"Obrońcy" krzyża: To nie tablica, to czekoladka

"Hańba" - tak uroczystość odsłonięcia tablicy na Pałacu Prezydenckim opisują "obrońcy" krzyża. - Jakby wygrał (w wyborach prezydenckich - red.) Jarosław Kaczyński, to tu byłoby pięć pomników - atakowała jedna z osób sprzed Pałacu.
Dobrze, że odsłonięto tablicę? GŁOSUJ

"Obrońcy" krzyża są niezadowoleni z odsłoniętej tablicy. W czasie uroczystości krzyczeli: "hańba" i próbowali zakłócić jej przebieg. - Jeżeli tam otwiera się tablicę bez konsultacji i bez jakiekolwiek społecznej rozmowy, to uważam, że to jest prymitywizm - mówi jeden z "obrońców" w TVP Info. - Będziemy wyrażać swoje niezadowolenie. To jest czekoladka, nie tablica - dodaje inny.

Według nich, płyta upamiętniająca ofiary katastrofy jest za mała. - Oszukali naród po cichu. To barbarzyńcy. Oni chcieli, żebyśmy przychodzili ze szkłem powiększającym, żeby tablicę oglądać - mówi naszemu reporterowi jedną z kobiet stojąca koło tablicy. Jednocześnie mają pretensje, że ich o uroczystości nie powiadomiono. - My jesteśmy narodem, który ma prawo do informacji. To co się tu stało ma cechy gangsterskie. Chodzi o formę. Robili to po kryjomu, po złodziejska - przekonuje jeden z mężczyzn pod Pałacem.

Chcieliby, żeby w sprawie tablicy ktoś się z nimi skonsultował. - Przede wszystkim poważny człowiek, który poważnie traktuje tę katastrofę. Ktoś z Kancelarii Prezydenta, może sam prezydent - mówił jeden z mężczyzn zgromadzonych przed Pałacem. Obrońcy krzyża zapowiadają również, że nadal będą stać pod Pałacem. - Nie opuścimy tego miejsca. Chcemy pomnika godnego - żądają.

Po uroczystości wielu obrońców krzyża było zdenerwowanych całą sytuacją. - Zburzyć Pałac Prezydencki i na tym miejscu postawić pomnik dla pana Kaczyńskiego - krzyczał mężczyzna sprzed Pałacu. - Jakby wygrał (w wyborach prezydenckich - red.) Jarosław Kaczyński, to tu byłoby pięć pomników - dodawał inny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
"Obrońcy" krzyża: To nie tablica, to czekoladka
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 4 razy 4

  Moze kontra pikieta i wreczyc tym PiSjugend po tabliczce gorzkiej czekolady? Moze to cos co oni naprawde chca? A troche magnezu im nie zaszkodzi

 • seba-caad

  Oceniono 3 razy 3

  Od początku było wiadomo, że nie chodzi o Krzyż, tablicę, czy nawet pomnik tylko o eskalację konfliktu przez zwolenników Jarosława Kaczyńskiego.
  Chodzi o uniemożliwienie normalnego funkcjonowanie Państwa i utrudnianie pracy obecnie urzędującemu Prezydentowi Polski.

 • czernislaw

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba było zrobic taką malutka tabliczkę w wielkości wizytówki, wówczas by się domagali tabliczki wielkości conajmniej czekolady :)

 • lady_gosiolog

  Oceniono 3 razy 3

  BANDA TERRORYSTÓW!!!!!!!!!!!!!!

 • czarny_smart

  Oceniono 2 razy 2

  Myślę że ci oszołomi z pod krzyża ,patrząc na ich wiek nie długo będą mieli własne krzyże i sprawa sama się rozwiąże !!!

 • dziki7771

  0

  No to smacznego :)

 • czarna.beata

  0

  ten dziadek zaraz zawał przejdzie ,tak dziadek tak zróbcie zbiórkę dobrze mówisz i wystawcie sobie pomnik ale na własnej działce za własne kuponie !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX