Uciekał przed policją pędząc ponad 200 km/h

Policjanci zatrzymali 25 - letniego mieszkańca Chełma, który uciekał z ogromną ilością przemycanych papierosów. Nie przeszkadzały mu kolczatki na drodze ani śliska nawierzchnia.
- To była wspólna akcja policji, urzędu kontroli skarbowej oraz wydziału realizacyjnego Ministerstwa Finansów - mówi radiu TOK FM Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze dobrze wiedzieli że mężczyzna ma w samochodzie papierosy, dlatego postanowili skontrolować jego audi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Pawłów na Lubelszczyźnie. 25 - latek nie tylko się nie zatrzymał, ale też ostro przyśpieszył i uciekał pędząc grubo ponad 200 km/h. Policjanci rozłożyli na drodze kolczatkę. Mężczyzna przejechał po niej, a potem z przebitymi oponami uciekał jeszcze około trzy kilometry. Następnie porzucił auto i zaczął biec, ale w końcu udało się go zatrzymać. Okazało się, że jego samochód miał też fałszywe tablice rejestracyjne. W środku policjanci znaleźli 18 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

- Na razie trwa ustalanie szczegółów i badanie wszystkiego co znaleźliśmy w samochodzie - mówi Anna Smarzak i dodaje, że dopiero po zakończeniu tych czynności będzie można zdecydować o postawieniu jakichś zarzutów.

DOSTĘP PREMIUM