Komentarze (374)
Abp Hoser: Czy przyjęcie konwencji antyprzemocowej jest suwerenną decyzją? Może chodzi o obietnicę dotacji dla Polski?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • taroudant

  Oceniono 30 razy 28

  A co cię Hoser obchodzi płeć ? Wam chyba wszystko jedno czy grzmocicie chłopca czy dziewczynkę.

 • 6nine9

  Oceniono 29 razy 25

  Facet w sukience tolerujący pedofilię, za to nie tolerujący odmiennych poglądów = autorytet.

 • sixtyfour

  Oceniono 26 razy 24

  Ja też się zastanawiam, jak byście śpiewali gdyby rząd zlikwidował fundusz kościelny, opłącanie katechetów, przekazywanie terenów za złotówkę, dotacje na muzea (he,he) JPII, tworzenie kapelanów przy czym się tylko da itp... Jak się znam na waszej mentalności cała wasza buńczuczność zniknęłaby jak sen jaki złoty.

 • 46greg

  Oceniono 24 razy 22

  Wierzę, że pan Hoser mówi prawdę. W końcu ma doświadczenie z Rwandy, które nabył przy ochranianiu ciała Chrystusa w w Gikondo. Mityczne ciało Chrystusa było dla niego ważniejsze, niż mordowani wokół ludzie. No a potem tych miejscowych księży-morderców trzeba było jakoś wywieźć. Tak, ma facet doświadczenie.

 • ahasvero

  Oceniono 23 razy 21

  Uhaaaa!
  Wielki szaman czarnego ludu zabrał głos.
  Jaki światowiec - i Afryce był. Tych tam też już przed samodzielnym myśleniem chronił...

 • ewa5.0

  Oceniono 23 razy 21

  I pomyśleć,że w 21 wieku,tacy durnie mają jeszcze jakiś nieduży co prawda,posłuch wśród ludzi!
  Żenada!

 • saammm

  Oceniono 22 razy 20

  Dlaczego funkcjonariusz obcego państwa działającego często na szkodę Polski Kościół nie raz w historii przehandlował Polskę dla swojego interesu) wypowiada się na tematy polityczne łamiąc Konkordat i Konstytucję? Może sprawa ma drugie dno- Kościół musi się jasno opowiedzieć czy jest przeciwko przemocy, czy chce ja dalej tolerować każąc kobietom "nieść ten krzyż"??? Przecież wiadomo że przemoc najbardziej dotyka regiony, gdzie jest najwięcej nisko wykształconych wierzących żyjących "tradycyjnych"patriarchalnych rodzinach gdzie mąż to pan i władca utrzymując swoją dominację- również pijąc i bijąc.

 • ksks3

  Oceniono 20 razy 18

  Paskudna insynuacja Hosera.
  W takim przypadku władze państwowe nie powinny milczeć. Za takie pomówienia hierarcha powinien odpowiedzięć przed sadem !

 • Kazimierz Drozdz

  Oceniono 20 razy 18

  Cały czas polski kościół kręci nas jak chce. Ja do każdego księdza powiadam tylko jedno. W Rzymie Świętym mieście przy placu Św.Piotra ,w aptekach ile dziennie jest sprzedawanych środków antykoncepcyjnych , pigułek dzień po , i wykonywanych zgodnie z prawem włoskim w szpitalach pod okiem specjalistów aborcji . Jeżeli ktoś zna te dane w przybliżeniu mogę dyskutować z nim . Bo kiedyś jak kłamał mnie mój proboszcz to przywiozłem mu gazetę IL TEMPO wydawaną w Rzymie z takimi oficjalnymi danymi . Nazwał mnie bezbożnikiem.

 • krzywelustro

  Oceniono 17 razy 17

  Eminencja stała sobie spokojnie na balkonie Nuncjatury i "z niepokojem w duszy" obserwowała przemoc za dotacje i rozmyślała o tym, jak by tu odwrócić bieg historii.

  Teraz eminencja stoi sobie spokojnie na balkonie swojego pałacu i "z niepokojem w duszy" obserwuje walkę z przemocą za dotacje i rozmyśla, jak by tu zawrócić Wisłę kijem.

  Diecezjanie żyją sobie spokojnie, ale trochę przeszkadza im padający z balkonu cień eminencji zasłaniający słońce, więc coraz bardziej dokręcają kurek z cołaskowymi dotacjami dla eminencji.

  A świat jak stał, tak stoi: woda w wino nie chce się zamieniać, chodzenie po morzu nikomu nie wychodzi, w uzdrawianiu chorych nawet NFZ jest skuteczniejszy, historia nie biegnie wstecz, a i Wisła biskupim kijem się nie przejmuje. Tylko źródełko cołaski jakby coraz bardziej wysychało...

 • banan125

  Oceniono 19 razy 17

  oczywiście że Polska nie jest suwerenna od ponad 1000 lat - wszystko ci się tutaj dzieje jest inspirowane w Watykanie !!!!
  ale za to żadnej kasy nie mamy - wręcz przeciwnie - OKUPANCi Polski do których i pan należysz przesyłają LEWĄ kasę do Watykanu - ilu księży i biskupów w Polsce prowadzi księgowość ?? - odpowiedź : ZERO

 • jkdino49

  Oceniono 16 razy 16

  "bo coś takiego obserwowałem w krajach afrykańskich."
  Niech ksiądz arcybiskup lepiej nie wraca do swoich afrykańskich wspomnień, bo te z Rwandy może być przyczyną koszmarów sennych!

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 18 razy 16

  obleśny wieprz

 • bezreszty

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawe, czy niczego więcej ksiądz biskup nie zauważył w Afryce? Jakieś Hutu, może Tutsi...?

 • jerzysm42

  Oceniono 18 razy 16

  Znów ten arcy...sieje nienawiść i ogłupia swoje owieczki. Nie wierzę w żadne jego słowo.
  Lepiej byłoby, gdyby ten gender w kolorowej sukience i torbie po cukrze na łbie, wytłumaczył się ze swojej haniebnej działalności w Rwandzie i opieki nad pedofilami w koloratkach w swojej diecezji.

 • dokkk66

  Oceniono 18 razy 16

  Kurianostra jest wyraźnie spanikowana.

 • 1ryszard2foltyn

  Oceniono 18 razy 16

  Co za wnikliwa analiza ekonomiczna wynikająca z wieloletnich obserwacji "afrykańskich"... Ciekawe, że przeoczył "zwiększony obrót maczetami" w swojej afrykańskiej diecezji... No taaak... Ale maczety niczego "nie wymuszały"...

 • troque

  Oceniono 17 razy 15

  Hoser -- czy chodzi mi może o udziała w tej "dotacji" ?

 • reiter1

  Oceniono 16 razy 14

  Poprę w wyborach KAŻDEGO, kto obieca ZDELEGALIZOWAĆ KOŚCIÓŁ KATOLICKI

 • ragol

  Oceniono 16 razy 14

  Hoser, wal się. To samo wołaliście w 1871. Zapewne tak "zacne" postacie jak Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski do dziś są przykładem prawidłowego postępowania i dbania o sprawy... własne.

 • banan125

  Oceniono 20 razy 14

  spie.rzaj stary DZI_ADU !...
  jak mawiał wasz ulubiony klasyk Lech Kaczyński

 • maura4

  Oceniono 20 razy 14

  Płeć kulturowa nie dominuje nad płcią biologiczną. To dwie różne sprawy. Płeć kulturowa to przymuszanie dzieci do określonych zachowań w zależności od płci biologicznej właśnie. To zmuszanie dziewczyn do prac domowych i zwalnianie z nich chłopców. Baba do garów i rodzenia dzieci, a facet do celów wyższych. To jeden przykładów stereotypów społecznych i płci kulturowej. Nie jestem w stanie pojąć, jak można tego nie rozumieć. Czy to niedostatek intelektualny czy cyniczna gra ?
  Ten stereotyp już bardzo źle działa na polskie społeczeństwo. Stąd między innymi niska dzietność i dużo rozwodów.

 • net-cetera

  Oceniono 15 razy 13

  Jak spojrzeć wstecz, w historię, kościół zawsze próbował podporządkować sobie kobiety, Skutkowało to różnymi prześladowaniami, z "polowaniami na czarownice" włącznie. Hoser się w tę tradycję po prostu wpisuje, jest tradycjonalistą a nie reformatorem, nie potrafi myśleć postępowo.

 • rolnik43

  Oceniono 15 razy 13

  Czy ten Pan wie jak brzmi 8 Przykazanie Boże , a może jego ono nie obowiązuję?Zresztą prawie wszyscy duchowni uważają ,że przykazania te są dla wierzących , a nie dla nich.

 • banan125

  Oceniono 15 razy 13

  ha, ha, ha, ...
  już wiem skąd taka sraczka u ho_SERA i innych przedstawicieli obcego państwa w EPIDIASKOPIE ... skoro jeden z padagrafów mówi : "przyczynianie się do eliminacji wszystkich form dyskryminacji kobiet oraz wspieranie rzeczywistej równości kobiet i mężczyzn”. - to znaczy, że MONOPOL facetow w Kościele jest zagrożony !!!!

 • boczny_obserwator

  Oceniono 15 razy 13

  Biskupi wyciągają nauki z dawnych błędów. 30 lat temu księża sugerowani rodzinie wypędzenie z domu ladacznej panny z bachorem, a teraz połowa dzieci rodzi się poza małżeństwem. Teraz boją się o swoje stołki. Jeżeli dopuszczą równouprawnienie płci, to za 30 lat połowa biskupów będzie kobietami.

 • stupid_writer

  Oceniono 14 razy 12

  Kolejny raz skompromitowane eminencje i diabel z T. dostali "kooopa w duu.e", "nawet "chlopki" nie pomogly! Przyjdzie "chlop z jajami" i wykopie was do Watykanu, waszej "ojczyzny" a diabla na wschod do "przyjaciol"!

 • cyklista

  Oceniono 14 razy 12

  Kościelni znowu jakiś majątek pewnie przytulili, i prewencyjnie zaczynają zadymę "gender".

 • szaja25

  Oceniono 14 razy 12

  Arcy durnie ,zawsze bali się oświeconego społeczeństwa, ciemnotą zawsze łatwiej manipulować i robić z biskupów świętych. Boicie się dotacji na walkę z pedofilią? :)

 • zosiastaszel

  Oceniono 18 razy 12

  A biskupa to chyba najbardziej boli to że tej" jak podejrzewa dotacji finansowej" nie dostanie kler tylko jeśli już to państwo!!!! No i jeszcze jedno, po ratyfikowaniu zawsze może się poskarżyć zakonnica za traktowanie jej przez biskupa jak człowieka 2-j kategorii!!!

 • podkarpacie55

  Oceniono 13 razy 11

  Gangster Hoser z Watykańskiej mafii wie jak działa jego instytucja i jak sam swoich podwładnych ubezwłasnowalnia[ np.ks Lemański] dlatego ocenia innych według działania kościoła katolickiego .

 • macborys

  Oceniono 13 razy 11

  Hozer schodzi pod dno.
  A jak tam Ruanda, rozgrzeszone wyczyny owieczek i ich pastuszkow?

 • pietro62

  Oceniono 13 razy 11

  Ty się Hoser lepiej przyznaj co robiłeś w Rwandzie!

 • tomek85211

  Oceniono 15 razy 11

  Wypisz wymaluj taką samą ideologie ma w Rosji partia Putina jedna Rosja alergicznie nienawidząca wszystko co zachodnie liberalne szanujące prawa człowieka zdumiewająca zbieżność poglądów

 • xandx

  Oceniono 10 razy 10

  no coz....... ciekawe jakby chodzilo o jakas dotacje na instytucje koscielna to ciekawe czy tez by byl taki poirytowany??????? ale to k.......a burak z tego hosera

 • arbazil

  Oceniono 9 razy 9

  ''bo coś takiego obserwowałem w krajach afrykańskich'' może pan coś więcej opowie co widział podczas pobytu w Rwandzie no chyba, że obowiązuje pana klauzula milczenia.

 • seven-of-nine

  Oceniono 9 razy 9

  czarny mafiozo po prostu przypomina zeby państwo haracz zapłaciło od tej rzekomej dotacji. nawet jesli nie bedzie zadnej to i tak działka czarnej mafii sie nalezy jak psu buda

 • zd46

  Oceniono 11 razy 9

  Hoser rzecze: " Moje obawy są uzasadnione, bo coś takiego obserwowałem w krajach afrykańskich" a biskup jaki mial udzial w czystkach w Ugandzie, tego biskup nie obserwowal? Tam biskup byl slepy? Uczyl Marcin Marcina.....

 • kornick77

  Oceniono 11 razy 9

  "...ukonstytuowanie pewnych wspólnot seksualnych..."
  czyli jednak KK trafi do Konstytucji?

 • morsik2

  Oceniono 11 razy 9

  Pewnie tak, taka sama jak obietnica 16 mln na muzeum w zamian za brak uczestnictwa biskupów w marszu PIS-u.

 • bkgazeta

  Oceniono 11 razy 9

  (wikipedia -pl) Episkopat -czarna mafia wyniszczająca Polskę

 • dc99

  Oceniono 11 razy 9

  Za to decyzję podejmowane pod dyktando biskupów, przysięgających posłuszeństwo głowie obcego państwa, są oczywiście "suwerenne".

 • wera95

  Oceniono 11 razy 9

  Nie sądź Pan innych po sobie, Panie Hoser.

 • w0007

  Oceniono 11 razy 9

  przecież te babki nawet nie są świadome jakie transparenty trzymają i przeciwko czemu protestuję.
  Ksiądz kazał to krzyczę bo ksiądz ma racje i mówi prawdę nawet jak dymał ministrantów a teraz mówi że nie dymał to ja mu wierze i oddaje całą rencine - część tej renty babciu idzie na snikersy :)

 • kaspera

  Oceniono 8 razy 8

  Oczywiście, że suwerenną. Pierwszą suwerenną decyzją względem Państwa Watykańskiego od baaardzo dłuugiego czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX