Jeden z ''obrońców krzyża'' zasłabł na służbie

Alertowicz Łukasz był dziś świadkiem wydarzeń przed Pałacem Prezydenckim. Jedna z osób, które ''trzymają straż'' przy krzyżu, zasłabła. Do szpitala odwiozła ją karetka pogotowia.
Karetka pogotowia miała problem z dojazdem. Akurat wtedy przez Krakowskie Przedmieście przejeżdżali uczestnicy X Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. W końcu medykom udało się dotrzeć na miejsce i zabrać chorego do szpitala.

Kilka dni po katastrofie samolotu z polską delegacją lecącą do Katynia przed Pałacem Prezydenckim stanął drewniany krzyż. Ustawili go tam harcerze.

3 sierpnia na podstawie porozumienia między Kancelarią Prezydenta, Kurią Metropolitalną, Związkiem Harcerstwa Polskiego, Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz Duszpasterstwem Akademickim krzyż miał zostać przeniesiony do Kościoła św. Anny. Jednak ze względu na towarzyszące temu zbyt duże emocje i protesty "obrońców krzyża", odstąpiono od tego.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Jeden z ''obrońców krzyża'' zasłabł na służbie
Zaloguj się
 • pike_bishop

  Oceniono 1 raz 1

  hahaha nie dość że anioły o niego nie zadbały w jego "zbożnym" dziele to jeszcze mało co się nie przekręcił przez katyńskich 'hell's angels'

  niezła ironia losu ;-)

 • nanook

  Oceniono 1 raz 1

  ...jakoś Bóg nie wspomaga go służbie szatanowi :D

 • melciaelcia

  Oceniono 1 raz 1

  "pierwszy męczennik" ? kto następny - pomału nie pchać się .....

 • robert9998

  0

  Po nawodnieniu trzeba przetransportować gdzie jego miejsce , szpital w Tworkach bądź Instytut Neurologii I Psychiatrii na Sobieskiego .
  Przyjdzie czas że wszyscy zostaną przetransportowani do tych instytucji leczniczych, skoro Gronkiewicz- Waltz się tak ich popiera to resztę załatwi generał mróz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX