Przeniesienie krzyża sprzed Pałacu pod koniec sierpnia?

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim ma zostać przeniesiony pod koniec sierpnia - nieoficjalnie dowiedziała ?Gazeta Wyborcza?. - Może być coraz trudniej. Grupa pod krzyżem radykalizuje się - mówi jeden ze stołecznych polityków PO.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest na urlopie i nie mogła skomentować informacji o terminie przeniesienia krzyża. O tym, że ma nastąpić to pod koniec sierpnia powiedział w rozmowie z "GW" anonimowy polityk PO.

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim ustawili po katastrofie smoleńskiej harcerze i harcerki z różnych związków ruchu skautowego, skupieni w ruchu "Inicjatywa Polsce i bliźnim". Zgodnie z porozumieniem podpisanym przez Kancelarię Prezydenta, kurię metropolitalną, harcerzy i Kościół Akademicki św. Anny, krzyż ma zostać przeniesiony do kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

Jednak próba przeniesienia krzyża podjęta 3 sierpnia zakończyła się fiaskiem i przepychankami między policją, a "obrońcami krzyża". Od tej pory wokół krzyża cały czas czuwają zwolennicy krzyża, po przeciwnej stronie barierek demonstracje i happeningi organizują zwolennicy przeniesienia krzyża.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Przeniesienie krzyża sprzed Pałacu pod koniec sierpnia?
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 5 razy 3

  Ale się kurna cackają. Pod koniec sierpnia. Może pod koniec roku?
  Do tego czasu Macierewicz, Kaczorowicz i Rydzykiewicz zdążą tam zbudować regularna armię.

 • marynica

  Oceniono 5 razy 3

  I po co o tym mówić? Żeby wszyscy fanatycy z polski i Chicago się zjechali? Oczekuję, że przeniesienie krzyża nastąpi szybko, sprawnie i ostatecznie, a przestrzeń PUBLICZNA przed siedzibą prezydenta bedzie chroniona przed wszelkim oszołomstwem.

 • seba-caad

  Oceniono 2 razy 2

  Mam propozycję:
  Niech wiedzie buldożer, ogrodzi się plac budowy, wyprosi z budowy za ogrodzenie osoby postronne,
  Niech wykopie ogromny dół w którym zakopie ten krzyż, a nad nim na wysokości chodnika niech będzie tablica upamiętniająca śmierć 96 ofiar, bez wymieniania nazwisk, będzie to gwarancja niewykorzystywania tego miejsca przez konkretne partie polityczne, a wszyscy razem i każdy z osobna będzie wiedział kogo, lub co chce w tym miejscu upamiętnić.

 • czarna.beata

  Oceniono 1 raz 1

  jetem za buldożerem....tak mi obrzydła ta katastrofa że juz wisi mi to co i kto zginą!!

 • ada-07

  Oceniono 1 raz 1

  Tematu krzyża by już nie było od 3 sierpnia,gdyby Kaczyński uspokoił Obrońców apelem o zaniechanie tej demonstracji. Temat wciąż jest aktualny, bo nowym pomysłem PiS-owców jest honorowy patronat Matki Kaczyńskich nad pomnikiem, który szantażem chcą wymóc na władzach RP. Nikt nie lubi być szantażowany, zwłaszcza, gdy mu się najpierw zarzuca udział w ,,zbrodni".

 • ada-07

  Oceniono 1 raz 1

  Fudalejw.1.
  A kuku, figlarzu!
  Przecież Ty jesteś biedną, pożałowania godną ofiarą tej obłudy.
  Z niespożytą energią komentujesz, krytykujesz, negatywnie się emocjonujesz.Dałeś się zmanipulować tym, jak ich zwiesz: "karłom i karlicom moralnym i medialnym",salonowi oraz mediom". Zajmij się czymś pożytecznym, produktywną działalnością jakąś, przewietrz umysł, odśwież język, wyobraźnię odkurz, bo te karły i karlice do znudzenia wałkujesz.

 • focus144

  Oceniono 3 razy 1

  zasrani emeryci...dostają kase i mają wszystko w dupie..

 • czarna.beata

  Oceniono 3 razy 1

  ciekawe że ciągle jest z tym problem.zaczyna mnie to śmieszyć.zero respektowania prawa.pace podatki i żądam by w miejscach publicznych nie obmadlano jakiś symboli bo nawet nie jest poświęcony ten ...no trudno nazwać to coś krzyżem.....co zresztą gwarantuje mi i wielu innym konstytucja .państwo bezprawia. paradoksalnie ten paranoik kaczynski sam do tego doprowadził do bezprawia hahahahahahaha.nikt nie widzi różnicy nie chodzi to u ten "krzyż" ale o miejsce które nie jest odpowiednim do modlenia sie ,zniczy itp.ale cóz wymagać od takich jak sałata......bezmózgowców bez wykształcenia i elementarnej wiedzy.

 • jachujan

  Oceniono 3 razy 1

  ten krzyz to nauczka dla wszystkich. Nim postawisz krzyz, poza miejscem dla niego wlasciwym, sto razy zastanow sie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX