"Z dumą będę przyjmował ciosy tych starców". Akcja przeciwników krzyża przed Pałacem Prezydenckim

Na razie jest ich ponad 250. Poznali się na Facebooku. Chcą zaprotestować przeciwko pozostawieniu krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Zapowiadają na poniedziałek pokojową akcję. Ale jak mówi TOK FM jeden z jej inicjatorów "z dumą" będzie "przyjmował ciosy tych starców". Akcja rozpocznie się o 23 w poniedziałek, 9 sierpnia.
Gorąco przed Pałacem Prezydenckim. Krzyża nie przenosimy. Przeczytaj

To oddolna obywatelska akcja. - Nie reprezentujemy żadnego ugrupowania politycznego. Żadnej organizacji pozarządowej. Jesteśmy osobami prywatnymi. Nie kierujemy się negatywnymi emocjami, w stosunku do ludzi koczujących przed Pałacem Prezydenckim - tłumaczył w rozmowie z TOK FM Dominik, jeden z inicjatorów akcji.

Do tej poru na Facebooku (gdzie powstała "Akcja krzyż") akces zgłosiło ponad 250 osób. W większości, jak mówi organizator, to ludzie młodzi. - Taka liczba to jest jakiś pokaz siły - powiedział.

"Partia krzyża i partia św. Anny". Przeczytaj

Akcję zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Początek o 23. Organizatorzy powiadomili o niej (zgodnie z przepisami) stołeczny ratusz. Miasto wydało zgodę na manifestację, która ma zakończyć się o 1 w nocy.

- Nie chcemy dopuścić do żadnej bijatyki i awantur, żeby znów całe społeczeństwo się podzieliło. Wiemy, to fizycznie niemożliwe żebyśmy zabrali krzyż, ale może dojść do sytuacji, że ktoś podejdzie i będzie próbował siłowo krzyż stamtąd usunąć. Ja osobiście stwierdziłem, że będą z dumą przyjmował ciosy tych starców - zapowiada jeden z pomysłodawców akcji. I podkreśla "nie jesteśmy zgrają fanatyków". - Po prostu chcemy pokazać, że też mamy siłę i potrafimy osiągać swoje cele - dodał.

Walka o krzyż. Na poduszki

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (101)
"Z dumą będę przyjmował ciosy tych starców". Akcja przeciwników krzyża przed Pałacem Prezydenckim
Zaloguj się
 • hydrograf

  Oceniono 45 razy 27

  @maxpw
  Raczej "warchołów terroryzujących resztę społeczeństwa" czy może "świętokradców wykorzystujących krzyż do podłej polityki", albo może "psychicznie chorych dewotów PiSu"?

 • epupecki

  Oceniono 36 razy 26

  Popieram!!!

 • asd-53

  Oceniono 41 razy 23

  POPIERAM !!!!!!
  Pokazecie w ten sposob wszystkim , ze w tej sprawie istnieje inne zdanie i to zdecydowanej wiekszosci.
  Moze ``obroncy krzyza`` zauwaza , ze oprocz nich sa rowniez inni , ze zdaniem ktorych nalezy sie liczyc. i uszanowac.
  Moze to pozwoli na glebsze zrozumienie i wyciagniecie madrych wnioskow.
  Mam nadzieje, ze nie znizycie sie do ich poziomu i histerii.

 • epupecki

  Oceniono 36 razy 22

  Ludzie jaki szacunek? Komu? Do psychiatryka ich zamknąć, tam można znimi godnie porozmawiać gdy w kaftanach będą siedzieć!

 • kolega77

  Oceniono 35 razy 19

  Tu nie chodzi o sam krzyż jako symbol wiary /to tylko dodatek/ Tu chodzi o miejsce w którym mogą zwierać się wyznawcy "nowej wiary" / pis-sekty/ aby wyrażać swój sprzeciw wobec prezydenta i rządu , a z drugiej strony swoje gorące uwielbienie dla prezesa i jego zmarłego brata..

 • mangold

  Oceniono 27 razy 17

  raz krzyżem raz kotem pisowską hołotę !

 • jogar

  Oceniono 19 razy 13

  Super, popieram , niestety nie jestem młoda i nie jestem z Warszawy- bo też wzięła bym udział. Do dzieła.
  I do margaritka4321- mety to jesteście wy fanatycy, którym się do tego wydaje, że za to co robicie należy wam sie szacunek. Otóż zero szacunku dla was. Jeste\scie zwykłe nieroby i awanturnicy. Do tego prawo macie za nic. A juz na pewno nie jesteście Polakami ani przez duże ani małe p.

 • chwalmypana

  Oceniono 18 razy 12

  Akcja z krzyżem totalnie potwierdziła to co wiem już od lat. Najwiecej na sporach zyskuje kościół, który nie potrafi się określić. Z jednej strony chce krzyż przenieść, ale z drugiej strony ugina się przy agresywnej manifestacji chrześcijańskich fundamentalistów.
  Ta sekta powinna być opodatkowana, nie mozna tolerować za darmo instytucji, która promuje ciemnotę i ksenofobię. Niech państwo czerpie z tego korzyść. Na głupocie się zarabia.

 • chri-s48

  Oceniono 16 razy 12

  Nie może być szacunku dla warchołów,psycholi nadpobudliwych którzy mają gdzieś prawo i porządek,a obnoszą się patriotami walczącymi o Polskę. To ludzie dla których wojna się nigdy
  nie skończyła ,jak nie ma wroga trzeba go natychmiast stworzyć. Oni nie nadają się do jakiejkolwiek polemiki ani na temat religii,rządu,instytucji państwowych to jest syndrom tzw.
  nam zawsze żle w/g znanego przysłowia jak nie wiatr w oczy to.................................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX