Zobacz, w których miastach żyje się Polakom najlepiej

Gdynia, Wrocław, Toruń, Zielona Góra... Tam mieszka się nam najlepiej. Polacy lubią życie w dużych miastach, czują się za nie współodpowiedzialni i w większości ufają ich prezydentom - to wyniki wielkiego sondażu PBS DGA. Ankieterzy odpytali 16 tysięcy osób.
83 proc. badanych twierdzi, że ich miasto to dobre miejsce do życia. W różnych miastach jest z tym rozmaicie, ale we wszystkich zadowolonych jest więcej niż tych, którym w mieście żyje się źle. Warszawa znalazła się w środku - jako dobre miejsce do życia stolicę wskazało 79 proc. warszawiaków.

Wygrała Gdynia. Czy Wojciech Szczurek, prezydent miasta jest zaskoczony? Chyba nie. - Przez dwadzieścia lat pracowały na ten sukces tysiące ludzi. Jego tajemnica? Choćby taka, że staramy się dostarczyć mieszkańcom usług najwyższej jakości.

Z sondażu PBS DGA płyną też smutniejsze wnioski. Mieszkańcy deklarują wprawdzie zainteresowanie lokalnymi wydarzeniami, ale tylko 25 proc. z nich wzięło udział w konsultacjach społecznych (np. w sprawie zmian nazw ulic). Z drugiej strony 63 proc. badanych twierdzi, że władze nie konsultują z mieszkańcami trudnych decyzji dotyczących miast.

Więcej o szczęśliwych miastach Czytaj tutaj

DOSTĘP PREMIUM