Komitet budowy pomnika ofiar ma stronę internetową

Społeczny Komitet na rzecz wzniesienia pomnika 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem stworzył stronę internetową. Podaje tam swój skład i cele działania, oraz apeluje o poparcie idei budowy pomnika.
Informacje znaleźć można pod adresem: www.spolecznykomitetbudowypomnika.pl.

Członkowie Społecznego Komitetu wskazują, że monument, upamiętniający Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary tragicznego wypadku, powinien być wzniesiony przy Pałacu Prezydenckim, naprzeciw Kościoła Karmelitów. Sugerują też, że tam gdzie stoi krzyż powinna zostać umieszczona tablica przypominająca, że w tym miejscu modliły się setki tysięcy Polaków. Gremium planuje rozpisanie konkursu na projekt pomnika.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Komitet budowy pomnika ofiar ma stronę internetową
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 9 razy 7

  "...Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar katastrofy...". Wśród tych " Innych " jest wielu takich dla których zestawienie z Lechem K. jest po prostu OBRAŹLIWE.

 • candid13

  Oceniono 8 razy 6

  OLEWAM ,,, niech szukaja wsparcia u pisowcow i kleru

 • kiki_pawelek

  Oceniono 8 razy 6

  Szkoda ze nie dali mozliwosci wyrazenia sprzeciwu... albo popierasz, albo nic...

 • varissa

  Oceniono 7 razy 5

  W życiu czegoś takiego nie poprę w okolicach Pałacu Prezydenckiego. Mogę poprzeć pomnik dla Załogi samolotu i innych niewinnych ofiar tej katastrofy na POWĄZKACH!!!
  NAJGORSZY PREZYDENT IV RP już został uczczony pochówkiem na Wawelu i to jest wystarczająca PROFANACJA tego historycznego miejsca! Hallo, pani Gosiewska II, czy wy mieliście ślub kościelny? Przypominam jeszcze, że teraz, dzięki Bogu ŻYJEMY w III RP, więc drugiego "dworca" we W łoszczowej czy pomnika na Krakowskim Dla Lesia, czy Gosia NIE BĘDZIE!!!!!

 • asd-53

  Oceniono 7 razy 5

  Ten komitet dziala na zasadach PZPR , ich decyzja jest jedynie sluszna i nikt nie ma prawa miec inne zdanie. Jest to jawna dyskryminacja pogladow , sprzeczna z zasadami demokracji. i dlatego ja bojkotuje ten komitet i zadam zmiany nazwy , nie ``spoleczny`` lecz ``pisowski``. nie bedzie zafalszowania i zgodnie z prawda.
  Pomnik ofiar katastrofy bedzie odsloniety 1 listopada 2010 w kwaterze katynskiej na Powazkach w Warszawie. Uwazam to miejsce za bardzo godne.
  Nad wyraz godnie p.Kaczynscy uczczeni zostali pochowkiem na Wawelu.
  Minely 4 miesiace a tablicy dla ofiar katastrofy na Wawelu nie ma i to pokazuje jaki jest stosunek do uhonorowania wszystkich ofiar.
  Ten komitet dziala wylacznie na rzecz LKaczynskiego i ja sprzeciwiam sie temu.
  Pis boi sie nawet sondaz przeprowadzic w tej sprawie, doskonale wiemy dlaczego, poniewaz zdecydowana wiekszosc mowi NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I zapewniam pis , ze to NIE wygra i na nic sie zdadza wasze szantaze
  I najwazniejsza sprawa najpierw zakonczyc sledztwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wj1964

  Oceniono 7 razy 5

  Chromolić to. Ile komitetów by się nie zawiązało, ile projektów by nie powstało, to i tak w tym miejscu pomnik nie stanie. To nie miejsce katastrofy, śmierci czyjejkolwiek. Nie można zawłaszczać sobie prawa do Pałacu, miejsca publicznej władzy dla jednego człowieka, bez jaj z resztą. Postawcie ten monument przed Wawelem, koło Smoka. Przyłącze gazu jest blisko, można podłączyć znicz na przykład. Poza tym jestem przeciw, aby takie pomniki budowano za moją kasę. NIE.

 • sirseb

  Oceniono 3 razy 3

  abstrahujac od samej idei, kto im to pisal? przeciez czlowiek zgrzyta zebami, jak to czyta, a jeden profesór z drugim sie pod tym podpisuje. stylistyka, interpunkcja, skladnia...matko!

 • koloratura1

  Oceniono 5 razy 3

  varissa napisał(a):

  > ŻYJEMY w III RP,

  ...a nie - niedoszłej czwartej, Bogu dzięki!

  > więc drugiego "dworca" we Włoszczowej czy pomnika na Krakowskim Dla Lesia, czy Gosia NIE BĘDZIE!!!!!

  A może ten Komitet (i wszystkie inne też) by się odczepił, gdyby postawić pomnik dla Lesia i Gosia na owym sławetnym peronie we Włoszczowej?
  W końcu ten peron i tak do niczego się nie nadaje - intercity, dla których został zbudowany, bynajmniej się tam nie zatrzymują ...

 • hanishl

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe ile swojej kasy popierający chcą dać na pomnik . Jestem przekonany że mniej niż 0

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX