Rocznica katastrofy smoleńskiej: "Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu" [W TYGODNIKACH]

Śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej to główny temat najnowszych numerów tygodników "Do Rzeczy" i "wSieci". "Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu" - pisze Bronisław Wildstein. Ponadto we "Wprost" o tym, jak Polacy szykują się do wojny.
ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

Po katastrofie airbusa A320 linii Germanwings dziennikarze "Newsweeka" sprawdzają bezpieczeństwo na pokładach samolotów. Okładkowy artykuł dotyczy również samej pracy pilotów oraz tego, jak w Polsce można dostać się do tego zawodu. Od czego zależy zdobycie licencji pilota, jakie wymagania trzeba spełnić, żeby dostać posadę u któregoś z przewoźników?

Więcej w "Newsweeku" >>>

W najnowszym "Wprost" o tym, jak Polacy szykują się do wojny. W naszym kraju działa blisko 100 organizacji paramilitarnych, które dotychczas przeszkoliły ok. 30 tys. osób. - Chcemy nauczyć się strzelać, szukamy przygody. Ale kiedy trzeba będzie bronić kraju, będziemy gotowi - mówią ci, którzy do nich wstępują.

Więcej we "Wprost" >>>

Najnowszy numer "Do Rzeczy" poświęcony jest przede wszystkim piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Okładkowym artykułem jest wspomnienie o Marii Kaczyńskiej: "Jak pierwsza dama zatrzymała przemysł pogardy". Wspominają ją najbliżsi współpracownicy. "Bardzo bolały ją ataki na męża. Uważała je za niesprawiedliwe" - powiedział na łamach kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Ponadto dziennikarz Cezary Gmyz tłumaczy, dlaczego zajmuje się katastrofą smoleńską nieprzerwanie od pięciu lat: "Przyrzekłem sobie, że zrobię wszystko, by przyczynić się do wyjaśnienia katastrofy". Przypomina, że wcześniej pisał o tym, jak Rosjanie zamienili protokoły zeznań kontrolerów lotu w Smoleńsku. Więcej w "Do Rzeczy" >>>

Piąta rocznica katastrofy smoleńskiej jest również głównym tematem najnowszego "wSieci". Najważniejszym artykułem jest podsumowanie śledztwa w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej autorstwa Bronisława Wildsteina: "Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu".

Ponadto Jarosław Kaczyński wspomina w wywiadzie swoją bratową - Marię Kaczyńską: "Marylka lubiła zwierzęta i wszystkie, które Leszek zbierał po jakichś drogach, stacjach benzynowych, przyjmowała, wychowywała, no i te psy czy koty chodziły potem za nią krok w krok". Więcej we "wSieci" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Rocznica katastrofy smoleńskiej: "Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu" [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 26

  O, to będzie tydzień pełen wrażeń. Prezes będzie przemawiał we wszystkich stacjach, Antek przygotuje nowych ekspertów, księża w kościołach będą modły odprawiać za ofiary "zamachu". Prezes naturalnie będzie się prezentował przed pałacem prezydenckim, który pośrednio utracił, a nie na Wawelu, gdzie bliźniak spoczywa. Tylko czekać, aż Dziwisz zaapeluje, coby zgłaszczać cuda, jakie się za pośrednictwem Lecha wydarzyły. A Warszawiacy i turyści będą mieli dodatkową rozrywkę i oczywiście problem z komunikacją, bo fani prezesa zakłócą spokój na Krakowskim Przedmieściu.

 • adamofsky

  Oceniono 17 razy 17

  Uwolnić Antka!!!

 • getz54

  Oceniono 16 razy 16

  Biuletyny partyjne Biereckiego w natarciu. Piszący pracownicy w tych biuletynach prześcigają się w wymyślaniu inwektyw, lzeniu i ponizaniu nic niewinnych ludzi, dlatego tylko, ze od 8 lat wygrywają demokratyczne wybory. Dlatego, ze nie zostali zaproszeni na pokład samolotu TU-154M o numerze bocznym 1 na wycieczke na grzyby do Smoleńska i dzięki temu przezyli. Jarosław z Warszawy nie moze przebolec ze nie zaproszono premiera Tuska, marszałka Komorowskiego, pani Kopacz, ministra Sikorskiego, ze pochopnie uznano ich za niegodnych lotu z Kaczyńskim Lechem. No cóz zdarza się.

 • clupeide

  Oceniono 16 razy 14

  Ożywienie w partii PISudczyków - zbliża się okazja do podpięcia się pod Kasztankę oraz oddania hołdu hierarchom i państwu Watykan

 • speedboat8

  Oceniono 9 razy 7

  Ostani telefon jaki odebral Lech K byl od jarka ktory nakazal mu ladowac mimo mgly i to jaroslaw powinien byc pociagniety doi odpowiedzialnosci ale on tak ukochal wladze ze gotow nam zgotowac obozy koncentracyjne byle moc nas "uszczesliwic " wizja swego panstwa na wzor Polski z roku 1968 tyle ze po sztandarem nie Watykanu ale polskich hierarchow :) KK. Juz mu sie Franciszek nie podoba ale za to polski kosciol jak najbardziej :) tak !

 • demorzine

  Oceniono 7 razy 5

  przed trybunałem to powinien Jarosław Kaczyński, zakompleksiony mały człowiek . Wrzód wspólnie z kościołem katolickim na polskim terytorium

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 5

  ... ląduję, nie pękam! Czy tak brzmiał ostatni meldunek w rozmowie telefonicznej między bliźniakami?

 • jan.kurenko

  Oceniono 5 razy 3

  No tak, już wiem!
  Za kryptonimem Prawo i Sprawiedliwość kryje się organizacja terrorystyczna Pluj i Szczuj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX