Bp Pieronek o obrońcach krzyża: To jakaś fanatyczna sekta

- Krzyżem nie wolno manipulować - podkreślał biskup Tadeusz Pieronek w wywiadzie opublikowanym w dzisiejszej ?Polsce?.
- Gdy obchodziliśmy żałobę, to był szczególny moment i wtedy ten symbol był na miejscu -mówił biskup o krzyżu postawionym przed Pałacem Prezydenckim. - A tu się okazało, niektórzy krzyżem zaczęli robić politykę. To jest po prostu niegodne.

Biskup nazwał walkę w obronie krzyża "walką przeciw krzyżowi". Zapytany czy nie można było wcześniej dojść do porozumienia z obrońcami krzyża, stanowczo zaprzeczył:: - Nie trafiają do nich żadne racjonalne argumenty. To jakaś fanatyczna sekta.

- Może obrońcy w końcu się zmęczą, sprawa ucichnie i wygaśnie. Myślę, ze trzeba na to czasu - powiedział, pochwalając decyzję o tymczasowej rezygnacji z przenoszenia krzyża. - A potem prezydent powinien nakazać krzyż po cichu usunąć? - zapytała dziennikarka "Polski". - Tak - odparł biskup.DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Bp Pieronek o obrońcach krzyża: To jakaś fanatyczna sekta
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 10 razy 10

  ...i trzeba się z nimi uchodzić jak z fanatyczną sektą. Żadnych negocjacji. Na wszelki wypadek wylegitymować i zapisać personalia w bazach danych o terrorystach.

 • seba-caad

  Oceniono 9 razy 9

  Okrzyki "Jarek, Jarek" oraz "Rząd musi odejść".nie mają nic wspólnego z religią!
  Grupa fanatyków Kaczyńskiego próbuje wypromować swojego wodza by Siłą przejąć władzę jak Adolf Hitler w Niemczech, kościół niemiecki w tamtych czasach też zachowywał się pasywnie i czekał na rozwój sytuacji.

 • czarna.beata

  Oceniono 9 razy 9

  Tak więc przejrzeliście na oczy kogo lub co tak bardzo popieracie.nie da sie ukryć waszego kościelnego zażenowania ta sprawa .Tak sie składa że pisury urządziły nam Polsce i polakom taki cyrk .Zakrawający na wstyd na całym świecie!!!!

 • anna-pendel1

  Oceniono 8 razy 8

  Do Pana Waldemara 591
  Spolegliwy człowiek to taki na którym można polegać, godny zaufania. W takim sensie stworzył to słowo prof. Tadeusz Kotarbiński. Nie wiem dlaczego wyraz ten bardzo często używany jest bez zrozumienia jego znaczenia i służy do określenia człowieka uległego. Co jest w całkowitej sprzeczności z rzeczywistym znaczeniem tego słowa.
  Podejrzewam, Panie Waldemarze, że nie chodziło Panu o przypisanie biskupowi Pieronkowi tej wspaniałej cechy jaka jest spolegliwość. Tym wspanialszej, ze coraz rzadszej.

 • candid13

  Oceniono 7 razy 7

  Uwazam ze ta fanatyczna sekta pod KRZYZEM NIENAWISCI stanowi grupe potencjalnych niebezpiecznych terorystow. Oni jawnie opowiadaja sie za LIKWIDACJA PREZYDENTA, i o utworzeniu w tym celu organizacji.
  To naprawde latwo wniesc w teczce rewolwer czy inna bron. Na swiecie mamy przyklady atakow kreowanych wlasnie przez nienawisc przez chorych umyslowo ktorych pod KRZYZEM NIENAWISCI nie brakuje. A CHORY UMYSLOWO PREZES chichocze. POTWORNE ! a podobno Polska byla najwazniejsza

 • anna-pendel1

  Oceniono 6 razy 6

  A jaką sektę reprezentował biskup Pieronek kiedy mówił, że Izabela Jaruga-Nowacka to taki beton, ze nawet kwas solny jej nie skruszy. Odbywająca się demolka prawna pod pałacem prezydenckim możliwa jest tylko w państwie wyznaniowym, jakim jest III RP. Paradoksem jest to, że atakowany obecnie przez “obrońców krzyża” nowy lokator pałacu jest zasłużonym budowniczym państwa wyznaniowego. Taki “pluralizm” w kościele katolickim występuje od czasu, gdy cesarz Konstantyn uznał chrześcijaństwo za religię państwową a potem państwo watykańskie posługiwało się tymże “pluralizmem” dla budowania swojej pozycji, największego feudała Europy. Bronisław Komorowski mimo, że jest atakowany, jakoś - i to nieżle - się “wyżywi”. Marny los mają tylko szeregowi obywatele, którym żle się żyje w państwie wyznaniowym. Niestety, niektórzy z nich głosują na konfesyjną prawicę /w ostatnich wyborach prezydenckich musiało być ich dużo/ jakby nie rozumieli, ze w ten sposób wzmacniają państwo wyznaniowe. Amen

 • romp

  Oceniono 3 razy 3

  a co myśli acb, gocłowski i inni hierarchowie
  co z ks.mybachem-rydzykiem
  chyba w samym kościele nie ma jedności,może po niesubordynacji "wiernych"obrońców
  coś się zmieni jeszcze nikt za mojego życia nie wyzywał księzy od gestapo

 • adam_skowron

  Oceniono 3 razy 3

  o proszę, rodak z dalekiej Kanady zwraca się do biskupa per "smieciu":

  " andrzej: Ojciec PIO
  Chociaz byl krytykowany przez zwierzcnikow,byl posluszny.Ale ja nie moge.Ty SMIECIU uwarzasz mnie za skarlowacionego bo mysle inaczej niz ty.Jeszcze raz to pisze. Ty smieciu Polskiego kosciola zadzwon do mnie z tamtego raju 0408357095 Andrzej z Melbourne.Jeszcze za zycia mozesz sie otym przekonac czy ten komurkowy jest prawdziwy.Czekam SMIECIU."

  Przyjemny elektorat ma PIS, I jaki skłonny do dialogu i szukania porozumienia,

 • adam_skowron

  Oceniono 5 razy 3

  zobaczmy moze jak się godnemu biskupowi dostaje od jego owieczek, I za co? a za to że ośmielił sie miec inne zdanie niż oszolomy i czciciele radia bez ryja:

  "kobieta: Pieronek sam jest karłem i na pewno nie jest patriotą skoro
  bólu swoich rodakow i chęci upamietnienia ofiar zrozumiec nie potrafi. Ale jest wiadomym,ze Kościół jest tez niszczony od srodka przez takich kaplanów ,............."

  BJP: Po co Pieronek zostal ksiedzem?
  Aby napluc w twarz tym, dla ktorych krzyz jest symbolem meki Jezusa Chrystusa i dla ktorych ten symbol ma olbrzymie znaczenie.
  "Fanatyczna sekta" - wyzwiska rodem z PRLu przeniesione na folwark Pieronka."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX