Proces abp. Michalika. "Chodzi o to, by zamknąć Kościołowi usta. By przestraszyć ludzi Kościoła"

"Przy każdej okazji będę głośno mówił o tym, że trzeba podtrzymywać prawo rodziców do wychowania dzieci, że każde dziecko ma prawo do dwojga rodziców. Będę mówił, że nowa ideologia gender jest wielkim niebezpieczeństwem dla przyszłości rodzaju ludzkiego" - zapowiada abp Józef Michalik w rozmowie z "Rz". W Przemyślu ma ruszyć proces wytoczony mu przez Małgorzatę Marenin. Wg biskupa kobieta "wykonuje czyjeś zlecenie".
Małgorzata Marenin poczuła się dotknięta słynną homilią metropolity przemyskiego, wygłoszoną jesienią 2013 roku we Wrocławiu. Abp Józef Michalik zasugerował, że za pedofilię w Kościele winę ponoszą rozwiedzeni rodzice i feministki. "To one walczą o to, żeby w szkołach i przedszkolach wygaszać w dzieciach poczucie wstydu, a nawet o to, żeby mogły decydować o zmianie swojej płci. Niewłaściwa postawa często wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, zagubi się i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" - mówił.

Arcybiskup przekonywał też, że "na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender".

"Ona wykonuje czyjeś zlecenie"

Michalik nie ma najmniejszej wątpliwości, że Małgorzata Marenin "wykonuje czyjeś zlecenie". "Pani, która mnie oskarża, nie znam. W tamtej słynnej homilii nie wymieniałem jej z nazwiska. Wskazywałem tylko na pewne problemy" - mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Proces zdaniem hierarchy ma jasny cel. "Chodzi o to, by przestraszyć ludzi Kościoła, by nie zabierali głosu w sprawach, które są niewygodne. To jest chęć powiedzenia, jak Kościół ma nauczać. Jestem przekonany, że chodzi o to, by zamknąć Kościołowi usta" - uważa metropolita przemyski.

Arcybiskup nie zamierza unikać w swoich wystąpieniach poruszania kontrowersyjnych tematów. Choć jak podkreślił w rozmowie z "Rz", przez półtora roku "konsekwentnie" milczał.

"Przy każdej okazji będę głośno mówił o tym, że trzeba podtrzymywać prawo rodziców do wychowania dzieci, że każde dziecko ma prawo do dwojga rodziców - ojca i matki. Będę mówił, że nowa ideologia gender jest wielkim niebezpieczeństwem dla przyszłości rodzaju ludzkiego. Nie zamierzam milczeć" - zapowiedział Józef Michalik.

Proces, który ma zacząć się w czwartek w Przemyślu, jest drugim wytaczanym arcybiskupowi przez Małgorzatę Marenin. W styczniu ubiegłego roku sąd we Wrocławiu umorzył sprawę o pomówienie. Teraz zarzut dotyczy naruszenia dóbr osobistych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (420)
Proces abp. Michalika. "Chodzi o to, by zamknąć Kościołowi usta. By przestraszyć ludzi Kościoła"
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 914 razy 882

  Niestety, ale myślę że szanse Pani Marenin są zerowe. Najwyższy sędzia sądu konstytucyjnego obnosi się z dumą, że roztrzyga na rzecz Watykanu i przyjmuje za to nagrody, więc mały sędzia w Przemyślu niby ma być bezstronny?.. Nie w tym kraju..

 • gadzina_polska

  Oceniono 637 razy 603

  Drogi panie, całe życie przebierający się w sukienki - chodzi o to, żebyś wreszcie zaczął szanować innych ludzi, skoro od innych domagasz się szacunku. Tak trudno to zrozumieć????

 • ciemnyluddd

  Oceniono 534 razy 506

  Najogólniej większość wypowiedzi arcybiskupa Michalika świadczy, że Kościół w Polsce TRACI INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY... Wdaje się w... d y k t o w a n i e... z ambony swoich POGLĄDÓW na sprawy polityki, seksu, nauki, a nawet wychowania dzieci... Natomiast coraz rzadziej zajmuje się NAUCZANIEM EWANGELII oraz katolickiej moralności z tym związanej.

 • ostatnie_wolne

  Oceniono 471 razy 459

  Pierścionek, naszyjnik, sukienka, różowa czapeczka.
  I on straszy dżenderem.

 • totyczyja

  Oceniono 456 razy 422

  Trzymam kciuki za panią Małgorzatę Marenin.
  Taka wypowiedź klechy jest niedopuszczalna.
  Pedofil oskarża dzieci i ich rodziców, za swoje grzechy.

 • esmeras

  Oceniono 404 razy 386

  Chodzi nie tylko o zamknięcie kościołowi ust ale o zamknięcie arcybiskupów zamieszanych w "największa aferę nowoczesnej Europy" - Komisję Majątkową. Zamknięcie w więzieniach z zarzutami kryminalnymi.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 375 razy 363

  Opisanie pedofilii jako lgniecie zagubionych dzieciaków do biednych i wspolczujacych księży to nie tylko ewidentne kłamstwo panie Michalik, ale i próba usprawiedliwienia zwyczajnego, ochydnego przestępstwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX