Katastrofa smoleńska. Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim dziękuje Macierewiczowi, Rydzykowi i biskupom

Katastrofa smoleńska. Jarosław Kaczyński podczas przemówienia wieńczącego obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej dziękował za zaangażowanie Antoniemu Macierewiczowi, Tadeuszowi Rydzykowi, prawicowym dziennikarzom i biskupom. - Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej, niepodległej, silnej Polski - przekonywał.
POLUB NAS
Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Zwieńczeniem organizowanych przez PiS uroczystości 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. - Jeżeli dzisiaj dużo więcej Polaków wie, kim był Lech Kaczyński, to dlatego, że pięć lat temu w tym miejscu zrodził się wielki ruch, który nie pozwolił zapomnieć. A byli tacy, którzy chcieli, żeby zapomniano. Ten ruch nie pozwolił też kłamać. A byli i są tacy, którzy ciągle kłamią - mówił prezes PiS na scenie naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego.

Piąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Tak było na Krakowskim Przedmieściu >>>

Kaczyński długo dziękował różnym osobom zaangażowanym w ruch wokół katastrofy smoleńskiej. Przywołał "wielkiego kapłana", kard. Stanisława Dziwisza, zwracając uwagę, że to on zadecydował o pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Dziękował też m.in. biskupom Stanisławowi Gądeckiemu i Markowi Jędraszewskiemu "za postawę i życzliwość".

Szczególne miejsce w przemówieniu prezesa PiS zajął o. Tadeusz Rydzyk i jego "dzieła": Radio Maryja, "Nasz Dziennik" i TV Trwam. - Bez ojca Rydzyka ta sprawa, o którą walczymy, o którą zabiegamy, byłaby nie do wygrania - podkreślał Kaczyński. Prezes PiS dziękował dziennikarzom: Anicie Gargas, Joannie Lichockiej, Tomaszowi Sakiewiczowi i całej Telewizji Republika.

"Antoni, Antoni!"

Nie zabrakło słów uznania pod adresem Antoniego Macierewicza i jego zespołu. - To ogromny wysiłek wielu ludzi. Ich szef wielokrotnie podejmował się działań niemożliwych. KOR, likwidacja WSI. Podjął się kolejnego. I wykonuje je - mówił Kaczyński. A tłum skandował "Antoni, Antoni!".

Kaczyński docenił też organizacje związane z ruchem smoleńskim, jak choćby Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. - Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej, niepodległej, silnej Polski. Tej Polski, o którą nam chodzi, o której marzymy - zakończył Kaczyński.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Katastrofa smoleńska. Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim dziękuje Macierewiczowi, Rydzykowi i biskupom
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 46 razy 46

  Kaczyński wie, komu dziękować. Gdyby reklama prezesa i PiSu z koscielnych ambon, już dawno byłby bezrobotnym nieszczęśnikiem.

  "Bez prawdy o Smoleńsku nie będzie wolnej, niepodległej, silnej Polski. Tej Polski, o którą nam chodzi, o której marzymy - zakończył Kaczyński."- powinien powiedzieć "bez MOJEJ prawdy" nie będzie silnej Polski, bo zrobię wszystko, żeby nie moją Polskę jeszcze bardziej skłócić, podzielić, oddac w klesze łapki wszystko, czego jeszcze nie oddano.

  "Jeżeli dzisiaj dużo więcej Polaków wie, kim był Lech Kaczyński, to dlatego, że pięć lat temu w tym miejscu zrodził się wielki ruch, który nie pozwolił zapomnieć."- otóż to, gdyby nie katastrofa, gdyby nie ten wielki prezesi ruch, niewielu by dzisiaj pamiętało o tym miernym prezydencie.

 • tegepe

  Oceniono 32 razy 32

  Kurdupel szczeka a TOK FM nagłaśnia jego szczekanie.

 • dozarty

  Oceniono 31 razy 31

  Wreszcie poznaliśmy nazwiska mącicieli i burzycieli życia społecznego w Polsce.

 • he219uhu

  Oceniono 23 razy 23

  Dziękował Rydzykowi, który jego bratowej Marii Kaczyńskiej kazał się pierwszej "podstawić do wyskrobania, jako czarownicy." Jak nisko mkże upaść mężczyzna, żeby takiemu łajdakowi zamiast dać w mordę to podziękować. Jesteś zerem, Kaczyński.

 • steven1968

  Oceniono 21 razy 21

  Czy chodzi o tego Rydzyka , który s.p. prezydentową nazywał czarownicą jedną!?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 21 razy 21

  "Prawda nas wyzwoli"... TU JUŻ NIE DA RADY...

 • mirekch60

  Oceniono 17 razy 17

  Kaczyński! jesteś największym szkodnikiem Polski z wraz kościołem.Skłócacie polaka z polakiem,do wszystkiego jesteście zdolni,nawet doprowadzić rodaków do wojny domowej za Smoleńsk.

 • zd46

  Oceniono 16 razy 16

  Zgromadzeni mają bowiem wypełnić testament prezydenta, jego współpracowników i wszystkich poległych”. Wszystkich poleglych, a ci z SLD tez polegli czy zgineli? To bedzie istny koncert zyczen. Oto testament brata Jarka dla Polakow :
  1/ SPIEPRZAJ DZIADU” i praca naukowa: „Wyzszosc socjalistycznego prawa pracy nad kapitalistycznymi rozwiazaniami”
  2/ Zapisz sie do SKOKow i badz im wierny jak ja z cala rodzina
  3/Glosuj na Dude, bo nic gorszego nie moze cie spotkac
  4/ Zapisz sie do krucjaty jasnogorskiej Dydycza i walcz z wlasnym panstwem az do jego upadku....a potem brat przejmie RUINY i wyschniete „kacze bajorko” i bedzie sie w nim TAPLAL z mina palanta
  5/ Syp grosiwem dla kosciola i nie czekaj az on cie wezwie lub zawola
  6/ Kochaj Jarka, choc to polityczna fujarka
  7/Wesele corek urzadzajcie tylko w osrodku na Helu za podatnikow pieniadze, to ci zapewni Jaroslaw
  8/ Troszcz sie o ferajne i jej finanse
  9/ Ubostwiaj Rydzyka, mimo ze nazwal on zone moja „czarownica”
  10/ Wykonuj zadania brata prezesa, ale nie dzwon z samolotu do niego, w czasie lotu, po wytyczne, bo nie wyladujesz szczesliwie

 • zd46

  Oceniono 14 razy 14

  !! Antek Maciorka prowadzi miedzynarodowe sledztwo udawadniajac do tej pory, ze " KIELBASA PAROWKA PEKA PODCZAS MOCNEGO PODGRZEWANIA". Przypominam zramolalemu preziowi, znalezione w internecie: "I przyszedł marzec 2010r,I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem.Do sprawdzenia w archiwach TVP.Oto co powiedział: „Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku.Tusk i rząd mają się do tej wizyty NIE WTRACAC-Lech Kaczyński". Braciszek Lecha, co jest do sprawdzenia w archiwach TVP -luty i marzec 2010r. kwakal:"Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy." J.Kaczynski. Jakbym slyszal KOMUCHOW, ktorzy grozili „odrabaniem reki”jesli ktos podniesie reke na komunizm. Kaczynscy byli wychowani w srodowiskach komunistycznych. Moze to miedzynarodowka i piesni rewolucyjne o Leninie byly ich pacierzem i modlitwa, oswiecaly im droge zycia w willi otrzymanej od komunistycznych wladz???? Czy to prawda Jarku, ze gosciliscie sie miedzy innymi z wujami Swiatkowskimi i Jaroszewiczem? Panie sakwo-Sakiewicz: a przeszlosc taty i mamy J.Kaczynskiego, a wujowie Swiatkowscy co wysylali polskich patriotow, tuz po wojnie na śmierc w rosyjskich łagrach, M. Łopińskiego, Jasinskiego, Lipinskiego i wielu innych z PiSu? Zajmijcie sie swoimi rodzinami, tam sie dopiero „ugnoicie”. Zasluzony Dziwisz NIE JEST WLASCICIELEM WAWELU !!!!! TO SKARB NARODOWY TWORZONY PRZEZ WIEKI ISTNIENIA POLSKI !!!! Dziwisz i Kaczynski zabrali POLAKOM dla modlitw Jasna Gore zabrali tez i Wawel dla "WEPCHNIECIA" miedzy koronowane glowy i Marszalka Pilsudskiego niewiele znaczacego, pospolitego czleczyne usilujac z niego zrobic "krolika samozwanca". Byl slabym Prezydentem RP i nie zasluzyl na taki zaszczyt. Ci dwaj , zawlaszczajacvy Polska, to sa falszywe skarby "z targu staroci" zwanego "PCHLIM TARGIEM" !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX