Słuchacze bronią Sakiewicza: Precz z cenzurą! [WIDEO]

Przed siedzibą Polskiego Radia odbył się dziś happening poparcia dla redaktora naczelnego ?Gazety Polskiej? Tomasza Sakiewicza. Stanął on przed komisją etyki PR za audycję z 3 sierpnia - dnia, w którym władze próbowały usunąć krzyż z Krakowskiego Przedmieścia.
Sakiewicz miał zakaz poruszania tematu krzyża podczas audycji. Mimo to 3 sierpnia rozmawiał o zajściach na Krakowskim Przedmieściu z księdzem Stanisławem Małkowskim, Janem Pospieszalskim z TVP i Grzegorzem Majchrzakiem, historykiem IPN.

Część słuchaczy "Trójki" wystosowała skargę i zaczęła domagać się wyrzucenia Sakiewicza. Komisja etyki oprócz naczelnego "Gazety Polskiej" przesłucha wkrótce kilka innych osób. Opinia o ewentualnym zwolnieniu Sakiewicza zapadnie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Przed siedzibą Polskiego Radia zebrało się dziś kilkadziesiąt osób protestujących przeciwko ukaraniu dziennikarza. - Doświadczamy w ostatnim czasie prześladowań, zwłaszcza ludzi, którzy dążą do prawdy - mówił Paweł Hermanowski, jeden z uczestników happeningu.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Słuchacze bronią Sakiewicza: Precz z cenzurą! [WIDEO]
Zaloguj się
  • mamabpl

    Oceniono 1 raz 1

    Może "obrońcy krzyża" przeniosą się teraz pod siedzibę Polskiego Radia i na Krakowskim Przedmieściu nareszcie zapanuje spokój

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX