"Obrońcy krzyża" zwołują na Krakowskie Przedmieście pielgrzymów. Jadą też do papieża

W przyszłym tygodniu przed Pałac Prezydencki dotrą pierwsze z serii pielgrzymek zapowiadanych przez Społeczny Komitet Obrony Krzyża. Protestujący mówią, że pielgrzymki do krzyża będą organizowali dopóki Kancelaria Prezydenta nie podejmie z nimi rozmów na temat budowy pomnika upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej.
- Wierni z kilkunastu sprzyjających protestującym parafii już zapowiedzieli, że przyszłym tygodniu pojawią się przed krzyżem - mówi Włodzimierz Kaczanow ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża.

W pierwszej kolejności będą to pielgrzymki z Krosna, Tarnowa, Nowego Sącza i Olsztyna. Kilkudziesięcioosobowe pielgrzymki z różnych regionów Polski od przyszłego tygodnia mają codziennie pojawiać się pod Pałacem Prezydenckim.

Największa ogólnopolska pielgrzymka ma przybyć do Warszawy 10 września, kiedy to mija piąty miesiąc od katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - zapowiada Dariusz Wernicki. Pielgrzymi mają pojawić się na Krakowskim Przedmieściu z biało-czerwonymi wstążkami i zapalonymi świecami - mówi Dariusz Wernicki.

Do Watykanu, by "zwiększyć presję"

Obrońcy krzyża zamierzają też poprosić o wstawiennictwo Watykan, aby zwiększyć presję na Pałac Prezydencki i skłonić Kancelarię do zgody na budowę przed Pałacem Prezydenckim pomnika upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej.

Przedstawiciele Komitetu Obrony Krzyża do Watykanu wyjadą jeszcze dziś. Krzysztof Plewka członek delegacji liczy, że jeśli nie uda im się spotkać z Papieżem Benedyktem XVI osobiście, ich stanowisko przedstawią mu watykańscy urzędnicy. Obrońcy krzyża zapowiadają, że protest będzie trwał dopóki Kancelaria Prezydenta nie zapewni ich, że przed Pałacem Prezydenckim powstanie pomnik upamiętniający tragicznie zmarłego Prezydent Lecha Kaczyńskiego oraz inne ofiary tragedii Smoleńskiej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
"Obrońcy krzyża" zwołują na Krakowskie Przedmieście pielgrzymów. Jadą też do papieża
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 2 razy 2

  Ha ha ha.. :) wszyscy o nich zapomnieli, w mediach juz prawie ich nie pokazuja, to musza zrobic cos zeby znow bylo glosno.. ;)

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Ta choroba umyslowa najwyrazniej sie poglebia, kiedy do akcji wkrocza psychiatrzy?

 • robert9998

  Oceniono 1 raz 1

  Pielgrzymka do szpitala w Tworkach taniej i bliżej , jak ich Benedykt XVI nie przymnie to ekskomunikuję go + zakaz wjazdu i przelotu na Rzeczpospolitą nałożą.
  Przędzie generał Mróz i zwycięży to towarzystwo, teraz to trwa moher impreza wiosenno-letnia .

 • varissa

  Oceniono 1 raz 1

  Jak miło! Władze Warszawy muszą tylko ustalić wysokość opłaty dla zwiedzających tę żywą wystawę epoki "prymitywizmu w Polsce". Dawno temu pokazywano różne dziwolągi ale w klatkach. Obecnie to będzie trochę jak zwiedzanie SAFARI, a więc dużo bardziej atrakcyjne i opłata powinna być odpowiednio wyższa. Później jeszcze zarobimy na "występach międzynarodowych". Za pokaz na placu św. Piotra powinniśmy zwinąć grubą kasę. Dobrze, że Episkopat umył ręce, nie będzie potrzeby DZIELENIA SIĘ ZYSKIEM z kościołem!!!!!!!

 • kuchel

  Oceniono 1 raz 1

  Hej, pielgrzymi-krzyżacy - za mało wam było pod Grunwaldem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX