Jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi w Polsce zwolniony z aresztu w RPA

- Warszawska prokuratura domaga się od władz RPA wyjaśnienia, dlaczego z aresztu został zwolniony Janusz Lazarowicz, były prezes XIV NFI oraz spółki Raiffeisen Investment Polska, od trzech lat jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi w Polsce - ustalił dziennik "Rzeczpospolita".
Od 2007 roku Lazarowicz jest ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania. Władze RPA aresztowały go 7 lipca, ale po kilku dniach został zwolniony za poręczeniem majątkowym.

Warszawska prokuratura zarzuca finansiście podżeganie do zabójstwa maklera giełdowego Piotra Głowali i działanie na szkodę spółki, której był prezesem. Głowala został uprowadzony w 2004 r. Dwa dni po porwaniu jego zmasakrowane zwłoki odnaleziono przy drodze w okolicach Piaseczna. Został zamordowany maczetą.

33-letni Mariusz W. podejrzany o porwanie Głowali został w zeszłym roku zatrzymany w Szkocji i przywieziony do Warszawy. O sprawie pisała "Gazeta Wyborcza".

Według śledczych Głowala zginął, bo w imieniu byłego prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka domagał się od Lazarowicza spłaty rzekomego długu w związku z dawnymi wspólnymi interesami. Według prokuratorów finansista nakłonił do tej zbrodni gangstera Janusza G., pseudonim "Graf".

Więcej w dzienniku"Rzeczpospolita" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi w Polsce zwolniony z aresztu w RPA
Zaloguj się
  • wachmeister

    Oceniono 1 raz -1

    Redaktorzy Latkowski i Pytlakowski spotykali się z tym panem - bez żadnego problemu. On sam mówił, że chętnie porozmawia ze śledczymi z Polski. Miejsce jego pobytu było znane prokuraturze, bo sam dał adres do doręczeń.
    Zastanawiam się dlaczego prklouratorzy z uporem godnym lepszej sprawy wydają kupę kasy, taniej nawet było podjechać jednemu prorokowi do RPA i przesłuchać gostka w ambasadzie. Bo że RPA nie wyda swojego obywatela to było wiadomo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX