Oficer BOR: Wizyta prezydenta 10 kwietnia źle zabezpieczona

Wizyta w Katyniu planowana na 10 kwietnia była źle przygotowana - powiedział w Polsat News oficer Biura Ochrony Rządu, chcący zachować anonimowość. Według niego do zabezpieczenia wizyty oddelegowano tylko 3-4 funkcjonariuszy BOR.
- Z mojej wiedzy wynika, że było czterech funkcjonariuszy. Trzech albo czterech. Jeden odpowiedzialny, jeden wspomagający i pirotechnik. W czasie wizyty Pana Prezydenta Kwaśniewskiego na cmentarzu katyńskim zaangażowanie środków było kilkukrotnie - przepraszam - kilkunastokrotnie większe - powiedział Polsat News oficer.

Według niego nie było rozpoznania pirotechnicznego lotniska, koniecznego przy takich wizytach.

- Pirotechnik, w czasie gdy były robione przygotowania do wizyty nie był, nie asystował służbie dokonującej kontroli, więc tak do końca nie mógł być pewny, że ta kontrola została wykonana. Obligatoryjnie przy każdej wizycie, w każdym miejscu czasowego pobytu jak również na lotnisku dokonuje się takiego rozpoznania - stwierdził w Polsat News funkcjonariusz BOR.

''Szef BOR nie wszczął postępowania w sprawie zaniedbań''

- Na chwilę obecną Biuro nie podjęło żadnych czynności wyjaśniających - powiedział stacji oficer. - Biuro nie wyjaśnia sytuacji, czy i w jaki sposób działania BOR mogły przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wypadku. Pan generał świadomie zrezygnował z kontroli wykonywanych działań ochronnych ze strony rosyjskiej. Tak naprawdę Biuro Ochrony Rządu nie ma zielonego pojęcia co się stało - dodał funkcjonariusz, który chce zachować anonimowość.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Oficer BOR: Wizyta prezydenta 10 kwietnia źle zabezpieczona
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 6 razy 4

  anonimowy czyli Pan NIKT, połowa doniesień to doniesienia anonimowe, jaki sens jest tworzyć artykuł na podstawie anonimowych wypowiedzi, sezon ogórkowy czy znany polski brak dziennikarskiego profesjonalizmu.
  Ja anonimowo doniosę że jeden z "obrońców krzyża" jest boliwijskim szpiegiem i w podwarszawskiej miejscowości rodzina bocianów wychowuje małego porzuconego kangura

 • odra-1305

  Oceniono 5 razy 3

  pogratulować oficerowi logicznego myślenia (nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera)

 • asd-53

  Oceniono 4 razy 2

  Tak pogadac to ja tez moge. Jesli faktycznie pan cos wie to do Prokuratury z ta wiedza , a nie do pismakow , wierszowka podzieliliscie sie 50\50.
  Takiego BOR-ca w trybie dyscyplinarnym zwolnilambym z pracy , gdyz nie gwarantuje bezpieczenstwa.

 • wj1964

  Oceniono 4 razy 2

  Panie oficerze BOR-u - pana wiedza jest bezpośrednia, czy pośrednia (chyba tak). Wyrwał pan kilka złotych od Polsatu za opowiadane pierdoły ?

 • candid13

  Oceniono 3 razy 1

  w PISLAMIE zgromadzilo sie mnostwo osob ktore cierpia a to na urojenia, a to na manie przesladowcza, a to na psychoze maniakalno depresyjna, obsesjonaci spod KRZYZA NIENAWISCI nie liczacy się z prawem, nie szanujacy przepisów. Obsesja wyklucza zdrowy rozsądek. Co gorsza ciemny lud to kupuje.
  Czy ci pirotechnicy z BOR mieli odpalac fajerwerki na czesc Lecha ktory pragnal szumnie rozpoczac kampanie prezydencka

 • romp

  0

  jak przechodzisz przez jezdnię przy czerwonym świetle i cię pieprznie to
  nie samochód jechał za szybko
  nie inni namówili ciebie do przejścia
  nie światło zmieniło się podstępnie
  nikt ciebie nie wypchnął bo sam wlazłeś
  tylko twój znajomy policjant będzie próbował zmniejszyć twoą winę

 • tegepe

  0

  Ciekawe, że dopiero teraz ogłasza te swoje "rewelacje". Na czyje zamówienie?

 • wodnik55

  0

  Jak rozumiem brak pirotechników jest bezpośrednią przyczyną nacisków i presji na pilota, jego braku asertywności oraz debeściarstwa. I jak rozumiem to jeśli samolot nie rozbił by się z winy pisowskiej mentalnej głupoty to Rosjanie odpalili by ładunki wybuchowe pod płytą lotniska w Smoleńsku.
  Jaki kraj taka logika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX