Ulotki w Warszawie: "Te karły szydziły z naszego prezydenta"

Mieszkańcom Warszawy rozdawano dzisiaj ulotki z cytatami dziennikarzy i polityków nt. Lecha Kaczyńskiego z podpisem: "Te karły szydziły z naszego prezydenta. Teraz my bojkotujemy ich!". - Ja mam 178 cm wzrostu, więc nazwanie mnie "karłem" jest karkołomne - komentuje Katarzyna Kolenda-Zaleska. Marek Suski z PiS-u twierdzi z kolei, że to może być "głos ludu".


"Polityczne i medialne karły udające autorytety" - to tytuł ulotki rozdawanej na ulicach Warszawy. Są na niej zamieszczeni znani politycy, dziennikarze, artyści: Janusz Palikot, Donald Tusk, Stefan Niesiołowski, Joanna Senyszyn, Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Julia Pitera, Radosław Sikorski, Magdalena Środa, Kazimierz Kutz, Michał Figurski, Piotr Tymochowicz, Jacek Żakowski, Grzegorz Miecugow, Tomasz Lis, Piotr Najsztub, Mikołaj Lizut i Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz ich cytaty, które według autorów ulotek obrażały tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ulotkę podpisana jest stwierdzeniem: "Te karły szydziły z naszego prezydenta. Teraz my bojkotujemy ich!".

"Brednie" czy "głos ludu"?- Podoba mi się towarzystwo w jakim jestem - żartuje Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Ja mam 178 cm wzrostu, więc nazwanie mnie "karłem" jest karkołomne - dodaje. Uważa również, że politycy nie mają z tymi ulotkami nic wspólnego.

Innego zdania jest Stefan Niesiołowski z PO. - Pewnie zwolennicy PiS-u kolportują tego rodzaju brednie. Demokracja dopuszcza prawo do bredni - komentuje. Dodaje, że nie przywiązuje żadnej wagi do tych ulotek.

- Specjalnie mnie to nie dziwi. Tego typu wyskoków jest wiele. Myślę, że ludzie mają prawo kwestionować autorytety - komentuje publicysta Jacek Żakowski. - Prawica ma skłonność do tego, że zamiast polemizować, to narusza godność, obraża - dodaje.Marek Suski z PiS mówi, że jego partia nie miała z tymi ulotkami nic wspólnego. - Nic mi o tym nie wiadomo - mówi. Dodaje, że to jakaś spontaniczna akcja obywateli. - Myślę, że to głos ludu - twierdzi.

DOSTĘP PREMIUM