Prawo jazdy w Czechach. Zdawalność: 100 procent. Koszt: 2100 zł

PRZEGLĄD PRASY. "Dziennik Gazeta Prawna" sprawdził, co kryje się za publikowanymi w internecie ogłoszeniami o bezstresowych, ekspresowych kursach na prawo jazdy w Czechach.
Gazeta skontaktowała się z jednym z pośredników i ustaliła, że całkowity koszt wyjazdu oraz pobytu, kursu i egzaminu wynosi 2100 złotych. Cena obejmuje także badania lekarskie, usługi czeskiego tłumacza, tłumaczenie prawa jazdy na język polski i przesłanie go przesyłką kurierską do Polski.

- Najbliższy termin 26 sierpnia, odjeżdżamy co miesiąc 20-osobową grupą z Katowic. Koszt: 2100 zł. Luksus kosztuje. Zdają wszyscy - wylicza dziennikarce "Dziennika Gazety Prawnej" znaleziony pośrednik. - Zda pani na 100 procent, tam nie ma żadnych placów manewrowych. Wykuje pani na pamięć odcinek jazdy i z głowy - dodaje.

Pośrednicy załatwiają też niezbędne formalności. Obcokrajowcy mogą bowiem podchodzić do egzaminu w Czechach, tylko jeśli mają potwierdzony przez policję tymczasowy meldunek na co najmniej 185 dni lub zaświadczenie o pracy w Czechach. Firmy organizujące takie wyjazdy zapewniają, że wszystko jest legalne, a prawnicy pytani przez gazetę twierdzą, że jeśli Polak dostanie już prawo jazdy, nikt nie będzie mu go już mógł odebrać. Co więcej - pośrednicy gwarantują stuprocentową zdawalność.

Więcej o wyjazdach do Czech po prawo jazdy - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Prawo jazdy w Czechach. Zdawalność: 100 procent. Koszt: 2100 zł
Zaloguj się
  • hunter1111

    0

    typowa wspolnota egzaminatorow w polsce pdobnie jak z prawnikami, inynierami budownictwa, i nic z tym nie mozna zrobic bo kazd y znich dba o odpowiedni poziom zawodu......
    moze czas zrobic jakis program komputerowy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX