Ks. Boniecki: Wałęsa przypomina zaszczutego odyńca broniącego się przed rozwścieczoną sforą

"Co się z nami stało, że już nie jesteśmy solidarni?", pyta w "Tygodniku Powszechnym" ks. Adam Boniecki. Duchowny odnosi się do sprawy szafy Kiszczaka. "Lecha Wałęsę już osądzono", pisze, "w miejsce 'pięknego różnienia się' wkrada się zaciekła wola unicestwienia przeciwnika".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W cotygodniowym felietonie w nowym numerze "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki pyta: "co się z nami porobiło?". Według niego w dyskusjach, także tych na temat przeszłości Lecha Wałęsy, "coraz częściej do głosu dochodzi nienawiść". "W miejsce 'pięknego różnienia się', przeciwstawiania argumentów, wkrada się zaciekła wola unicestwienia przeciwnika", uważa duchowny.

"Wszystko, co naiwnie braliśmy za obalenie komunizmu było iluzją, gdyż naprawdę była to operacja prowadzona przez uwłaszczonych komunistów, genialnie sterujących wydarzeniami", ironizuje redaktor senior "Tygodnika". "Lecha Wałęsę już osądzono", zaznacza Boniecki i teraz, jego zdaniem, przypomina on "zaszczutego odyńca broniącego się przed rozwścieczoną sforą".

Boniecki cytuje słowa papieża Franciszka: "Jeśli się nie chce zostać osądzonym przez Boga, nie powinno się stawać sędzią swego brata". I pyta: "co się z nami stało, że już nie jesteśmy solidarni? Że wciąż zachowujemy się tak, jakby Roku Miłosierdzia nie było?".

Więcej w "Tygodniku Powszechnym".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (59)
Ks. Boniecki: Wałęsa przypomina zaszczutego odyńca broniącego się przed rozwścieczoną sforą
Zaloguj się
 • octopus_buster

  Oceniono 14 razy 10

  No, intryga bezpieki i zdrajców spod znaku Michnik i spółki była iście koronkowa! Do tego stopnia, że po kilka lat siedzieli w pudle, ku chwale krasnoludowej ojczyzny, ma się rozumieć. Tam układali Plan i uzgadniali go z bezpieką. Na szczęście Prezes Tysiąclecia przejrzał ich perfidne knowania i lisie intrygi, i teraz wszystko nam powie. Wprawdzie sam nie siedział, ale to chyba dlatego, że prawdziwy etatysta nie powinien łamać prawa swojego kraju.

 • trefar

  Oceniono 9 razy 7

  To my polacy-patrioci, "głęboko wierzący katolicy" pilnujemy żeby nikt "ponad poziomy nie wyleciał". Prosimy o "odpuszczenie naszych win, jako i my odpuszczamy", ale zemsta jest naszą narodową rozkoszą. Nawet Lucyfer nie wystawia warty przy kotle z polakami, bo wie że ziomkowie nikomu nie pozwolą się wychylić. Taki jest nasz patriotyzm, pełen miłosierdzia.

 • piszeconiemysle

  Oceniono 11 razy 7

  Lech Wałęsa przypomina katolika wśród katolików :-)

 • piasek9

  Oceniono 9 razy 5

  Gdyby kosciol nadal reprezentowal te wartosci,co ks. Adam Boniecki..., mialoby gleboki sens nadal w nim uczestniczyc, ale niestety tak nie jest.

 • eddiepolo25

  Oceniono 4 razy 4

  Od biskupów wieszanych w Warszawie za udział w Targowicy, po dzisiejszy chóry zbratanego z rządzącymi, żądnego władzy i pieniędzy pysznego i aroganckiego episkopatu - to kościół katolicki, jego hierarchowie, są główną siłą napędową polskiej tradycji chocholego tańca, narodowej głupoty, rozsadnikiem nietolerancji i nienawiści.

  A to wszystko podparte jak kulawy zydel krzyżem i ewangelią, odziane w sztucznym miodem smarowane obłudne słowa kardynałów i biskupów, w radiowe plugastwa nadawane z rozgłośni zakonnika, którego bez wahania można posądzać o służbę moskiewskiej agenturze.

  Hodowana troskliwie tak zwana "pobożność ludowa" jest glebą, na której to zatrute nasienie chrześcijaństwa przynosi Polsce od wieków ten sam, nieszczęsny plon.

 • Alicja Nowak

  Oceniono 2 razy 2

  WSZYSTKO TO ZASŁUGA JEDNEGO CZŁOWIEKA KTORY NISZCZY KRAJ I DZIELI LUDZI

 • kopandol

  Oceniono 6 razy 2

  Wow!
  Wylew PISdzielskiego łajna na forum wprowadza ludzi w błąd - zwykle następowało to jak pojawiało się nazwisko Lis czy Baczyński.
  Ale , że i ks. Boniecki dostąpił tego "zaszczytu" to zdumiewające.
  Pozostawiam dzikuny taplające się w swoim "narodowo-patriotycznym" łajnie bez komentarza - dobranoc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX