Komentarze (87)
"Sąd nie powinien zgadzać się na targowanie z Wojciechem G. Decyzja sądu narusza poczucie sprawiedliwości"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tag1

  Oceniono 7 razy 5

  Jeszcze jeden przyczynek do wymówienia Konkordatu i przywrócenia obowiązywania Konstytucji R.P. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce powinni wziąć to pod uwagę w kontekście oświadczenia biskupów, że nie będą zgłaszać do prokuratury przypadków pedofilii wśród duchownych. Albo respektują prawa R.P. albo wynocha do Watykanu. Dość już panoszenia się klechów w życiu publicznym Polaków. Co dała polityka pobłażania religijnym ekstremistom to mamy przykład w Afganistanie i teraz na terenach Syrii, Iraku czy Tunezji a nawet Francji.

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Pytanie, czy Gil uciekl juz z Polski, czy Watykan przeslal go na inna placowke ? Kiedy pojdzie siedziec !!!!!????? "Warunki terapeutyczne", czy sadowi odpie..olila szajba? Czy bedzie otrzymywal 3 razy dziennie "mlodego chlopaszka" ? A kto zajmie sie terapia z wykorzystanymi przez "zasmarkanca" dziecmi?!!!!!!!! Prokurator Generalny, Andrzej Seremet, z nadania Lecha pisowego, powinien wniesc REWIZJE NADZWYCZAJNA i to z URZEDU a nie liczyc na rozgrzeszenie dane od pary: Wesolowski z gilem czy Gil wesolowski (smark) !!!!!!

 • burek_polny

  Oceniono 5 razy 5

  Drzewiecki mial racje.

 • kniazwitold

  Oceniono 5 razy 5

  Módlmy się o dobryk katolików pod celą, którzy zajmą się rowkiem gila.

 • atracynt

  Oceniono 3 razy 3

  Na szczęście kończy się epoka wszelkich religii, jeszcze tylko islam ciągnie się w ogonie, ale ona też upadnie. Nareszcie kończy się czas dziedziny ułudy, zakłamania, wmawiania ubogim, że są nic nie warci, że sami nie dadzą rady, więc daj duchownym, daj, daj ,nie odmawiaj, kończy się czas milczenia, przyzwolenia na bezeceńctwa duchownych, bo ksiądz nie ma popędu seksualnego, bo kiedyś dzieci jak ryby głosu nie miały. Nareszcie koniec tej baśniowej krainy zakłamania, teraz potoczy się lawina.

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ... dokładnie, wyrok 15 lat więzienia i pobyt w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze przez wstępne 7 lat!

 • wesolywerther

  Oceniono 3 razy 3

  ten wszawy klecha powinien zgnić w kryminale! Ten szmaciarz nawet nie POCZUWA SIĘ DO WINY!!! A tego nauczyło go życie w seminarium - że jest ponad prawem!!!! Duchownym w dooopach sie poprzewracało! To nie średniowiecze - wy dziady! Skończyła się wasza władza!

 • dawidderyl

  Oceniono 7 razy 3

  I kto zaprzeczy ze kosciol katolicki to nic innego jak brama do piekla. Barany boze idzcie za waszym przewodnikiem a bedziecue wybrancami piekiel.

 • latarnik88

  Oceniono 3 razy 3

  Sąd poszedł na kompromis wobec księdza i łaskawie przystał na jego propozycję , nie chcąc grzebać w brudach obyczajowych .A nazbierało się tego oj nazbierało.

 • artur-borubar

  Oceniono 9 razy 3

  Przecież organizację mafijną o kryptonimie KK powinni już dawno zlikwidować i zdelegalizować.

 • drugikarburator

  Oceniono 3 razy 3

  W nadchodzacych wyborach sprawdze sile swego glosu i wydam wyrok po swojemu.

 • mirekch60

  Oceniono 2 razy 2

  Polska jest azylem dla pedofilów.

 • sybirak2

  0

  Panie Szostkiwicz, dorosły człowiek, wspaniały dziennikarz i wierzy Pan w sprawiedliwość kk?

 • zmichalg1

  Oceniono 10 razy 0

  Szostkiewicz nie ma racji.
  Instytucja dobrowolnego poddania się karze jest bardzo dobrym wynalazkiem, bo skraca postępowanie i zmniejsza jego koszta. Również dla ofiar.
  Wyrok, który dostał pan Gil, jest gdzieś pośrodku widełek przewidzianych w KK za podobne czyny. Sąd nie mógł tutaj orzekać w górnych granicach choćby ze względu na dotychczasową niekaralność sprawcy, więc i sam wyrok należy uznać za sprawiedliwy. Pan Gil nie został, jako ex-ksiądz, potraktowany jakoś lepiej niż przeciętny Kowalski.
  A to, że pan Gil nie przyznaje się, nie wyraża skruchy czy wręcz stwierdza, że "nie wytrzymuje presji", to jest jego prawo do obrony i kłamania we własnej obronie. To wolno także Kowalskiemu.
  Odnośnie ewentualnego przedterminowego zwolnienia, to względem pana Gila zostaną zastosowane (jak mniemam) standardowe procedury.
  Skoro jako ex-ksiądz nie skorzystał za bardzo podczas wydawania wyroku, nie sądzę, że miałby coś zyskać w procedurze przedterminowego zwolnienia za dobre sprawowanie.

 • sirseb

  Oceniono 2 razy 0

  racja

 • psychedelicjusz

  Oceniono 1 raz -1

  Pie...nie! Sam jestem antyklerykałem, ale bez przesady. Kto (oprócz morderców) dostał ostatnio tak wysoki wyrok za tego typu przestępstwa? Siedem lat bezwzględnej odsiadki, bez zawiasów. A dodajmy, że z możliwości dobrowolnego poddania się karze korzystało wielu bandytów, nawet mafiozi - i dostawali śmiesznie niskie wyroki, nieraz w zawiasach. Nie ma się co czepiać, wyrok jest wysoki, surowy i sprawiedliwy.

 • michalina1213

  Oceniono 11 razy -1

  Informuję pana szostkiewicza, że sąd się z nikim nie targuje. Sąd uznał po prostu, że lepiej będzie skazać kogoś na 7 lat, niż po 5 kolejnych latach procesu uznać oskarżonego niewinnym i ośmieszyć po raz kolejny prokuraturę, cały polski wymiar sprawiedliwości i beznadziejnych dziennikarzy gazety wyborczej

 • wrenia

  Oceniono 7 razy -1

  A ja uważam, że sąd zrobił bardzo słusznie, bo co by dało prowadzenie całego procesu. Trzeba by było przesłuchiwac ponownie pokrzywdzonych, dla których nie byłoby to przyjemne, byliby atakowani przez obronę, wypytywani i stawiani w złym świetle. A na końcu, p[o wielkich bojach zapadłby wyrok 2, 3 a może 5 lat. A byłoby to za jakieś 5 lat. A tak to facet skazany. Pokrzywdzeni i prokurator wyrazili zgodę na taką karę, wiec nie wiem skąd ten lament.

 • mist55

  Oceniono 6 razy -2

  Z punktu widzenia ofiar -nie oszukujmy się -kasa załatwia prawie wszystko.Trauma i inne pozostałości psychiczne załatwia gotówka!
  Z punktu widzenia Kościoła wiadomo nawet jesli to były pracownik to im mniej hałasu tym lepiej.
  Z punktu widzenia Sądu - nie każdy lubi grzebać w szambie a jak się strony dogadały to cóż ,mniej roboty.
  Z naszego publiczności i redaktorów punktu widzenia to straszna strata!Niee będzie przecieków z rozprawy .co komu i gdzie robił oskarżony.Ubranych czy na goło,Po bożemu czy w innych pozycjach.!Ależ strata!Nie będzie pikantnych sensacyjnych szczegółów,pozostaje nam boednym tylko wyobraźnia a nie każdy ją ma w wystarczającej ilości!

 • sternickone

  Oceniono 8 razy -2

  A skąd pewność redaktora Szostkiewicza, że ewentualny proces, poza jego bankową przewlekłościa, skończyłby się wyrokiem surowszym ? Sprawa Samsona ciągnęła 5 lat. W końcu nieprawomocnie skazano go na lat 8. Po odwołaniu wyrok uchylono , po czym Samson umarł na wolnosci, po przesiedzeniu w areszcie tymczasowym lat właśnie 5. Czyli właściwie umarł jako człowiek z czystą kartoteką. Dlatego 7 lat bez gimnastyki i uznanie Gila winnym to wcale nie głupia rzecz.

 • tom.beckett

  Oceniono 7 razy -3

  panie buddysto, szostakiewiczu z polityki, ksiądz spędzi 7 lat w pierdlu i slusznie oraz zaplaci odszkodawania i slusznie. pana z kolei zachęcam, abyś pan na łamach swojej polityki i w lewackim tok fm - zajął się teraz sprawą pedofila polanskiego romka. z równą starannością. 7 lat w pierdlu dla romka to kara w sam raz.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 14 razy -4

  No pewnie, ze szkoda. Mozna by walkowac temat tygodniami. A tak nici z widowiska. To, ze poszkodowani zgodzili sie na ugode, dla pana redaktora nie ma zadnego znaczenia.

 • ta.deusz

  Oceniono 7 razy -5

  a kiedy napiszecie o pedofilii wśród homoniepewnych ????
  dorzeczy.pl/id,1588/I-kto-tu-jest-pedofilem.html

 • kronsztad22

  Oceniono 5 razy -5

  Pan Szostkiewicz za nic ma ofiary pedofila i za szum medialny wokół Kościoła jest gotów zapłacić cenę wieloletniego maltretowania w sądzie i przez media ofiar tego zwyrodnialca.
  Najważniejsze by dowalać "czarnym"! Ohyda!

 • izpz

  Oceniono 6 razy -6

  Ale o co chodzi z tym zarzutem posiadania pornografii dziecięcej przez Wesołowskiego ? Czy ten zarzut postawiono w Polsce czy w Watykanie ? W Polsce zdaje się samo posiadanie nie jest karalne, dopiero rozpowszechnianie.

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 12 razy -6

  P. Szostkiewicz raczyłby chcieć wpływać na sądy, niezawisłe i zależne tylko od ustaw ?

 • Tadek Niejadek

  Oceniono 13 razy -7

  Po dobrych 20 latach proponowanie samemu kary i układanie się z sądem i prokuraturą zaczęło przeszkadzać Szostkiewiczowi? A to zajarzył szybko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX