Polscy strażacy wyruszają na pomoc Rosjanom

Strażacy z kilku polskich województw wyruszają dziś do Rosji, gdzie mają pomóc w gaszeniu pożarów trawiących od kilku tygodni ten kraj. Decyzję o wyjeździe grupy strażaków podjął minister Jerzy Miller.
Strażacy wyjadą dziś o godzinie 14. W akcji wezmą udział strażacy z Mazowsza, Śląska, Opolszczyzny, Lubelszczyzny, Podlasia, województw: kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Do Rosji pojedzie łącznie 5 dowódców. Specjalny batalion gaśniczy PSP liczy 155 osób. Akcja będzie na miejscu koordynowana przez służby ratownicze Federacji Rosyjskiej. Strażacy wezmą ze sobą specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Akcja będzie trwała 2 tygodnie. Strażacy powrócą do kraju 21 sierpnia br.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Polscy strażacy wyruszają na pomoc Rosjanom
Zaloguj się
 • anna-pendel1

  Oceniono 3 razy 3

  Wreszcie! Zadziwiająca jest obojętność państw europejskich wobec przerażającej pożogi w Rosji.

 • twilk68

  Oceniono 2 razy 2

  Te pozary, to potworna tragedia. To dobrze, ze staramy sie pomoc. Nasi strazacy sa fantastyczni. Moze tez mamy kilka wolnych Dromaderow do gaszenia nowych ognisk zapalnych z powiertrza...

 • o.beyzyma

  0

  BRAWO STRAŻACY!
  To jest w naszym wspólnym interesie, by ugasić pożar, bo gdy łupnie w jakimś ośrodku nuklearnym, to będziemy mieli druigi Czarnobyl, jeśli nie gorzej :(

 • walter-622

  0

  Należy być dumnym z postawy naszych strażaków i życzyć Im powodzenia w tej niezwykle
  trudnej akcji, bowiem sytuacja z tymi pożarami jest wyjątkowo skomplikowana z powodu temperatury, silnego wiatru i warunków terenowych (płoną głowie lasy na torfowiskach, których gaszenie jest wyjątkowo trudne i bardzo niebezpieczne - w ich gaszeniu zginęło
  już ponad 10 rosyjskich strażaków).
  Nie wiem skąd zdechły mops11 bierze pomysły dla swoich rewelacji - w akcji gaszenia
  tych pożarów biorą już udział jednostki strażackie z Białorusi, Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, a nawet z ... Włoch.
  Tak wiec pozostaje nam życzyć naszym strażakom rychłego i szczęśliwego powrotu z pomyślnie spełnionej akcji.

 • wegl43

  0

  Tak właśnie. Rosjanie w czasie tegorocznej wielkiej wody, przysłali nam dużo sprzętu, nasze media, informowały o tym, migawkowo. Bądźmy solidarni. Nie wiem skąd MOPS1111 ma takie wiadomości, że Rosjanie odrzucali pomoc, nie mam takiej wiedzy aby jakiekolwiek państwo europejskie deklarowało pomoc. Brawo nasi STRAŻACY!. Mam nadzieję, więcej, żądam aby nasi bohaterowie, tak właśnie: bohaterowie tych ciężkich czasów, powodzi, zostali odpowiednio uhonorowani.

 • mops1111

  Oceniono 5 razy -5

  Anno, to dlatego, ze do tej pory Rossja te pomoc odrzucala. Glupia duma zdechlego imperium. Podobnie pozwolono udusic sie marynarzom Kurska, gdy jednoczesnie Norwegowie twierdzili, ze byli w stanie dostac sie na czas do wraku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX