Obrońcy spod Pałacu: Jak trzeba będzie, postawimy i dziesięć krzyży

- Zastosowano presję i represje - tak o przesunięciu ich spod krzyża mówią samozwańczy obrońcy - Przeszliśmy do boksu jak dla bydła - żalą się reporterowi TOK FM. Dziś nad ranem policja usunęła ludzi zgromadzonych pod krzyżem przez Pałacem Prezydenckim. Część osób trzeba było przenieść. Obyło się jednak bez incydentów.


- To się zaczęło koło 4. Panowie przyszli i zaproponowali, żebyśmy przeszli sami do boksu jak dla stada krów. I zaczęło się, że wszyscy po kolei zostali przetransportowani do drugiego boksu - opowiada reporterowi TOK FM jeden z samozwańczych obrońców krzyża.

Dziś nad ranem policja na prośbę Biura Ochrony Rządu przesunęła ludzi stojących pod krzyżem. . Jutro mają się odbyć uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego. Trzeba sprawdzić teren.

"Postawimy nawet 10 krzyży"

Operacja przebiegła spokojnie. Część ludzi przeszła w wyznaczone miejsce sama, niektórzy rozeszli się do domów. Ci, którzy zostali w wyznaczonym przez policję miejscu powtarzają, że ich usunięcie to hańba. - Będziemy przy tym krzyżu, jak trzeba będzie to postawimy jeszcze dziesięć. Bez względu na opór przedstawicieli władz - mówił jeden ze wzburzonych mężczyzn.

- Mądrzy ludzie mówią, że nie są w stanie kopać się z końmi. W stosunku do krzyża i garstki ludzi użyto nieadekwatnych sił. Zastosowano presję i represje. W miejsce krzyża chcę rozwinąć wielki baner z podobizną Lenina - twierdzi jeden z mężczyzn stojących pod krzyżem - dodał drugi obrońca - Zniszczymy baner i będziemy chcieli, żeby krzyż, który ma tu swoje miejsce, nadal stał - rzucił.

Zaapelował do wszystkich katolików, aby w niedzielę, dzień wojska Polskiego przyszli pod Pałac Prezydenckim z krzyżem w ręce. - Pokażmy jak wygląda oblicze Polski - dodał.

Ludzie pokazali, co swoje

Jedna z kobiet, która "była pod krzyżem przez wiele dni", wyraziła przekonanie, że "tak licznie jak dotąd obrońcy krzyża już pod Pałac Prezydencki nie wrócą". - Ludzie pokazali, że są w stanie zorganizować się przeciwko tym, którzy mataczą w sprawie katastrofy smoleńskiej, ale nie będą tu przychodzić w nieskończoność - powiedziała PAP.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Obrońcy spod Pałacu: Jak trzeba będzie, postawimy i dziesięć krzyży
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 7 razy 7

  Najlepiej stawiać krzyż co 6,66 metra, nie wyłączając lotnisk, boisk, dróg, jezior i 200 milowego pasa morskiego, na chwałę pana waszego szatana. Radio ma ryja szuka biznesu wiec tę poziomą poprzeczkę przerobi się na wirniczek z przeciwbieżnymi łopatkami. Będzie alternatywne źródło energii

 • nanook

  Oceniono 7 razy 7

  U siebie w domu i na prywatnych posesjach stawiajcie - tak jak wam wasz pan dusz waszych z radia ma ryja nakazał

 • nintom

  Oceniono 5 razy 5

  KRZYŻE MNIE BOLĄ

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Coś czuję, że to nie koniec tej imprezy. Ale przynajmniej coś ruszyło.

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Mysle, ze sprawa przeciagala sie tak dlugo, bo prezydent Komorowski za wszelka cene chcial po swojemu rozwiazac sprawe ugodowo jak prawdziwy katolik milujacy blizniego, ale chorzy z nienawisci ludzie z antychrzescijanskiej sekty rydzykowej, podburzani przez wodza sekty i gazete niepolska nie chcieli do tego dopuscic
  dla nich najwazniejsze jest niszczenie Polski przez podzial, nienawisc,agresje i pogarde - to metody ktore tez propaguje Rydzyk w swojej szkole "niemoralnosci medialnej" dodajac ze z akceptacja kosciola ktory Rydzyk rowniez z zapalem niszczy i dzieli

 • przyganiacz

  Oceniono 2 razy 2

  "Obrońcy spod Pałacu: Jak trzeba będzie, postawimy i dziesięć krzyży"

  Aby co udowodnić? Raczej własną głupotę i opętanie.
  Zresztą każdą ich ilość można usunąć. I to na wasz koszt.

 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  Pozwalam ale się gwoździami do nich poprzybijajcie na własnych działkach albo pod Jarka oknem. Sam wam zardzewiałe gwoździe wyśle

 • kesz4

  0

  ...jak mawiał jeden koleś z Zurychu,bójmy się Cienia zbiorowego,powoli zaczyna wyłazić...uważajmy..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX