Duże straty w centralnej Polsce po przejściu burz

Burze i trąby powietrze, które przeszły wczoraj nad centralną Polską spowodowały duże straty w kilku gminach. Rzecznik komendanta głównego państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak poinformował, że najwięcej interwencji strażacy podejmowali na Mazowszu, w miejscowości Wola Rębkowska, w powiecie garwolińskim.
Trąba powietrzna zniszczyła tam dachy pięćdziesięciu siedmiu budynków, w tym dwunastu domów mieszkalnych. Zniszczone zostały też przewody elektryczne, uszkodzona była trakcja kolejowa na trasie Warszawa - Lublin.

Paweł Frątczak powiedział, że silny wiatr zrywał też dachy w Lubelskiem i Łódzkiem - między innymi w miejscowościach Annosław i Podskarbice Królewskie wichura zerwała piętnaście dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W powiecie ryskim, w województwie lubelskim silny wiatr, połączony z intensywnymi opadami deszczu, uszkodził dachy na pięciu na budynkach.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś może intensywnie padać na północnym - wschodzie kraju, w województwach Podlaskim i Warmińsko - Mazurskim. Lokalnie może tam spaść do 40 milimetrów deszczu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny