Komentarze (353)
O. Wiśniewski: Przekonanie, że Kościół wie, jak redagować ustawy, to niebezpieczny mit
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • boczny_obserwator

  Oceniono 26 razy 24

  "Zdaniem dominikanina Kościół ma prawo wzywać wiernych do poszanowania wyznawanych wartości" - Problem jest w tym, że biskupi sami już nie wierzą, że ich nauki do kogokolwiek docierają. Stąd chęć zapisania ich nauk (czasami wątpliwej jakości) w ustawach. Jak tak dalej pójdzie to biskupi zażądają prawa kontrasygnowania każdej ustawy po jej podpisaniu przez prezydenta. Bez kontrasygnaty ustawa będzie nieważna.
  Europa idzie w innym kierunku. Uroczystości koronacyjne Filipa Vi w Hiszpanii dwa lata temu miały charakter świecki bez udziału biskupów.

 • amorvertical

  Oceniono 28 razy 24

  Nie byłoby tego problemu gdybyśmy mieli za POLITYKÓW i POSŁÓW wolnych ludzi a nie sprzedawczyków idących na pasku agentów obcego państwa jakim jest Watykan. I prezydenta liżącego ręce watykańskiego nadzorcy. A mamy sługusów którzy zamiast o obywatelach myślą wyłącznie w kategoriach "jak Kościołowi zrobić dobrze"

 • a.k.traper

  Oceniono 21 razy 21

  Listy biskupów od pewnego czasu nie mają nawet wartości makulatury, dyskusja nad konwencją nie ma najmniejszego sensu gdyż jest to zwycięstwo ideii nad zdrowym rozsądkiem, takie pomieszanie z poplątaniem.
  Może by tak biskupi wrócili do źródła i opowiedzieli o kulisach Okrągłego Stołu, o tym jak zabezpieczyli sobie interesy (Konkordat, zniszczenie akt) z towarzyszami sekretarzami w zamian za ich nietykalność, o tym jak byli spiritus movens wojny na górze, takze wespół z nomenklaturą PZPR/SB gdyż chodziło o wyautowanie tzw. lewicy laickiej z życia politycznego, L.Wałęsa do dzisiaj ma po tym kaca:)))
  Może biskupi zaapelują by zakończyć z tym IPN i udostępnić te zasoby normalnym historykom?
  Na chwilę obecną biskupi są nam tak potrzebni jak zającowi budzik.

 • pt.nut

  Oceniono 23 razy 19

  Szacunek dla O. Ludwika Wisniewskiego. Jest swiatelkiem w tunelu, nie dla Kisciola, ale dla ludzkosci. A ta raszpla z USA niech lepiej zajmie sie jakas pozyteczna robota , bo juz swoje 5 minut na Jackowie miala.

 • janusz990

  Oceniono 18 razy 18

  Ojcze, gratuluje odwagi. Masz racje. Budowa Panstwa Bozego na ziemi nie ma sensu. To juz ludzkosc przerabiala. Mamy budowac Krolestwo Boze na ziemi a nie Panstwo. Biskupom polskim te porzadki sie pomylily. Osmieszaja tylko siebie i Kosciol. Serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem.

 • napohybel.live

  Oceniono 20 razy 16

  "Kiedyś Polska miała kościół, teraz kościół ma Polskę" St. Tym

  Pokażcie mi, które państwo na świecie tak nisko upadło.

 • notremak

  Oceniono 18 razy 16

  Katolicki Uniwersytet Lubelski? To ta "uczelnia", na której są wciąż afery, a to o molestowanie, a to o plagiaty?
  Nic dziwnego, w końcu przymiotnik "katolicki" zobowiązuje!

 • tegepe

  Oceniono 18 razy 16

  Nie bardzo rozumiem, co znaczy "przeciwko ojcu Wiśniewskiemu krąży pozew". Jaki pozew? Do kogo? Bo chyba nie do sądu. Najwyraźniej te przydupasy kościelne żyją w swoim urojonym świecie.

 • aia7

  Oceniono 15 razy 15

  Zaraz go załatwią jak ks. Lemańskiego. Szkoda ich obu, ale obaj zasługują na nasz szacunek

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 15 razy 15

  A co na to prowincjał zakonu? Albo nawet generał? Nic?
  Jak nic, to świetnie. Bo o ile mi wiadomo, to w przeciwieństwie do redempterrorystów dominikanie nie dają z siebie robić tak zwanego tata wariata.

 • ebrieta

  Oceniono 15 razy 15

  Dobrze, że jeszcze są prawdziwi duchowni, myślący jak o. Wiśniewski, ks.Lemański
  i inni, którzy rozumieją o co chodzi i nie zgadzają się z tym, żeby przemoc wobec kobiet
  tolerować. Wiedzą też, ze prezydent, premier czy inni sprawujący władzę nie podlegają Episkopatowi. Narazie Polska nie jest państwem kościelnym.

 • napohybel.live

  Oceniono 18 razy 14

  Mściwy książę Kościoła

  Policjant uwięziony po dąsach przewodniczącego episkopatu polski.

  To gorsze, niż gdyby przejechał go samochód. Sierżant Paweł S. Harcerz. Kolekcjoner. Idealista. Były policjant. Obecnie aresztant. W sierpniu zeszłego roku Paweł S. policjant drogówki w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz Stival Cianciarello. Jadąc na wycieczkę po Bieszczadach, nie zapalił świateł i przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h. Sierżant postanowił wlepić mu 200 zł mandatu i pouczył, że na bieszczadzkich serpentynach trzeba jechać ostrożnie. Do rozmowy włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękoma. Wysiadł też z samochodu, zachowywał się agresywnie. Ty nie wiesz kim ja jestem – powtarzał wielokrotnie. Ponieważ sierżant nie raz już słyszał takie teksty, nie zareagował, tylko polecił siwemu krzykaczowi wsiąść do auta. Wypisał mandat, życzył szerokiej drogi i pożegnał panów uprzejmie. Zapomniał o tym zdarzeniu, jak o tysiącu innych kontrolach drogowych.

  Ludzie z góry

  Po miesiącu został wezwany na dywanik do szefa. Ty naprawdę nie wiesz z kim zadarłeś? Wtedy dowiedział się, że ów agresywny pasażer to arcybiskup Józef Michalik. Szef Kościoła katolickiego w Polsce, zadzwonił do komendy wojewódzkiej, skarżąc się na sierżanta.
  Ponoszony miłością bliźniego, poprosił o ukaranie „nadgorliwego” policjanta. Prośba najważniejszej osoby w kraju to więcej niż rozkaz. Sprawą zajął się ówczesny zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie Jan Zając. Zapytał sierżanta S. jakiego jest wyznania, dlaczego uderza w Kościół katolicki i czemu zwracał się niegrzecznie do biskupa, nazywając go „proszę pana”, a nie „wasza eminencjo”( w rzeczywistości abepe Michalik jest ekscelencją zaledwie. Przy tym skoro do Boga mówi się Panie, to wypada podobnie do jego urzędników). Wicekomendant zażądał też anulowania mandatu. W trzy tygodnie potem Paweł S. został przeniesiony z wydziału ruchu drogowego do plutonu patrolowego, czyli na posadę krawężnika. – Komendant powiedział mi, że musiał go przenieść, żeby „uciszyć tych ch...ów z góry”- mówi mi ojciec sierżanta S. Kogo miał na myśli, strach się domyślać. W noc sylwestrową, gdy sierżant miał interwencję za interwencją, zauważył, że z radiowozu zginął jego zasobnik z bloczkami mandatów karnych oraz część pieniędzy i prawo jazdy. Szybko złożył raport a pieniądze wyjął z własnej kieszeni i wpłacił w kasie komendy. Myślał, że to koniec kłopotów. To jednak był dopiero początek.

  Ryzykowny incydent

  Niedługo potem usłyszał podobno od przełożonego, komendanta Stanisława Dziedzica, że albo odejdzie ze służby, albo zostanie wyrzucony dyscyplinarnie. Taką wersję potwierdzają też anonimowo jego koledzy policjanci. Chłopak złożył rezygnację.

  www.archiwum.naszepołoniny.pl/articles.php?id=705
  www.fronda.pl/forum/policjancie-nie-zadzieraj-z-pt-michalikiem,31501.html

 • klerykanty70

  Oceniono 14 razy 14

  takich i 100 ojcow nic nie zmieni w tym cwaniackim tworze kk!
  tesciowa i zona powiada ze kosciol to oni czyli spolecznosc a nie kilku pedofilow.
  to ludziska kleczacy trzymaja ten syf przy zyciu.
  i tu wychodzi obluda polactwa.
  kazdy honorowy wierzacy naprawde w totema nie postawilby nogi w zadnej boznicy dopoki nie rozliczono by tysiecy malwersacji, atkow pedofilii, wyłydzen, nieprawych dzieci etc.
  ale polactwo jest takie samo jak ich guru posrednicy do ich marnego bozka.
  caly tydzien knuja, oszukuja, gnoja rodzine pracownikow a potem w niedziele pacior , na kolana przed pedofila i odpusc grzechy. polknie taki chipsa i juz wszystko zalatwione!!!???
  cynizm cwaniactwo i obluda!
  bardziej szanuje zlodzieja ktory ryzykujac zyciem i wiezieniem okrada sklep niz tluste wieprze ktore lupia ten kraj poprzez znak krzyza. rozmozdzaja dzieciaki od przedszkola hodujac nowe pokolenie ktore bedzie ich utrzymywac.
  mam nadzieje ze przyjda jeszcze czasy ze bedziemy palic knurow na stosach - tak jak to oni czynili
  amen

 • minionywiek20

  Oceniono 14 razy 14

  Gdyby Chrystus żył dzisiaj w Polsce, to powybijałby szyby w oknach kościołów...

 • Dziadek Antykler

  Oceniono 18 razy 14

  Gdyby głosem polskiego kościoła był głos Franciszka, ks. Bonieckiego czy O. Wiśniewskiego to kto wie czy bym do kościoła nie wrócił. Głos umiarkowany, pokorny z naciskiem na sferę duchową i kontemplacyjną. Taki kościół pamiętam za komuny. Taki kościół w tamtym czasie bronił się sam poprzez spokój i rozwagę.
  Dzisiejszy kościół uczy agresji mimo, że udaje inną postawę. Dziadek z babcią nie wiedzą co to gender ale drą się najgłośniej.
  Dzisiejszy polski kościół omijam wielkim łukiem. Miejsce poświęcone na uduchowienie zostało zastąpione miejscem poświęconym na walkę. Ten kościół to oczywiście ludzie, którzy klepią bezmyślnie modlitwy bo nauczono ich, że praktykowanie jest święte a nie własna postawa, nauka, rodzina. O tolerancji nie piszę bo to osobny zatrważający temat. Powiem tylko tyle nawet takiego dziwoląga jak Grodzką to katolicy właśnie powinni pierwsi bronić i otaczać opieką w myśl zasady "nie osądzaj ..." "miłuj bliźniego ..." "... jako i my odpuszczamy ..." "niech pierwszy rzuci kamieniem ...".

 • mirekch60

  Oceniono 16 razy 14

  Czarna zaraza się rozpanoszyła,trzeba im pokazać gdzie ich miejsce że tylko oni pokazują mam gdzie jest nasze miejsce.

 • batura3

  Oceniono 13 razy 13

  Brawo Ojcze Ludwiku. :-))))) Jak widać prawicowo-katolickie miernoty już zaczynają szczekać - alleluja i do...piekła:)))

 • papaleone

  Oceniono 13 razy 13

  No przecież żyjemy w państwie świeckim! :)
  Prezydentem rządzi arcy.
  Sejm to episkopat!
  Na szczeblu wojewódzkim rządzi biskup!
  A powiatowym, proboszcz.
  Pismo święte stanowi konstytucję RP.
  A sąd Boży jest ponad sądami świeckimi.
  Nie rozumiem tylko, po co te stanowiska powielać?
  Oddać wszystko w ręce kościoła i wrócić do jaskiń. :)

 • zd46

  Oceniono 13 razy 13

  Bepy abepy i inni episkopanci pochodzacy z „planety Zlasowany Mozg”, jak sie odnosicie do senatorow polskiego SENATU pochodzacych z wyborow POLAKOW!!? Czyzby tak wygladal „lobbing pedofilski”? Was narod nie wybiera, bo i po co? Czy wyscie nie oszaleli, taka gartka pomiata polskim parlamentaryzmem i 38 mln spoleczenstwem!!! Czy polski rzad wpieprza sie wam w wasze "obrady starych samcow", czy was poucza, czy wam nakazuje? Szaleju sie najedliscie, krymki was uciskaja? SZACUNKU DO POLSKI kleszy sredniowieczny stanie, do polskietgo prawa !!!! Teraz wam sie zachciewa „idiotycznych bilbordow” kiedy czesto sami siejecie niemoralnosc. Polska to nie wasza stajenka, to nie wasza kruchta to nie wasza ulicznica. Co bredzicie biskupy, to WY POZBAWIACIE NAS SYSTEMATYCZNIE SUWERENNOSCI I PANSTWOWOSCI. Senatorowie zbyt katoliccy powinni byc w wyborach skreslani jako godzacy w nasza suwerennosc i w swietosc nad swietosciami dla POLAKOW w KONSTYTUCJE RP!!!!!!!

 • mmeydey

  Oceniono 13 razy 13

  ojciec prawie papież Kaczyński i ojciec prawie papież Rydzyk bronią antyFrancziskowego polskiego episkopatu złożonego z ludzi, którzy Boaga mają wiadomo gdzie a liczą się dla nich dobra doczesne i splendor i Bizancjum, kapłanów inaczej myślących, którym zależy na krzewieniu myśli Chrystusa się tępi, więc i papieża Franciszka się tępi, bo nasi wielkobrzuchowcy w luksusowych limuzynach są mądrzejsi nawet od Boga

 • realistas

  Oceniono 15 razy 13

  Mało jest mądrych ludzi wśród kleru. Klerowi marzą się takie rządy jak za Bolesława Chrobrego gdy nie dotrzymującym postu wybijano zęby.

 • Helena Stanek

  Oceniono 16 razy 12

  DLATEGO WŁAŚNIE OD KILKU LAT CHODZĘ WYŁĄCZNIE DO KOŚCIOŁA DOMINIKANÓW W WARSZAWIE. Tam zawsze są tłumy, bo katolicy potrzebują w Kościele słuchać SŁOWA BOŻEGO, a nie agresywnych ataków.

 • tatafax

  Oceniono 12 razy 12

  hierarchowie kosciola katolickiego w polsce sa gorsi od islamistow .im sie wydaje ze to oni wiedza wszystko najlepiej.CZASY SREDNIOWIECZA MINELY BEZPOWROTNIE:

 • zd46

  Oceniono 11 razy 11

  Juz bep Hoser, rzucil oskarzenie pod adresem polskiego Sejmu, ze "sprzedano glosowanie za judaszowe", oskarzyl najwyzsza wladze ustawodawcza pochodzaca z wyborow powszechnych, chorym na umysle dziadziem powinien zajac sie wylacznie prokurator, a nas Polakow "chory dziadzio" obraziles. Teraz bp Mizinski atakuje SENAT. My ich finansujemy z budzetu a oni wchodza nam w zycie jak swinia w zagon kapusty. GRYZA RECE KTORE ICH KARMIA, jak chore psy. Kosciol powinien byc wyprowadzony ze wszystkich obiektow panstwowych i pozbawiony finansowania przez budzet, jako instytucja godzaca w SUWERENNOSC POLSKI, jako instytucja niszczaca CYWILIZACYJNY ROZWOJ PANSTWA i szkodzaca mlodym umyslom !!! Nie tylko abepy i bepule atakuja SEJM i SENAT, nawet sekretarzyna KEPu mowi: "Nie rozumiem postaw wielu posłów, co do których wydawało mi się, że moglibyśmy na nich liczyć,okazało się, że zawiedliśmy się - komentował ratyfikację konwencji antyprzemocowej rzecznik KEP ks. Józef Kloch"??? A wiec wrod poslow mamy nie jednego koscielnego Judasza !!!! Do wiadomosci biskupow, to my zawiedlismy sie okropnie i na was i na waszej instytucji !! Nie macie pojecia, jak okrutnie. Poslowie to nie ministranci tylko polscy parlamentarzysci swieckiego panstwa wybrani przez Polakow w wyborach !!!! SEJM i SENAT to nie kruchta, ani zakrystia, ani wasza agenda ani miejsce dla waszych swawoli, takze erotycznych!

 • louisciffer

  Oceniono 13 razy 11

  kosciół wie tylko jak grabic mamonę i dymać nieletnich, poza tym w KRK to jelop na jełopie.

 • panpiotras

  Oceniono 13 razy 11

  patrzcie na Hiszpanię - jak ten kraj zrzucił prawicowe i religijne okowy i z jaka lekkością przegiął się na lewo - takie są skutki zbyt długiego trzymania społeczeństwa w poddaństwie na siłę i zmian w sposób rewolucyjny a nie w wyniku dialogu - ludzie światli kościoła powinni uciszyć lub przynajmniej zrównoważyć nurt konserwatywny i zacząć prowadzić dialog z niewierzącymi i dbać o rzeczywisty rozdział państwa od kościoła - do kiedyś to może się zemścić i wtedy wiarę czeka gwałtowny i bolesny upadek. Jeśli ktoś posiada rozum to niech się nim kieruje a nie przyjmuje postanę wygodną i stoi zboku kiedy to grupa oszołomów formułuje podstawy wiary, naukę kościoła i stosunki ze społeczeństwem

 • bozeku

  Oceniono 11 razy 11

  Nasi /watykańscy/ biskupi sami powoli stają się mitologią .

 • robstork

  Oceniono 13 razy 11

  Zadziobią go skorumpowani przez prawicę biskupi. Jak ks. Bonieckiego.

 • agay12

  Oceniono 13 razy 11

  Ta konwencja to jakiś poplątany miszmasz, prawda ale apele Deca to wyjątkowa bezczelność. Tak jakby biskupek-głupek nie znał nauki Kościołą o sumieniu. Panie Dec, z tego co pamiętam ostatecznym sędzią każdego człowieka jest włąsne sumienie, nie bezczelny i głupowaty list biskupa z przypadkowej diecezji uważającego się za nieomylnego w sprawach wiary.

 • malgojb

  Oceniono 10 razy 10

  A nie zamierzają aby pozwać Ignacego Krasickiego za Monachomachię? To dopiero było ośmieszenie księżulków.

 • zerozer52

  Oceniono 12 razy 10

  Może w końcu jeden mądry w sukience.

 • dokowski

  Oceniono 10 razy 10

  Dec się wygłupił. Wystarczyło przyznać się do błędu i wyjść z twarzą z afery, przecież każdemu może się zdarzyć wpadka. Ale nie, wygląda na to, że Kościół chce wygłup Deca zamienić w totalną kompromitację Kościoła. Skąd ta desperacja?

 • ksks3

  Oceniono 10 razy 10

  O. Ludwik wykazał w wiadomej sprawie o wiele więcej cywilnej odwagi od prezydenta, który wił się jak piskorz w czasie swojej wypowiedzi na temat "konwencji". I chciałby i boi się.... naturalnie biskupów się boi na kilka tygodni przed wyborami. Zakonnik ryzykuje bardzo dużo a co ryzykuje prezydent ?

 • dar10ko

  Oceniono 12 razy 10

  Dwie postaci Kościoła katolickiego z Lublina: biskup Miziński i ojciec Ludwik Wiśniewski i przepaść między nimi w sposobie myślenia o roli Kościoła, nawet w głoszeniu kazań, nie wspominając już o mądrości i wrażliwości społecznej. Niestety to biskup Miziński, sekretarz episkopatu nadaje kierunek rozwoju Kościoła w Polsce a nie o. Wiśniewski.

 • joymachine

  Oceniono 9 razy 9

  Nie zadziera się z największą i najgorszą mafią na świecie.

 • hildebrant666

  Oceniono 11 razy 9

  Powaga i honor kościoła? Ekhm...

  O. Wiśniewskiego szanuję, chociaż do kościoła mi bardzo daleko. Ale ta powaga i honor? Gdzież one? Roztrwonione już dawno. Niestety. Bo chociaż mi do kościoła daleko, to wolałbym, by był on mądrzejszy. A w Wolsce jest jaki jest.

 • zd46

  Oceniono 8 razy 8

  Czyja wlasnoscia stanie sie budowana warszawska opatrznosc episkopatowych starcow skoro POLSKA Z BUDZETU WSPOLFINANSUJE jej budowe? Co o tym mowia Ksiegi Wieczyste a co na to UNIA EUROPEJSKA? Nie mozna dofinansowywac z budzetu zakladow pracy i miejsc pracy a mozna dofinansowywac MIEJSCA DO KLECZENIA I SPOWIEDZI????? To zlodziejstwo, wszyscy podatnicy mamy IM FINANSOWAC MIEJSCA PRACY ????

 • darek7262

  Oceniono 8 razy 8

  W Polsce dla 80% biskupów i księży należy się ekskomunika.

 • justice44

  Oceniono 10 razy 8

  Już po tobie chłopie , zajebie cie jakiś biskup.

 • barka01

  Oceniono 10 razy 8

  Ten" biały kruk" jest czarną owcą pośród stada wron ;-)
  Rozdziobią go, kruki,wrony.

 • hersz_grycmann

  Oceniono 8 razy 8

  Święty Paweł w "Liście do Areopagu" (patrz: Dzieje Apostolskie) pisze, że Bóg, który stworzył wszystko, nie mieszka w żadnej świątyni zbudowanej rękę ludzką. No to dla naszych biskupów taki Bóg nie ma prawa istnieć ...

 • spam_box

  Oceniono 8 razy 8

  Nie zdziwię się, jak ten w białym stroju uda się w trybie przyspieszonym do naszej lokalnej bozi na wspólną porcję kremówek. Episkopat nie wybacza krytyki, szczególnie wśród swoich.

 • dirk.gently

  Oceniono 8 razy 8

  WTF just happened?
  Widzę że się szykuje kolejna suspensa.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Czekamy czy A.Duda, zajmie sie w swojej kampani "buraczano-kartoflanej" uzdrowieniem panstwa zgodnie z zapisami Konstytucji RP? Moze pan zaproponuje zainstalowanie kas fiskalnych oraz placenie podatkow przez ksiezy i kosciol za "USLUGI SWIADCZONE NA RZECZ LUDNOSCI": sluby, pogrzeby, pokropki, swiecenie rowerow a wnich pedalow, itp. Moze pan takze zajmie sie prawem i sprawiedliwoscia dla niewierzacych, ateistow, inaczej myslacych ale patriotow i POLAKOW? Nie moze byc tak by funkcjonariusze obcego panstwa lamiacy konkordat BEZCZESCILI zmarlych i ich zyjace rodziny dla kwoty 2400 zl wzietej z kosmosu a wydartej rodzinom !!!! Jak biora NIECH PLACA PODATKI !!!!

 • mawohe

  Oceniono 7 razy 7

  To jest sekta. Zawiązana w jednym celu, zarobkowym. Metody działania dowolne byle skuteczne.

 • puzonik48

  Oceniono 7 razy 7

  Ta polska idiotka siedzi w USA i nie widzi jak pięknie amerykanie rozwiązali problemy z kościołami ?Żaden biskup ,ani pomniejszy klecha nie śmie tam dzioba otworzyć żeby skrytykować organy władzy państwowej ,bo natychmiast traci wszystkie przywileje finansowe ,a tego boją się bardziej od diabła !

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 7

  Pozew przeciw Ojcu Wiśniewskiemu to pikuś.
  Jego Świątobliwość Redaktor Królik Terlikowski przygotowuje się do złożenia aktu uskarżenia przeciw Franciszkowi. Będzie się w nim domagać stosu dla heretyka.

 • pogadaniec

  Oceniono 9 razy 7

  Wystarczy powiedziec nieco prawdy o epidiaskopie, a zaraz z wszystkich stron wybiegaja szczekajace pieski prawicy, aby bronic rzekomo "skrzywdzonych" przebierancow. Ilez tej piatej kolumny mamy w polskim narodzie. Nie bedzie w naszym kraju lepiej, dopoki nie znikna zdrajcy zonglujacy patriotyczno-religijnymi sloganami.

 • kapus0001

  Oceniono 7 razy 7

  A zatem, pozwiemy każdego, kto ma odmienne zdanie od nas. No bo przecież wyrządzili nam szkodę. Ciekawe, jaki sąd zdecyduje się na rozparzenie takiej sprawy

 • epupecki

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe kiedy Franka pozwą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX