"Obrońcy krzyża" chcą przekonać Kancelarię Prezydenta i Kościół. Oświadczenie w poniedziałek

"Obrońcy krzyża" mają wydać w poniedziałek o 12.00 oświadczenie, w którym zwrócą się do Pałacu Prezydenckiego o podjęcie rozmów w sprawie upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej. Protestujący chcą przedstawić swoje propozycje, jednak według Polskiego Radia, nie różnią się one niczym od wcześniejszych.
Dariusz Wernicki jeden z przywódców Komitetu Obrony Krzyża liczy, że uda się przekonać Kancelarię Prezydenta do wszczęcia rozmów i szybko osiągnąć porozumienie.

Większość obrońców krzyża nie zgadza się jednak na budowę pomnika w innym miejscu niż to, które obecnie zajmuje krzyż. Są jednak i tacy, którzy chcą, by stanął on przed Pałacem, a obecny krzyża pozostał tam na stałe.

"Obrońcy krzyża" zapowiedzieli też, że w dzisiejszym oświadczeniu odniosą się do apelu Episkopatu z 12 sierpnia. Liczą, że uda im się spotkać z przedstawicielami władz kościelnych i poprosić o wsparcie. Protestujący są zdania, że stanowisko Episkopatu w sprawie upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej, jest właściwie zbieżne z ich własnym.

Władze polskiego Kościoła w oświadczeniu wydanym 12 sierpnia zaapelowały do wszystkich ludzi dobrej woli by pomogli doprowadzić do przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła świętej Anny.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
"Obrońcy krzyża" chcą przekonać Kancelarię Prezydenta i Kościół. Oświadczenie w poniedziałek
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 5 razy 3

  "Obroncy" przed czym, przed przeniesieniem do kosciola ? oni profanuja nienawiscia ten krzyz i poswiecony krzyz na tablicy sciany palacu. .Koniec ze sredniowieczem w Polsce i tak
  PODATNICY PLACA KOSCIOLOWI 5 MILIARDOW ZL/ROK i drugie tyle pod stolem,
  nie liczac oczywiscie grubych oplat za uslugi slubne, urodzinowe, pogrzebowe nie mowiac o "co Bog da" na tace.
  To sa olbrzymie pieniadze, a te nie opodatkowane biznesiki, a kradzieze jak np. cegielek na stocznie ZA CO ja sie pytam to wszystko?
  Wlasciwie to moge wymienic podlej jakosci katecheze, bedaca de facto oglupianiem i gloszeniem sredniowiecznych smiesznych tez.
  Tak wiec za niemoralnosc, ponuractwo, nienawisc blizniego, przekraczanie co chwila wszystkich przykazan po kolei mozna obwiniac w ogromnej mierze kosciol.
  Na kosciol powinny isc wylacznie podatki chetnych, jak przyjdzie co do czego okaze sie ze nie ma w Polsce tak wielu katolikowl i kosciol zacznie bardziej sie starac i nie wtracac do polityki.l

 • fohat

  Oceniono 2 razy 2

  Bronek! Żadnych rozmów!!!!!!!!!!!! Z anarchią!!!!!!!!!!!!!! Będzie to nie powetowany błąd!!!!!!!!!!!!!
  Nasłać policję i psychiatrów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - w ostateczności. Ale masz rację: Niech się tym PRAWNIE zajmie wreszcie Gronkiewicz-Waltz!!!!!!!!!!!! Multimilionerka!!! Za co bierze taką kasiorę!!!???

 • asd-53

  Oceniono 2 razy 2

  rozgonic ta opetana anarchie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • czarnymaja1001

  0

  Żadnych rozmów. Układy z nimi to będzie zwycięstwo kaczora. Nie można uginać się pod szantażem. Tu nie chodzi o żaden pomnik, tu chodzi o podpalanie Polski.

 • fohat

  Oceniono 2 razy 0

  Bronek!!! Będziesz pochodnią światłości (obronionej!) - jeśli dokonasz tego cudu - w polskim sądownictwie!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo dochodzi już do koszmarów(!!!) w sądownictwie!!! Z udziałem, popie...nych samic-sędzin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Mędzin!)

 • fohat

  Oceniono 2 razy 0

  Jak Gronkiewicz tego wreszcie nie przetnie w czwartek(!) - to precz(!) z wszelkimi FEMINISTKAMI W RZĄDACH TEGO KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zasrany MATRIARCHAT, który już zdążył rozłożyć na łopatki SĄDY RODZINNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A teraz okazuje się, że dalsze SĄDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Debilnie, idiotycznie, bez cienia logiki - ciemnogród średniowieczny, sfeminizowany matriarchalnie do stopnia obłędu w sądach i jak RAK rozpleniający się na resztki PRAWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • trupyirobaki

  Oceniono 2 razy -2

  Fajni są ! Ja ich lubię !

 • a1d1

  Oceniono 5 razy -3

  Podziwiam OBROŃCÓW KRZYŻA za ODWAGĘ, WIERNOŚĆ JEZUSOW i OJCZYŻNIE, WYTRWAŁOŚĆ i KAPITALNE POCZUCIE HUMORU

  TRZYMAJCIE SIĘ KOCHANE MOHERKI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX