Obrońcy krzyża są już zmęczeni. Przedstawią propozycję rozwiązania konfliktu

Obrońcy krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego, zapowiadają, że w przyszłym tygodniu wydadzą, oświadczenie, w którym odniosą się do stanowiska episkopatu i przedstawią swoją propozycję rozwiązania konfliktu.
Obrońcy zgodnie podkreślają, że są już zmęczeni przeciągającą się sytuacją, jednak nie ustąpią do momentu uzgodnienia akceptowalnej dla nich formy upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej. Dariusz Wernicki, przedstawiciel Komitetu Obrony Krzyża powiedział, że z odpowiedzią na apel episkopatu czekali tak długo, bo chcieli ją uzgodnić z różnymi wspierającymi ich środowiskami. Oświadczenie komitet ma przedstawić w poniedziałek.

Obrońcy krzyża chcą też zwrócić się z prośbą o rozmowę do episkopatu i pałacu prezydenckiego. Podczas spotkania miałby zostać omówione warunki, po których spełnieniu zgodzą się na przeniesienie krzyża do kościoła św. Anny. Obrońcy krzyża liczą, że uda się osiągnąć kompromis, bo swoją walką czują się powoli zmęczeni.

Jak twierdzą pod pałacem prezydenckim co noc dochodzi do ekscesów zagrażających ich bezpieczeństwu. Zapowiadają jednak, że nie zrezygnują dopóki nie dojdzie do satysfakcjonującego ich kompromisu. Najwytrwalsi z obrońców krzyża koczują pod pałacem prezydenckim już 39 dni.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Obrońcy krzyża są już zmęczeni. Przedstawią propozycję rozwiązania konfliktu
Zaloguj się
 • potworos

  Oceniono 8 razy 8

  Jeżeli Państwo będzie rozmawiało z psychicznymi to do prawdziwej anarchii tylko jeden krok.Żadnych rozmów,warunków,negocjacji.Zaprowadzić natychmiast porządek lub olać totalnie kretynów burzących spokój.Odciąć od TV i będzie natychmiast koniec.A Pis powinien naprawdę puknąć się w czoło i to z całej siły,lub rozpędzić się i walnąć głową bez hamowania w słup betonowy.

 • varissa

  Oceniono 7 razy 7

  "Obrońcy Krzyża są już zmęczeni", modły, różańce i egzorcyzmy nie pomogły. Zanim się poddadzą niech SPRÓBUJĄ z LALKĄ VOODOO!!! Dla każdego "wroga" jedna lalka i efekt murowany. Rząd, Episkopat, "sataniści" i przeciwnicy krzyża padną przed nimi na kolana. A Jarosław Szalony gdzie? Jeszcze na leczeniu w tym "pustym" oddziale? Ciekawe, kiedy wyjdzie na przepustkę????????

 • ewa7koz

  Oceniono 7 razy 7

  PiS sam sobie założył stryczek na szyję! Niech dalej podburza mohery! To każde wybory ma przegrane

 • nanook

  Oceniono 7 razy 7

  "Obrońcy krzyża chcą też zwrócić się z prośbą o rozmowę do episkopatu i pałacu prezydenckiego" - TU NIE MA Z KIM ROZMAWIAĆ !!! - Pożegnać cytatem ich idola "spieprzaj dziadu"

 • asd-53

  Oceniono 6 razy 6

  Ostatni oddech kaczuchy pod krzyzem
  A rozmowy mozecie sobie prowadzic w swoim kolku rozancowym.
  Warunki postawi wam Panstwo, ktore wy bedziecie musieli spelnic.
  JK jest odpowiednim poziomem do prowadzenia przez was rozmow.
  Jesli chodzi o mnie , to w obecnej sytuacji , mozecie tam stac nawet do mlodych kartofli.
  Nigdy w tym kraju oszolomi nie beda rzadzic.
  Ciekawe jakie to srodowiska ich wspieraja, zaprezentujcie ich jawnie, jesli wogole takie istnieja.
  Wasza zgoda nie jest nikomu , na nic potrzebna , przyjmijcie to wreszcie do wiadomosci.
  I tak was zbyt lagodnie traktowano za cale to awanturnictwo , oszolomstwo.
  godna politowania grupa.

 • neumarkt

  Oceniono 6 razy 6

  Jakim prawem to towarzystwo mieniące się "obrońcami krzyża", stawiać warunki komukolwiek? Oni nawet nie znają historii swojego kościoła, i adorują przedmiot, który w oczach uczniów Jezusa, ortodoksyjnych i pruderyjnych Żydów uważany był za tak hańbiący, że woleli mówić o kaźni na palu czy drzewie, ale nie o krzyżu. Krzyż w wierzeniach Egiptu, Biliskiego Wschodu (Tammuz, Mitra, bachus, Izyda, Ozyrys) był symbolem męskich narządów płciowych a także totemem BOGA SŁOŃCE. Trudno się więc dziwić, że uczniowie Jezusa nie chcieli aby ich mistrz zawisł na hańbiącym symbolu, uosobniającym męski członek! Krzyż oficjalnie zaczął istnieć w chrześcijaństwie gdy zapomniano o tej jego hańbiącej konotacji, i gdy Konstantyn Wielki, gorliwy wyznawca BOGA SŁONCA i jego symbolu, krzyża, "nawrócił się" i krzyż nakazał traktować teraz jako symbol chrześcijaństwa. Wysłał też swoją małżonkę do Palestyny aby odnalazła narzędzie kaźni Jezusa, co ponoć jej się udało! W świetle tych faktów, okazuje się, że ci "pobożni obrońcy" nie bardzo znają historię religii, którą wyznają, i nie mają żadnej wiedzy co adorują! Trudno się dziwić, bo to skutki tysiącletniej indoktrynacji celowo niedouczanych sług Kościoła!

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 5

  "odniosą się do stanowiska espiskopatu": No czekamy na to ustosunkowanie się "wiodącej siły narodu". W Polsce mamy teraz 3 najważniejsze siły polityczne: rząd, episkoptat i "obrońcy krzyża". Może by ich wpisać do konstytucji?
  Wtedy będzie rządziła taka "trójca wyznaniowa":
  1. bardzo przychylny kościołowi rząd (teraz PO+Prezydent), który boi się podjąć jakiejkolwiek decyzji bez konsultacji z organem "strzegącym fundamentów chrześcijańskich", odpowiednik powiedzmy irańskiego prezydenta
  2. sam kościół (czyli odpowiednik Ajatollaha) broniący zasad ideowych i tzw. "wartości chrześcijańskich", wobec którego nawet prezydent musi być lojalny, oraz
  3. "obrońcy krzyża" (alias PIS), jako odpowiednik irańskich Basidżi.Tyle że irańskie bojówki trzymają się jednak wytycznych Ajatollaha, natomiast jedynym i absolutnym autorytetem dla polskich Basidżi jest tandem Rydzyk-Kaczyński.

 • wilcy

  Oceniono 5 razy 5

  A moze psychoanalityk w ramach NFZ i pomnik w rozmiarze odpowiadajacym wielkosci prezydentury,czyli jak krasnale w centrum Wroclawia? To bedzie najuczciwcze dla pieniaczy

 • dziadwawelski

  Oceniono 3 razy 3

  już nie można się doczekać tej propozycji ;) pewnie ten koleś z obłędem w oczach i ta "ukrzyżowana" wspólnie coś wymyślą ;) może zaproponują aby przybyli papież do przeniesienia krzyża oraz grupa włoskich murarzy aby rozpocząć budowę mauzoleum jarka na miejscu obecnego pałacu prezydenckiego ;)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX