Nowy sondaż Millward Brown: zmiany w czołówce. Kukiz wyprzedza PO z rewelacyjnym wynikiem. PiS prowadzi

Sensacyjny sondaż Millward Brown dla Faktów TVN: 25 proc. dla PiS-u, 17 proc. dla Platformy, tylko cztery partie w Sejmie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską o 8 punktów procentowych. Na PiS chce głosować 25 proc. badanych, na PO - 17 proc. Na drugim miejscu, rozdzielając dotychczasowych liderów, znalazło się przyszłe ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem 20 proc.

Poparcie dla partii politycznych | Create infographics


Wg tego badania w Sejmie znalazłaby się jeszcze inicjatywa Ryszarda Petru - NowoczesnaPL, którą popiera 10 proc. badanych.

Kolejne miejsca zajęły SLD (4 proc.), KORWiN (4 proc.), PSL (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.). Partie te nie znalazłyby się w Sejmie.

Aż 14 proc. badanych nie wiedziało, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie przeprowadzono 1 czerwca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

PiS stabilnie, PO traci

W porównaniu z poprzednim badaniem dla Faktów TVN Platforma traci 8 punktów procentowych (maj 2015 - 25 proc., czerwiec 2015 - 17 proc.). Poparcie dla PiS (25 proc.) oraz ugrupowania Pawła Kukiza (20 proc.) pozostają na tym samym poziomie. Zwiększyło się za to grono zwolenników ugrupowania NowoczesnaPL: z 5 do 10 proc.

Według badania z połowy maja w Sejmie znalazłyby się tylko cztery partie.

Poparcie dla partii politycznych | Create infographics
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (22)
Nowy sondaż Millward Brown: zmiany w czołówce. Kukiz wyprzedza PO z rewelacyjnym wynikiem. PiS prowadzi
Zaloguj się
 • skynet1234

  Oceniono 26 razy 10

  Niezły sondaż dla socjologów. 45% Polaków to debile... Czas otwierać prywatny zakład psychiatryczny...

 • klara551

  Oceniono 15 razy 5

  Ależ odkrycie! Genialne w swojej prostocie. Parę telefonów i już wszystko wiemy. A real? a któż by się tym/chyba tylko Tym/ przejmował.

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 2 razy 2

  W następnym sądarzu proponuję ująć nieistniejącą jeszcze partię, która będzie przenajmegazajebistsza dla każdego wyborcy, a przede wszystkim będzie realizowała program TVN i Gazety Wyborczej. Jak mniemam poparcie będzie oscylowało wokół 200% elektoratu.
  Posiadanie nieistniejących znajomych kwalifikuje się jako urojenia. Jak więc ocenić sądarz, w którym występują nieistniejące partie?

 • 66kropek

  Oceniono 4 razy 2

  Niech żyje partia "Ryszarda Petru"!!! Niesamowita dynamika, partia, która powstała przedwczoraj ma 10% poparcia. Wiemy, że jej zagorzałym zwolennikiem jest red. Tomasz Lis, mam nadzieję, że poprowadzi jej kampanie w mediach. Jest to publicysta bardzo lubiany i poważany przez społeczeństwo, ciepły, wyważony,profesjonalny i obdarzony dużym wdziękiem i poczuciem humoru. Jest również nowoczesnym Polakiem, który doskonale sprawdzi się w tej roli. Bardzo bardzo polecam!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 18 razy 2

  Rewolucja "Oburzonych" ? Najlepiej zacznijcie podpalać sklepy. jak w Londynie...Rezultat będzie IDENTYCZNY... Uczyliśmy młodzież...r e l i g i i..., zamiast uczyć GOSPODARKI... Tak się dać ogłupić zawodowym DESTRUKTOROM ?

 • czcigodnyjorge

  Oceniono 8 razy 2

  Ten na środkowym zdjęciu przypomina mi pewną postać z GW (ale tamta była z innej strony mocy).

 • zEasyPL PL

  0

  Będąc byłym pracownikiem Millward Brown (kiedyś SMG KRC) poruszam problem. Badania te prowadzone są pod wpływem terroru wobec ankietujących, ze strony kierownictwa. TERROR to stwierdzenie ankiety muszą być zrobione. Bierze się menelików, biedniejszych ludzi co ich piwo może skłonić do wyrażenia opinii. Praktycznie ok . 60 % jakichkolwiek badań przeprowadzonych przez tę firmę to farmazony wyssane z palca. Myślę że w ogóle nie tylko w tej firmie badającej opinię publiczną stosowane są takie praktyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX