenue_welcome__/1

 • fasolaks

  Oceniono 14 razy 14

  Tematy tabu, autocenzura, weryfikacja tekstu przez określone instancje... to już było - czyżby wróciło?

 • ciemnyludd

  Oceniono 12 razy 12

  Słusznie...Dalej pokazujcie różne BŁYSKAJĄCE SCHODY w formacie HD...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX