Komentarze (61)
Biskupi w Wielką Niedzielę o prześladowaniu chrześcijan, ideologii gender, in vitro i konwencji antyprzemocowej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • matyldaleona

  Oceniono 7 razy 7

  Tokfm, po co cytować fanatyków w tak piękny dzień?

 • uszatek_2

  Oceniono 6 razy 6

  ....wasze wtrącanie się do polityki i NIEZAJMOWANIE się DZIŚ godnym i prawdziwym odczuwaniem Świąt Wielkanocnych ( w końcu NAJWAŻNIEJSZEGO święta w KK..) jest wyrazem waszej pogardy dla Chrystusa...!!!! Jak widać z waszych wypowiedzi interesujecie się JEDYNIE tematem życia doczesnego ( w waszym wypadku ponad stan.....) choć nie wychowując dzieci, NIE MACIE o TYM BLADEGO POJĘCIA ....! Jest TO w tym momencie świadectwem waszej "wiary" ...!!! FAŁSZYWYM ŚWIADECTWEM......!!!! WSTYD panowie "złotouści" kaznodzieje , - trzoda nie jest aż tak naiwna i głupia... niedługo was za to rozliczy...

 • demorzine

  Oceniono 6 razy 6

  panowie mieli okazję pokazać coś dobrego, ale oni nie potrafią. Interesuje ich tylko władza.

 • vertigo13

  Oceniono 6 razy 6

  .

  ---dobra nowina na equinox---

  Jeden z koronkowych pastuchow
  stwierdzil w homilii, ze chrzescianie
  wczesni z radoscia i bez wahania
  oddawali zycie za swa religie, i byl
  z tego dumny

  Mnisi buddyjscy w wietnamie
  i tybecie robili z siebie rzymskie
  pochodnie calkiem niedawno,
  jihadi nuts wysadzaja sie w
  powietrze na calym swiecie
  w pogoni za obiecanymi im 72
  dziewicami

  Fanatyzm religijny jest objawem
  choroby psychcznej i wymaga
  leczenia, stawianie go
  za przyklad w xxi wieku jest
  co najmniej nieodpowiedzialne

  Koronkowe pastuchy to czesto
  slabo wyedukowani synowie
  malorolnych chlopow z podkarpacia
  z dwucyfrowym IQ

  Dzis sa dumna twarza polskiego
  kosciola katolickiego, motloch
  wybrancow narodu na wiejskiej
  im czapkuje, bo ten inny motloch
  slucha homilii i na nich glosuje

  I tak rzady w polsce
  sa sprawowane

  ..)

 • rotterdamus

  Oceniono 6 razy 6

  W sumie nie dziwie sie posunieciom kk..Kosciól byl zawsze roszczeniowy i pazerny.To jego odwieczna ''karma''
  Wiec chcac ukrócic zapedy kk.wystarczy wybrac trzezwo myslacych polityków...
  Oczywiscie zachodze w glowe skad takowych dzisiaj wziasc???
  Jakies pomysly...
  ps.dobry zart tynfa wart

 • acer59

  Oceniono 5 razy 5

  ".. co naucza Kościół, co jest prawdą pochodzącą od samego Boga." - to jest kwintesencja katolskiej wiary, pierdy czarnych pasibrzuchów to prawda od Boga. Czy wy, katole, naprawdę wierzycie że np.bełkot nawalonego Głódzia to "prawda pochodząca od Boga" ? Dlaczego nie rozpędzicie na cztery wiatry tę czarną tłustą szajkę ? Boicie się ich ? Bo jak czarny wieprz powie "nie pójdziesz do nieba !!!" to tak jakby sam Bóg do was przemówił i... koniec z wami ? Czy do wiary w Boga te katabasy są wam niezbędne ? No cóż , to wasza katolicka wola i rozum, choć mam wątpliwości czy to drugie pojęcie was wogóle dotyczy. Amen.

 • mirekch60

  Oceniono 5 razy 5

  Jedynym ratunkiem dla naszego kraju jest natychmiastowe wypowiedzenie haniebnego konkordatu.Hierarchowie kościelni całkowicie powariowali,widać to na dziennym porządku.Polacy powstańcie z kolan,bo potem będzie za późno.

 • rotterdamus

  Oceniono 5 razy 5

  Ukłkony dla wszystkich kurii...
  At hoc:
  Twór z epoki Inkwizycji
  Nazywany tu biskupem,
  Nie jest żadnym swiętym stworem
  Za to judaszem-przygłupem
  ..............................................
  Cwany krętacz namaszczany
  Przez medialne kreatory...
  Co z maestrią czerpią zyski
  Z tego.iż ten gość jest chory
  Zas miałkoscią człowieczeństwa
  Draństwem i klakierstwem chwili
  Przeciwstawia z calej sily
  empatyczność pedofili

  Jest mesjaszem powiadacie?
  Gdyż z ambony wiarą bucha...
  Ech nie sądze
  Jednak zdradze,iz przebiegła jest ta jucha
  Słów wodotrysk z zakłamania,
  Niesie słowa siarki smrodem,a ze biskup?
  Nihil novi...Nie on pierwszy z piekła rodem

 • olorintr

  Oceniono 5 razy 5

  Kościół Ewangelicko-Augsburski (luterański) w Rzeczypospolitej Polskiej zauważa rangę problemów z zakresu biotechnologii w życiu społecznym i w swej teologicznej oraz etycznej refleksji odnosi się na bieżąco do tych zagadnień. W ostatnich latach szczególne znaczenie w polskiej debacie bioetycznej ma zagadnienie zapłodnienia pozaustrojowego, określanego popularnie mianem zapłodnienia in vitro.

  W ostatnich kilkudziesięciu latach jesteśmy świadkami ogromnych przemian w medycynie i biotechnologii. Począwszy od roku 1978 ludzkość dysponuje metodą pozaustrojowego zapłodnienia (zapłodnienia in vitro), której stosowanie pomogło wielu niepłodnym parom cieszyć się darem własnych dzieci. Jednocześnie, stosowanie tej metody spotkało się z szeroką krytyką, jak też ze zróżnicowaną oceną moralną. Kościół ewangelicki na świecie nie wypracował jednolitego stanowiska w tym względzie. Polscy luteranie w niniejszym Oświadczeniu opowiadają się za akceptacją stosowania metody in vitro jako drogi leczenia niepłodności, przy jednoczesnym stanowczym podkreśleniu sprzeciwu wobec tworzenia i przechowywania zamrożonych embrionów nadliczbowych bez wyraźnego celu późniejszej implantacji do organizmu matki.

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP akceptuje stosowanie metody sztucznego zapłodnienia, rozumiejąc ją jako formę wspierania rodziny. Uważamy za moralnie dopuszczalne stosowanie metody sztucznego zapłodnienia homologicznego, czyli w sytuacji, gdy nasienie pochodzi od prawnego ojca. Nie wyrażamy aprobaty dla korzystania z obcych gamet, tudzież z pomocy matek zastępczych (surogatek).

  Małżeństwo, które nie może mieć dzieci i chce skorzystać z in vitro powinno otrzymać od państwa wszelką, w tym także finansową pomoc i moralne wsparcie ze strony Kościoła. Byłoby niewłaściwe, gdyby in vitro pozostało przywilejem dla zamożnych ludzi. In vitro powinno być dostępne dla małżeństw, zgodnie z ewangelicką etyką małżeńską i seksualną. Kościół luterański w Polsce nie podziela zastrzeżeń, wedle których in vitro grozi traktowaniem dziecka jako „jednego z dóbr konsumpcyjnych”. Zgodnie z taką argumentacją trzeba by przeciwstawiać się transplantacji, bo jest ona technicznym przedłużaniem życia. Podjęcie leczenia metodą in vitro jest ostatecznością, a nie kaprysem czy zachcianką niedoszłych rodziców. Jest to sposób, by skorzystać z postępu w medycynie dającego szansę, często jedyną, na potomstwo. Poddanie się procedurze in vitro wymaga skomplikowanego leczenia hormonalnego i powinno być poprzedzone głębokim namysłem małżonków.

  Kościół luterański głosząc szacunek dla życia, opowiada się za ochroną ludzkiego embrionu, a zarazem afirmatywnie odnosi się do zdobyczy medycyny, o ile te nie szkodzą innym. Sprzeciwia się też wykorzystywaniu bezbronnych istot ludzkich dla celów badawczych.

  Kościół formułując tezę o akceptacji procedury in vitro odwołuje się do biblijnego nakazu płodności (1 Mż 1,28a). Rozpoznajemy, że jedynie Bóg jest źródłem życia (1 Mż 1,1 nn; Ps 36,10) i obdarza ludzi błogosławieństwem, jakim są dzieci.

  Ewangelicka etyka seksualna jest etyką rodziny i dlatego korzystanie z metody in vitro w celu rodzicielskiego spełnienia uważamy za godziwe. Jednocześnie Kościół głosi, że małżeństwo jest nade wszystko wspólnotą kobiety i mężczyzny, a fakt posiadania, czy nie posiadania dzieci nie stanowi o wartości związku małżeńskiego.

  Kościół jednocześnie podkreśla wyjątkową wartość rodzicielstwa zastępczego i udziela wszelkiego możliwego wsparcia rodzinom podejmujących trud adopcji. W tradycji ewangelickiej rodzina zastępcza jest najlepszą formą opieki nad opuszczonymi lub osieroconymi dziećmi. Z tego też względu Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP zachęca pary małżeńskie, które nie mogą mieć własnych dzieci, do rozważenia, czy adopcja nie byłaby właściwą formą spełnienia potrzeby macierzyństwa i ojcostwa.

  Warszawa, 19 kwietnia 2009 r.

 • rotterdamus

  Oceniono 4 razy 4

  A teraz z ''innej beczki''.
  -Swieta powinny byc granitowa baza milosierdzia i zrozumienia bledów innych.
  Jednakze nastawianie''drugiego policzka'',wobec chamskich ataków ''kaplanów'' w tym dniu,nie swiadczyloby o trwaniu w Wierze,lecz o zaniku szarych komórek...a glównie instynktu samozachowawczego(sic!)
  Stad Inkwizycja hulala,az milo...

 • klara551

  Oceniono 4 razy 4

  dlaczego świat ma tendencję do zatrzaskiwania bramy między Bogiem i człowiekiem - jak to określił Franciszek. to cytat. To nie świat zatrzaskuje tę bramę to kościół ją zbudował i mianował się odźwiernym i klucznikiem zarazem. To kościół nie dopuszcza nas do Boga bo uważa się za jedynego jego przedstawiciela a my wierni mamy być jak te barany co za przewodnikiem kościołem bezmyślnie i bezzasadnie mamy płacić kościólwi za pośrednictwo. modlić się z

 • danteix

  Oceniono 3 razy 3

  Kłamcy i zboki w czerwonych sukienkach - ich bełkotu nawet komentować szkoda.

 • walkip55

  Oceniono 3 razy 3

  Tego typu wypowiedzi "autorytetów kościelnych" pokazują jak ci ludzie oderwani są od rzeczywistości. Poza tym powodują że ludzie którzy choć trochę myślą przestają się identyfikować z takim kościołem. Myślę że jeśli utrzymają ten kurs to pozostanie im w kościele grono ortodoksyjnych wiernych którzy jak żelazny elektorat PISu będzie stał wiernie przy swoich idolach bez względu na wszystko. A może się również zdarzyć że kościół w Polsce podzieli się na zwolenników JPII i Franciszka. Ten podział wśród kleru już widać.

 • przyganiacz

  Oceniono 5 razy 3

  Biskupi w Wielką Niedzielę o prześladowaniu chrześcijan, ideologii gender, in vitro i konwencji antyprzemocowej

  Zajmują się wszystkim, z wyjątkiem spraw wiary, które stały się całkiem obce i niepotrzebne. Bóg "Kościół Pieniężny" zastąpił innych bogów, a macica, plemnik, jajeczko stały się główną sferą religijnych zainteresowań biskupów...

 • rotterdamus

  Oceniono 3 razy 3

  Znowu posty z zagranicy dzialaja na jakichs dziwnych,opóznionych zasadach.
  Za powtórki,prosze winic gazetowych informatyków.
  Milego lanego...

 • aeromonas

  Oceniono 2 razy 2

  Zbiorowe szaleństwo. Tym dziwnym panom w różnokolorowych sukienkach kompletnie pomieszało się w głowie. Czy oni żyją w jakimś świecie równoległym? Jak im się nie podoba, to niech spadają i niech wreszcie przestaną zatruwać nam życie. Dochodzi do tego, że nawet jako osoba niewierząca, która nie chodzi do kościoła wciąż jestem narażona na jazgot biskupi. On się wylewa z każdego kąta: z TV (nie oglądam), z internetu (staram się omijać, ale nie zawsze się udaje), z prasy (nawet w GW coś się przemyci), z plakatów w mieście. Mam dość. Niech oni się wreszcie schowają w kościele i tam pouczają tych, którzy zechcą do nich przyjść. Pamiętam, jak w latach 70 w Meksyku księżom i zakonnicom nie wolno było pokazywać się na ulicach w strojach służbowych (nie mówiąc już o głoszeniu czegokolwiek w przestrzeni publicznej). Bardzo bym chciała mieć wreszcie w Polsce publiczna przestrzeń niezatrutą oparami religii.

 • jasiekltd

  Oceniono 2 razy 2

  Mikrofon.....i już wiadomo.

 • rotterdamus

  Oceniono 2 razy 2

  Ukłkony dla wszystkich kurii...
  At hoc:
  Twór z epoki Inkwizycji
  Nazywany tu biskupem,
  Nie jest żadnym swiętym stworem
  Za to judaszem-przygłupem
  ..............................................
  Cwany krętacz namaszczany
  Przez medialne kreatory...
  Co z maestrią czerpią zyski
  Z tego.iż ten gość jest chory
  Zas miałkoscią człowieczeństwa
  Draństwem i klakierstwem chwili
  Przeciwstawia z calej sily
  empatyczność pedofili

  Jest mesjaszem powiadacie?
  Gdyż z ambony wiarą bucha...
  Ech nie sądze
  Jednak zdradze,iz przebiegła jest ta jucha

  Słów wodotrysk z zakłamania,
  Niesie słowa siarki smrodem,a ze biskup?
  Nihil novi...Nie on pierwszy z piekła rodem

 • damtek

  Oceniono 1 raz 1

  Chętnie przyjmę od rządu te parę miliardów rocznie bez podatku, które prawem kaduka dostaje kk i przyrzekam,że nie oskarżę władz o prześladowania.

 • odkrywca5

  Oceniono 1 raz 1

  Zadam merytoryczne pytanie? Skoro Bóg istnieje, to czy potrzebuje pośredników, pomiędzy nim , a człowiekiem???

 • Piotr Lebiecki

  Oceniono 15 razy 1

  Szanuję biskupów, ale to co mówią jest bardzo nie zrozumiałe. Niech się określą jasno komu służą. Wiernym czy elitom. Gdzie był Kościół jak w kraju Sejm uchwalał konstytucję,konkordat,wiele ustaw upokarzających społeczeństwo,dzielących społeczeństwo. Przez 25 lat pseudodemokracji wielu opętanych się ujawniło Zaprawdę powiadam przyjdzie czas na tą pychę i chciwość.....

 • Oceniono 2 razy -2

  A dlaczego mają nie mówić o in vitro czy o prześladowaniu Chrześcijan?! Tylko stacje prorządowe, pro liberalne mają monopol na głoszenie prawdy ? Jakie celowe zdjęcie dodane biskupa grożącego palcem. Widać nie pojmujecie nawet pewnych kwestii.........

 • cracovia.figiel

  Oceniono 2 razy -2

  Ksiądz Rafał Cyfka ze stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” powiedział w TVN, że w 2003 roku w Iraku żyło 1 mln 450 tysięcy chrześcijan, w 2014 - 150 tysięcy. - Jawi się pytanie, co się stało z ponad milionem chrześcijan przez 11 lat, o których świat milczał? - dopytywał.
  Zdaniem ks. Cyfki "jeśli świat milczał przez 11 lat w kwestii mordowania chrześcijan w Iraku, pokazano terrorystom, że mogą być bezkarni". - Jeśli się milczy, to przyzwalamy na zło, które się dokonuje - stwierdził
  "Rzezie na chrześcijanach trwają tam od kilkunastu lat". Irak, Syria, Nigeria to są kraje, gdzie chrześcijanie są wycinani w pień - zauważył.
  A tymczasem władze kapitalistycznej Polski zamiast bronić chrześcian przed ludobójstwem zajmują się okupacja Afganistanu......, bo im tak rozkazał USA i ponadto pan Komorowski głosi że w Iraku zaprowadził z sojusznikiem z Waszyngtonu DEMOKRACJĘ.
  Żygać się człowiekowi chce nawet w Święta przy Wielkanocnym stole jak człowiek takie kłamstwa słyszy z ust pana Bronisława.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX