Słuchaczka Radia Maryja: "Niech krzyże wyrosną jak las"

Słuchacze "Radia Maryja" wspomagają obrońców krzyża nowymi pomysłami. Pani Elżbieta zaapelowała do innych odbiorców, by stawiali krzyże na prywatnych posesjach. "Niech wyrosną jak las" - mówiła na antenie - "nie bać się, że nas ktoś będzie szczuł".
Las krzyży w Polsce? Kto wie. Jeśli odbiorcy toruńskiej rozgłośni pójdą w ślady pani Elżbiety z Londynu, przebywającej obecnie w Bielsku Białej, to wkrótce krzyże będą głównym elementem prywatnych posesji. Przed domem słuchaczki "Radia Maryja" 4-metrowy krzyż, jak twierdzi, stoi od 10 lat. Teraz apeluje do innych:

- Przecież każdy ma swoją prywatną posesję. Postawić krzyż na swojej prywatnej posesji. Niech te krzyże wyrosną jak las! - mówiła na antenie.Prowadzący audycję redemptorysta nie wchodził słuchaczce w zdanie, nie komentował. Rozgłośnia "nie włączyła się w promocję jej akcji" - pisze "Głos Rydzyka". Pani Elżbieta mówiła więc dalej:

- My mamy prawo stawiać krzyże, nie uciekać z krzyżem, nie bać się, że nas ktoś będzie szczuł. Nikt nam nic nie zrobi, bo my mamy Chrystusa przy sobie. I taki mój apel.

Pani Elżbieta żałowała tylko, że dodzwoniła się w godzinach nocnych (był prawie kwadrans po 1 w nocy).

- Byłabym niezmiernie wdzięczna, gdyby mój apel został powtórzony w godzinach możliwych do słuchania - podsumowała słuchaczka.

Do tej pory jednak, powtórki apelu jeszcze nie słyszeliśmy.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Słuchaczka Radia Maryja: "Niech krzyże wyrosną jak las"
Zaloguj się
 • seba-caad

  Oceniono 10 razy 10

  No nie wiem czy to dobry pomysł, bo jak chcieli stawiać krzyże u Kaczyńskiego w Ogródku to Kaczyński nasłał Policje.

 • mac.umatik

  Oceniono 8 razy 8

  hehe tylko niech piorunochrony na tych wyższych pozakładają, żeby później nie bylo że obce siły ingerują :D

 • acc4

  Oceniono 7 razy 7

  Niech sobie mohery krzyżują prywatne posesje, nic nam do tego. Tylko niech nie wypuszczają psów na ulice, żeby podlewały latarnie. Już widzę różne gustowne kasnoludki pomiędzy krzyżami. Jeśli dzięki temu wrośnie turystyka przyjazdowa do Polski - to czemu nie?

 • ostjan

  Oceniono 7 razy 7

  Tak trzymać! Niech sobie stawiają na prywatnych posesjach krzyże w dowolnych ilościach. Niech bronią później tych tych krzyży do upadłego. Mogą czuwać przy nich przez całą dobę, modlić się i odprawiać procesje i wszystko co sobie wymyślą. Na własnych posesjach, ale tylko na własnych posesjach.

 • nanook

  Oceniono 7 razy 7

  Takie lasy z dwóch desek zapewne i klimat poprawią :D

 • bzyks

  Oceniono 5 razy 5

  Acha, niech wyrosną. Ale nie las, tylko 96 sztuk. I nie gdzie bądź, ale pod domem prezesa na Żoliborzu. Widziałem na forum w "Gazecie" komunikat jakiegoś komitetu "Krzyżowcy smoleńscy", że to już niebawem, że akcja nie wymaga uprzedniego zgłoszenia i że nie zamierzają naruszać integralności (szczególnie: fizycznej) prezesa...

 • wilcy

  Oceniono 5 razy 5

  "A my staniem jako te grzyby-purchawki pomindzy niemi!"

 • areopag

  Oceniono 4 razy 4

  Krzyż to pogański wynalazek.
  Nie ma nic wspólnego z aprobatą Boga!
  Ale Jego przeciwnikowi-Szatanowi- skutecznie
  udało się przemycic swoją propagandę,
  że niby krzyż to świętośc.Biblia otwarcie
  informuje,że władcą świata jest Sztan Diabeł
  więc nie dziwmy się,że jego znak jest
  wszędzie.Co więcej, znak ten wzbudza
  kłótnie,walki i przelew krwi! To kolejny
  dowód,że krzyż to "autograf Diabła".

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Ten apel chyba nie spotka się z należnym mu entuzjazmem radio-maryjnej elity. W końcu, jakkolwiek groteskowe skutki tego pomysłu, to musieliby by go realizować w ramach prawa, na własny koszt, nikomu by to specjalnie nie przeszkadzało, no i nie zagrażałoby istniejącemu rządowi. Happeningi nie miałyby sensu. Sami by robili z siebie głupoli na własny rachunek. No i wbrew temu co mówi ta pani, nie każdy ma swoją posesję. No chyba że zrobią jak ten radny, który za swoją posesję uznał plac przed blokiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX