IMGW: Będzie padać. Ostrzeżenie dla Dolnego Śląska

W Polsce wystąpią wieczorem przelotne deszcze, zwłaszcza na południu kraju. Od godzin popołudniowych w sobotę do godzin popołudniowych w niedzielę w woj. dolnośląskim IMiGW przewiduje lokalnie ponowne wzrosty stanów wody wywołane prognozowanymi przelotnymi opadami deszczu.
Ostrzeżenie dla Dolnego Śląska. Przekroczenia stanów alarmowych o około 30-50 cm wystąpią lokalnie w zlewniach górnej Nysy Łużyckiej, górnej Kwisy, górnego Bobru, Kaczawy i Bystrzycy. Instytut przestrzega, że szczególnie narażone na zalanie są miejscowości położone przy małych korytach rzecznych.

Padać będzie w całej PolsceW całym kraju występują burze. Lokalnie może z nich spaść nawet do dwudziestu litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr może w porywach osiągać do siedemdziesięciu kilometrów na godzinę.

W nocy będzie nadal pochmurno i będą występowały przelotne opady deszczu. Stopniowo będą one jednak zanikały. Temperatura - od dziewięciu do dwunastu stopni, tylko w kotlinach górskich będzie chłodniej - od siedmiu do dziewięciu stopni. Wiatr - słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Przelotne opady utrzymają się także jutro. Po południu i wieczorem mogą wystąpić burze.

DOSTĘP PREMIUM