Milewicz trafnie o tym, co ateizuje Polskę (i wcale nie kabaret Limo)

Żarty z papieża oburzyły posłów walczących z ateizacją Polski. Ewa Milewicz, publicystka ?Gazety Wyborczej?, dziwi się, że zajęli się tak nieistotną sprawą jak skecz. A nie prawdziwymi przyczynami odchodzenia od Kościoła.
- Parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski - Bogu dzięki, że jest. Ma co robić. Poskromić zakusy zakonów na hektary publicznej ziemi. Zachęcać Kościół do liczenia się ze zdaniem świeckich: nie chcą kościoła, wolą park - proszę bardzo. Zachęcać proboszczów do skromnego życia. Mniej na budowle kościelne, auta, więcej na dożywianie dzieci, ich naukę. Nauczać księży, że jeśli nie wezwą pogotowia do rodzącej kochanki, a ich dziecko umrze, to źle to zrobi Kościołowi - pisze Ewa Milewicz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej". Jej zdaniem to właśnie takie rzeczy sprawiają, że ludzie odwracają się od Kościoła.

- Tymczasem - Boże, widzisz i nie grzmisz - zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski te sprawy pominął. Zajął się natomiast niewyszukanym występem w TVP2 kabaretu Limo, który nabijał się z przewodu pokarmowego papieża (że taki jak u każdego człowieka) i ze staruszek terrorystek. Zespół naskarżył na Limo do KRRiT - pisze publicystka "Gazety Wyborczej".

Afera ze stand-upem Abelarda Gizy, kabareciarza z Limo, wybuchła w weekend. W piątkowym programie "Tylko dla dorosłych" Giza żartował m.in. z papieża i starszych ludzi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
Milewicz trafnie o tym, co ateizuje Polskę (i wcale nie kabaret Limo)
Zaloguj się
 • aniechich03

  Oceniono 119 razy 117

  Pani Milewicz napisała :

  "Nauczać księży, że jeśli nie wezwą pogotowia do rodzącej kochanki, a ich dziecko umrze - to źle to zrobi Kościołowi - pisze Ewa Milewicz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"
  ...
  Nie Szanowna Pani Milewicz !
  Należy |
  Dać Kościołowi na piśmie, że jeśli ksiądz nie wezwie pomocy do trudnego porodu jego dziecka i to dziecko umrze, to ksiądz jest pospolitym PRZESTĘPCĄ i pójdzie do kryminału.
  Dać prokuratorom i sędziom informację, że ksiądz, zakonnik popełniający PRZESTĘPSTWO powinien być scigany i karany jak kazdy obywatel
  Pozostawianie biegu spraw samemu sobie i liczenie na refkeksję Kościoła to gigantyczna NAIWNOŚĆ.

 • provotariusz

  Oceniono 77 razy 77

  to chyba Tischner powiedział raz coś takiego: nie znam nikogo kto straci wiarę przez Marksa ale za to wielu takich, którzy utracili ją przez własnego proboszcza.

  banalnie genialna diagnoza

  www.tokfm.pl/blogi/krzywe-zwiercia/2013/03/o_partyzantach_i_okupantach_czyli_dlaczego_jedne_dowcipy_sa_smieszne_a_inne_nie/1

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 61 razy 61

  Proszę nie uświadamiać tych sekularyzatorów...szybciej zrobi się normalniej. A broń Boże nie przeszkadzać Wielkiemu Sekularyzatorowi z Torunia- robi kawał dobrej roboty.

 • jacz3

  Oceniono 57 razy 57

  wystarczy oderwać KK od państwowego cycka.
  Żadnych dotacji, zwolnień podatkowych , płacenia za indoktrynację dzieci w szkole publicznej.
  KK to taka sama firma jak każda inna.
  Oferuje niedookreśloną usługę o nazwie raj w imieniu istniejącego tylko w wierzeniach.
  Pobiera ogromną kasę a płaci jakieś grosze.

  Niech na kościoły płaca tylko ich wyznawcy.
  Ile dusza zapragnie. Raj wszak jest bezcenny.

  Natomiast wara od pieniędzy nie wierzących.
  Nie tykać bo to złodziejstwo i wyłudzenie a to wszak grzech.

  Może ktoś wyjaśni dlaczego niepodległa Polska płaci 5 mld rocznie kontrybucji dla marionetkowego państwa Watykan ?
  Przeoczyłem coś ?
  Przegraliśmy jakąś wojnę z Watykanem ?
  czy raczej zostaliśmy sprzedani za dożywotnią posadę ambasadora w marionetkowym państwie ?

 • qbba77

  Oceniono 45 razy 45

  największy obciach to przeprosiny TVP... sory Polsko:(

 • ciemnyludd

  Oceniono 37 razy 35

  Takie ŚWIĘTE BREDZENIE jakie dziś uprawiają księża, od proboszcza do kardynała, a czasem i z papieżem włącznie, było dobre w czasach Gutenberga i związanych z tym list IMPRIMATUR (list książek zakazanych), WZMOCNIONYCH wyjątkowo chętnym paleniem na stosach za "szerzenie herezji"... Nawet w czasach nowożytnych "wtyka" we wszystkich systemach prawnych w postaci OBRAZY UCZUĆ RELIGIJNYCH, potrafiła wsadzić MORDY W KUBEŁ wszystkim oponentom Kościoła...Niektórzy naukowcy na przykład "odwoływali" swoje odkrycia naukowe..... Ale pojawił się INTERNET....Dlatego czasy SZARO-GĘSIENIA SIĘ KOŚCIOŁA WSZĘDZIE a zwłaszcza w polityce są już policzone...Księża mają swoje ambony i Ewangelię i tam jest ich miejsce.

 • krukpl

  Oceniono 27 razy 25

  Takiej kampanii kasacyjnej na YouTube dawno nie widziałem ,na polskie warunki super sale ogólnie to średni humor

 • piotrosan80

  Oceniono 19 razy 19

  zajęli się tą sprawą bo łatwo w tym kraju pokazać że mniejszość ma jednak większość. Pokazać, że jednak maja siłę. Niestety konserwatywnych katolików w tym kraju jest więcej niż zwolenników PIS. A oni probują się dowartościowywać aktami katolickiego fanatyzmu i pokazać że są siłą. Niestety co jest bardzo smutne i zatrważające to to że Telewizja Polska przeprosiła za ten skecz. Myślę, że gorzej w tym kraju być nie może , osiągnęliśmy dno. Gdyby PIS doszedł jeszcze do władzy osiągnelibyśmy poziom 20 metrów poniżej poziomu mułu.
  Myślę sobie, że najlepszym sposobem na wyplenienie katolickiego fanatyzmu jest ściąganie muzułmanów do kraju. Niech się zatrudniają u nas w barach z kebabem , swoją drogą bardzo lubie kebab więc nie mam nic przeciwko.
  Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak jak z dowcipem o rumunach żart poniżej

  Pytanie na forum:

  - Odziedziczyłem posiadłość w Leicester, a wraz z nią zamek. I okazuje się, że w tym zamku straszy. Jak się pozbyć duchów z zamku?
  - Zatrudnij Rumunów. Oni je wypłoszą. Są w tym najlepsi!
  - Dzięki!
  Trzy miesiące później na tym samym forum:

  - Jak się pozbyć Rumunów z zamku?

 • lujiki

  Oceniono 15 razy 13

  Jakie to smutne, ze utalentowani ludzie w naszym kraju nie maja jaj. A moze maja? Moze mozliwym jest by Abelard stal sie drugim Carlingiem? Bezkompromisowym artysta dla ktorego wartosci to cos naprawde fundamentalnego. Takim artysta, na ktorego wystepy w malych klubikach, walilyby tlumy. Gdzie legenda wyprzedzalaby wszelakiej masci uprzedzenia. Gdzie zrodzilby sie fundament spojrzenia na sprawy spoleczne. Autorytet myslenia i przychylnosci na tyle silny i samodzielny, by moc stawic czola adwersarzom bez strachu i z moca holdu dla rozumu. Zakorzeniony w postawie krytycznego myslenia. Wysmiania glupoty. W koncu, z taka moca by na zawsze zakrzywil nasza rzeczywistosc. I bez ktorego owa trudna bylaby do wyobrazenia. Mam nadzieje, ze kiedys nas bedzie stac na takie jaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX