Czy każda głupota ma być prezentowana w TVP w imię pluralizmu? Film Gargas podgrzeje nastroje

Dwa dni przez rocznicą katastrofy smoleńskiej TVP zaprezentuje filmy National Geographic i Anity Gargas. - Czy realizacją idei pluralizmu jest to, że każda głupota, ostentacja, fałsz mogą być prezentowane w telewizji publicznej? - pytał w TOK FM prof. Wiesław Władyka. Publicysta "Polityki" jest przekonany, że film podgrzeje atmosferę przed obchodami trzeciej rocznicy katastrofy.
Prof. Wiesławowi Władyce nie podoba się, że TVP1 pokaże 8 kwietnia dwa - znane już - filmy o katastrofie smoleńskiej. - Nudnawo-solenny przygotowany przez National Geographic. I obraz Anity Gargas, którego nie widziałem. Ale wszyscy moim przyjaciele, którym ufam, mówią, że jest on jest charakterystyczny dla pani Gargas i pewnej formacji politycznej, którą personifikuje Antoni Macierewicz i jego komisja. Czy realizacją idei pluralizmu jest to, że każda głupota, ostentacja, fałsz mogą być prezentowane w telewizji publicznej? - pytał w "Poranku Radia TOK FM" prof. Wiesław Władyka.Publicysta tygodnika "Polityka" chciałby dowiedzieć się, jakie stanowisko w sprawie prezentacji filmu ma Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Po co podgrzewać nastroje?

Zdaniem dziennikarza szczególnie niebezpieczne jest to, że film dziennikarki "Gazety Polskiej" zostanie pokazany dokładnie dwa dni przed trzecią rocznicą katastrofy prezydenckiego tupolewa. A na 10 kwietnia zaplanowano m.in. prezentacje raportu komisji Macierewicza i manifestację. Przed kancelarią premiera ma stanąć miasteczko namiotowe. - To trochę nieodpowiedzialne, żeby podgrzewać atmosferę, prowokować pewien nastrój przed obchodami - uważa prof. Władyka.

Z taką opinią zgadza się publicysta Tomasz Wołek. Według którego film, "Anatomia upadku", "wprowadzi zamieszanie w wielu głowach". - Decyzje TVP oceniam więc jak najgorzej.

W ten sposób uwiarygodnić można wszystko

Dobrej opinii o dziele Anity Gargas nie ma Tomasz Lis. - Jak to jest film dokumentalny, to ja się nazywam Hans Kloss - mówił w TOK FM.

Mimo tego dziennikarz przyznał, że obraz "zwraca uwagę na rzeczy istotne", np. niszczenie przez Rosjan wraku prezydenckiego samolotu. Ale na tym lista zalet się kończy.

- Pointą filmu jest wypowiedź anonimowego Rosjanina, który z zasłoniętą twarzą mówi coś w stylu: niczego się nie dowiecie, bo to zrobił Putin - a jak to zrobił Putin, to niczego się nie dowiecie. W ten sposób w filmie tzw. dokumentalnym można dowieść wszystkiego. Bo zawsze znajdzie się anonimowego rozmówcę, który powie dokładnie to, co chcemy - stwierdził redaktor naczelny tygodnika "Newsweek".Film Anity Gargas mogli zobaczyć czytelnicy "Gazety Polskiej". Prezentowany był też w TV Puls, gdzie obejrzało go 1,1 mln widzów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (134)
Czy każda głupota ma być prezentowana w TVP w imię pluralizmu? Film Gargas podgrzeje nastroje
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 248 razy 166

  publiczna telewizja katolicka tvp ma pokazywać kłamstwa niejakiej gargas, podobno "dziennikarki" - i ja mam płacić podatek na telewizję pokazującą, a więc popierającą, kłamstwa i głupotę??? NIGDY!!!

 • ikery.pl

  Oceniono 160 razy 100

  TVP nie powinna zajmować się political fiction w tym kontekście i w tej sytuacji. Jak można obok siebie stawiać materiał oparty na wynikach dochodzenia i materiął oparty na domysłach i błędach.

 • pan.szklanka

  Oceniono 98 razy 70

  Proponuję puścić to w bloku z "Czy leci z nami pilot?" i "Hot Shots 2". Dla niezorientowanych - w tym drugim obrazie, w początkowej sekwencji pilot przeżywa kasację myśliwca. Po wyjściu z kokpitu ginie, ale dopiero zagryziony przez psy. Lliczy się konwencja.

 • 111ajk

  Oceniono 97 razy 69

  A czy ten gniot Anity Gargas nie obraża uczuć religijnych świętego drzewa o nazwie brzoza?

 • peter.fox

  Oceniono 67 razy 53

  Takie filmy może puszczać telewizja prywatna, jak np. Trwam, ale powinna się liczyć z pozwami. Telewizja publiczna powinna spełniać inne funkcje. Jeśli ktoś ma wątpliwości jakie, to proszę pooglądać BBC.

 • remo29

  Oceniono 79 razy 53

  A nich puszczą, wisi mi to jak "Klan".
  --
  parada karzełków

 • siwywaldi

  Oceniono 62 razy 48

  I jeszcze za zmuszanie do oglądania tych głupot, ściąga sie z nas abonamet !!!!

  A swoją drogą, to czekam, KIEDY ktoś z dziennikarzy WRESZCIE zapyta czy Premier, który parę lat temu publicznie nawoływał do bojkotu abonamentu płaci go i czy uregulował poprzednie zaległości

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 64 razy 44

  Na sztandarach wypisane: hel, trotyl, brzoza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX